Който има очи да види нека види

обсъждане на всякакви въпроси
Потребителски аватар
Мария
Модератор

Re: Който има очи да види нека види

Мнениеот Мария » нед ное 20, 2016 10:39 pm

Потребителски аватар
Мария
Модератор

Мнениеот Мария » нед ное 20, 2016 10:43 pm

Ника, по-горе качих линк кой не плаща у нас.

Общо взето сме почти напълно на противоположно мнение с тебе, като изключим това, че почти не гледам телевизия и тази тема в момента ми е встрани.

Виж, прочети:

http://www.clubz.bg/node/47185
Потребителски аватар
Мария
Модератор

Мнениеот Мария » нед ное 20, 2016 10:52 pm

"Космонафте",
ти, който не заставаш с името си,

Бог ми е дал благословията да бъда майка, така че обръщенето ти "моме" е крайно неподходящо!

Това за кои какви сме е отделен въпрос. Такива, каквито се докажем че сме, за такива и ще ни приемат!

Не знам дали нещо ще стигне до теб:
Проба:

1. http://www.extremecentrepoint.com/archives/703

2. http://offnews.bg/news/Mneniia_56/Bratu ... 33785.html

3. http://kultura.bg/web/%D1%82%D1%80%D0%B ... %B4%D0%B8/
Потребителски аватар
Мария
Модератор

Мнениеот Мария » нед ное 20, 2016 10:53 pm

laikos, благодаря за включването в темата! :))
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » пон ное 21, 2016 8:35 am

ПОГРОМА НА БЪЛГАРИЯ. ВИНОВНИКЪТЪ
отъ Единъ петдесетъ годишенъ деецъ за освобождението на стара България - Македония.
Старъ българинъ, МАКЕДОНЕЦЪ
Стара Загора, държавна печатница "Светлина", 1914 г.

Тогава главната квартира беше въ с. Студена.
Руски генерали, високостоящи, уверяваха, че българското княжество ще се образува само до Балкана. Ние не давахме вяра на тия уверения.
......
Рекохме да направим визита на императорския свещеникъ. Посетихме го. Благообразенъ старецъ, светия. Утро – вечеръ царьтъ съ него си пиеше чаятъ. Отиваше да го зема и отвежда царска каляска.
„Молете се на Бога“, ни рече стария Батушка, „Вашето Отечество, България, се намира в голяма опастность“, добави уплашенъ старецътъ. Той ни обади, че императорътъ билъ въ намерение да предложи на Турция примирие, съ предложение да се освободи България до Балкана. Въ тия граници да се образува българското княжество.
Обясни старецътъ, че императорътъ бил много нажаленъ отъ загубите които претърпели неговите войски при Плевенъ.

Царятъ намиралъ, че българскиятъ народъ незаслужавалъ такива големи жертви. Билъ:
а) нерелигиозенъ, не ходилъ в църква дори и по празниците.
б) несъзнателенъ, неоценявалъ жертвата, която се прави за него съ войната. Когато лица отъ властьта отидатъ въ някое село да поискатъ съдействие на селяните, всички се разбягвали и се изпокривали.
в) спекулативенъ, като мислелъ, че това не е война, а единъ панаиръ, та скокнали всички за печалба, надигнали до неимоверна висота цените на всико: и на провизии, и на фуражъ за да опленятъ руските войници.

Ха сега патриоти и русофоби да обяснят с какви честни (или пък не?) средства нашите склонили руския император продъжи войната до Сан Стефано.

П.п. Берлинският конгрес: Руския цар признава грешката си, че за арбитър между Запада и Русия използвал Германия, т.е. на Бисмарк. Неоправдано доверие! Можело и да знае, а можело да не, че стремителната му кариера се дължи на Ротшилд с цел да обедини Германските княжества в един юмрук срещу Русия за бъдещата световна война. Явно и в следващата....
Кабрал
Модератор

Мнениеот Кабрал » пон ное 21, 2016 10:02 am

Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » пон ное 21, 2016 12:16 pm

Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » ср ное 23, 2016 8:54 pm

Това ще го пусна в отделна тема, защото си заслужава, но искам всички евроатлантици като Мария сега публично да изберат дали ще се отричат от Православието защото е руска пропаганда - така казва ЕС, не аз, - или ще смирят бясната си русофобия. Защото, драги мои вече Православие е равно на руска пропаганда! Или се отричайте тука от Православието и дим да ви няма от форума (включително и като модератори) или се смирете и поне спрете да ни облъчвате с глупостите си.
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » ср ное 23, 2016 11:22 pm

Потребителски аватар
Мария
Модератор

Мнениеот Мария » ср ное 30, 2016 12:18 am

Ти забеляза ли кой е подписал тази "статия"?
Аз не.
А кой издава този сайт?
Не видях никъде име..

Предполагам, че емоциите ти пречат да видиш истината:

http://www.dw.com/bg/%D0%BA%D0%B0%D0%BA ... a-36548035

не нАдам са много, но ... все пак.

Виж, ... момиче, както там си се кръстила ... достатъчно много време страня от форума заради тебе.
Заради агресивните ти думи.

Ти как би платила на оня свят това, че искаш човек да се отрече от вярата си, само защото има различна политическа позиция от тебе?

Никога ли не допускаш, че в някои случаи може и да бъде заблудена преценката ти!?

За твоя информация - много истинно вярващи, православни хора са на моето мнение.
Не си ме определила правилно - това евроатлантизъм не е за мен.
Аз защитавам истината.

Ти си свободна да си затваряш очите пред нея.
Потребителски аватар
Мария
Модератор

Мнениеот Мария » ср ное 30, 2016 12:19 am

Ще те включа в оскъдните ми молитви, дано прогледнеш някога, Next!
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » ср ное 30, 2016 8:23 am

Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » ср ное 30, 2016 8:40 am

Пълна глупост е, да се мисли, че Германия е независима държава с независими медии!
Златото им е в САЩ, германските медии са под американски контрол. DW не е гаранция за нищо.
Но не трябва да си папагал, а да търсиш истината.
А тя е, че никой германски журналист не може официално да каже нищо против САЩ и Англия.
Многократно доказан факт. Официална германска медия = американска медия.
Официална германска политика = американска политика.

Справки: и баба Меркелица, която след 40 години ще се окаже, че е подменила основния етнос в Германия.
Космонафт
Потребител

Мнениеот Космонафт » пет дек 02, 2016 11:04 pm

Мария, радвам се, че Бог те е благословил с дете- моли се и за ум и разум.

Стани все пак на 25 години, съвет от мен, или си мислиш, че като си станала майка си станала по-умна.

Доста е досадно, че разговаряш с разни препратки, като папагал, без да кажеш със свои думи нещо смислено.

Моето име си е мое и аз не желая да го издавам, но, повярвай ми, не заради теб.

Относно твоите линкове. Достоевски цитираш, хм..Ти Достоевски чела ли си...съмнявам се.
Да цитираш някаква статийка, подстроявайки я първосигнално под своята крехка мейнстрийм русофобска теза,
е признак на доста нисък праг на интелект и проява на лош вкус. Това се нарича да представяш желаемото за действително. Достоевски описва в Братя Карамазови, например, как са се издевавали турци и черкеси над българите. Пише също и за идеята за братство, движила простия руски войник в тая война. БРАТСТВО, идея, която за нас българите е, уви, празно слово. Дай ни винце, ракийка и да си напълним търбуха. Ухааааа, България велика държава, ний сме велик народ, ухааа България на три морета....

В друг линк сравняваш руснаците с псевдо бежанците ислямисти- ти в час ли си изобщо.
В Берлин има към 400 000 руснаци. Тук живея и знам. Е, и. Има и три руски православни църкви на московския патриархат. ( Българска православна църква също има).

Прости ми първият пост към теб, бях малко рязък....., ноооо..... търпението ми се е изчерпало. Простотията и плиткоумието не мога да ги трая вече. А при теб се забелязва и една завидна доза самомнение.
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » съб дек 03, 2016 8:23 am

Русофобията е добър бизнес, стига да си кадърен да станеш агент - Конгреса на САЩ отделя за борба с "руската агресия" повече от
4 000 000 000 $: (02.12.2016 г.)

Върни се в “разни”