Който има очи да види нека види

обсъждане на всякакви въпроси
Кабрал
Модератор

Re: Който има очи да види нека види

Мнениеот Кабрал » нед мар 19, 2017 7:41 pm

Сърбите винаги са мразили Русия, те обичат Франция. Най-вероятният сценарий за световна война беше нападение на Варшавският договор срещу Югославия. Сърбите сега са на зор и се сетиха за Русия, но забравиха как същата Русия ги изостави преди 20-25 години. Както не само ни изостави в събитията около Голямата екскурзия, а директно се опита да свали Тодор Живков чрез организираните от турското разузнаване и КГБ вълнения в България. Тогава на почти всеки митинг на турци се арестуваха и агенти на КГБ, които после се освобождаваха. Показателно е и едно от последните решения на Чаушеско, който при започналият метеж срещу него забрани на граждани на СССР да влизат в Румъния. Не на американци и германци, а на КГБ. Тогава Русия ни изостави за да е добре със запада, както е правила винаги и с всички.
Руските владетели си кръстиха държавата царство и империя, но никога не станаха царе или императори, останаха племенни вождове. Иска ли някой да разбере "непонятната" руска политика просто трябва да си представи императора, ген.сека или президента като вожд на голямо племе, седнал в шатрата си. Тогава всичко си идва на място и си обясняваш цялата им политика.
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » нед мар 19, 2017 7:58 pm

Да се води диспут/дискусия с тебе е отчайващо занимание.
Няма да споря, важното вече го написах преди твоя пост.
Само "за протокола", КГБ позволиха да разстрелят Чеушеску, защото бе стартирал ядрена програма и до тия сегашни дни Румъния вече щеше да има ядрено оръжие. Малко известен факт. Е, сега в Северна Корея вече се кичат с независима политика, но на Чеушеску не му се отвори парашута да е независим комунист-сталинист.
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » чет мар 23, 2017 6:09 pm

Не знам дали тук му е мястото, но това ми е под ръка:

В России приостановили деятельность «Свидетелей Иеговы» Тази върла секта на "свидетелите" там вече е забранена... А тук защо не?
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » съб мар 25, 2017 9:37 pm

Американска рейтингова класация: кой, кой е с оръжие:
http://www.youtube.com/watch?v=86SkEqR_y7s&index=3&list=PL3NHAA-hdnSOe1bHGUmrLHfpKUNyNU2Fq
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » нед мар 26, 2017 4:38 pm

Путин забранява осиновяването на Руски деца от американци заради „Епидемичната педофилия“ в САЩ

Според новоприетия от двете камари на руския парламент закон, забраната за осиновяване в САЩ на руски деца влиза в сила незабавно. Според данни на американското Министерство на здравеопазването, броят на осиновените деца през 2010 г. в страната, които са станали жертви на насилие е достигнал 695 000, като 1600 от тях са умрели /79% са били убити от техните родители/. 80% от убитите деца от американските им родители са били на възраст ПОД 4 години…

Интересен послепис:
http://www.youtube.com/watch?v=FNv5Eepidak
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » вт апр 04, 2017 10:25 am

През март от действията на коалицията за борба с Ислямска държава, во главе със САЩ са загинали значително повече мирни жители, в отколкото от ръцете на терористите от самата «Ислямска държава». Мосул трябваше да бъде взет бързо, ама на, това не е Алепо и руско-сирийските войски.
Руснаците и сирийците правеха хуманитарни коридори, хуманитарни паузи, помощи за всички за храни и лекарства.
САЩ - нищо, само "зачистване на територия", както е по стара добра тяхна традиция.

Къде са медиите на "свободния свят", а че и "нашите"? Едно време за Алепо "оврякаха ор'талъка", с'я ко?

Оригинал ИноТВ: The Independent: в марте международная коалиция убила больше мирных сирийцев, чем ИГ
Космонафт
Потребител

Мнениеот Космонафт » вт апр 04, 2017 5:33 pm

Кабрал написа:Сърбите винаги са мразили Русия, те обичат Франция. Най-вероятният сценарий за световна война беше нападение на Варшавският договор срещу Югославия. Сърбите сега са на зор и се сетиха за Русия, но забравиха как същата Русия ги изостави преди 20-25 години. Както не само ни изостави в събитията около Голямата екскурзия, а директно се опита да свали Тодор Живков чрез организираните от турското разузнаване и КГБ вълнения в България. Тогава на почти всеки митинг на турци се арестуваха и агенти на КГБ, които после се освобождаваха. Показателно е и едно от последните решения на Чаушеско, който при започналият метеж срещу него забрани на граждани на СССР да влизат в Румъния. Не на американци и германци, а на КГБ. Тогава Русия ни изостави за да е добре със запада, както е правила винаги и с всички.
Руските владетели си кръстиха държавата царство и империя, но никога не станаха царе или императори, останаха племенни вождове. Иска ли някой да разбере "непонятната" руска политика просто трябва да си представи императора, ген.сека или президента като вожд на голямо племе, седнал в шатрата си. Тогава всичко си идва на място и си обясняваш цялата им политика.

Тц,тц тц, голем разбирач на руската история се извъди. Това за племенните вождове много ми хареса. Е, не са руснаците като нас велик народ. Друго си е България на три морета, измислители на кирилицата и древни корени директно от Адам. То и Наполеон и Хитлер ходиха да цивилизоват русите, ама се наакаха нещо (:.

Тръгнала бълхата да разсъждава и плявка срещу мечката.
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » пет апр 07, 2017 10:28 am

Потокът бежанци нещо бе пресъхнал, но Фашингтон се погрижи за неговия неспирен приток тия дни.
Всеки американски президент през 21 век си имаше своя война в Близкия Изток, а някой и с по 2.
Международна организация до колкото помня получи Нобелова награда за мир заради доказателствата по ликвидирането на сирийските химически оръжия. Сега всеки ислямски главорез може да се занимава с химия и Фашингтон твърдо ще стои зад гърба му! Доказано многократно!!!

Авиоударите на САЩ в Сирия са повторение на Югославия и Ирак

Изображение
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » нед апр 09, 2017 12:51 pm

Паталогично русофобското национално радио БНР в новините си денонощно проглушава населението за "сирийската" газова атака с отровен газ. Въпреки, че български професор по химия в ефир обясни, че това е нескопосан сценарий и имитация на отровени от газ. Водещата по едно време от злоба се чудеше какъв въпрос да зададе и чак едва ли не джафкаше от злоба.

Ето още по въпроса: ШВЕДСКИ ЛЕКАРИ БИЯТ ТРЕВОГА: СИРИЙСКИ ДЕЦА СА БИЛИ УБИВАНИ В КАДЪР, ЗА ДА СЕ СЪЗДАДЕ ФАЛШИВО ВИДЕО ЗА „ГАЗОВАТА АТАКА“ | „БЕЛИТЕ КАСКИ“ СЪОБЩАВАТ ЗА ХИМИЧЕСКАТА АТАКА В СИРИЯ, ПРЕДИ ТЯ ДА СЕ СЛУЧИ | Истината за “Белите каски“ (ВИДЕО 18+)

П.п. Едно време, американците като размахваха епруветка с бял прах и съсипаха Ирак и региона та какво? Намериха ли химическо оръжие? Не! Само удавиха хиляди километри на север с мигранти...
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » вт апр 11, 2017 10:52 pm

Жертвите на химическата атака възкръсват :mrgreen:

Явно "драгия зрител" на фейкстрийм медиите вече е толкова оглупял, че дори не си правят труда да го лъжат качествено. Показателен факт е не само горния видеорепортаж, но и това, че "спасителите" на "жертвите" на зарина ги пипаха с голи ръце :mrgreen:
Йоанна
Потребител

Мнениеот Йоанна » ср апр 12, 2017 2:14 pm

Aurelia Felix написа:Жертвите на химическата атака възкръсват :mrgreen:

Явно "драгия зрител" на фейкстрийм медиите вече е толкова оглупял, че дори не си правят труда да го лъжат качествено. Показателен факт е не само горния видеорепортаж, но и това, че "спасителите" на "жертвите" на зарина ги пипаха с голи ръце :mrgreen:

Това е стар клип от преди няколко години :wave:
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » ср апр 12, 2017 3:38 pm

Сценария е същия, актьорите също :idea:

Изображение

На базата на много прочетено и видяно, може да се направи и много дълъг анализ, но "Който има очи да види, нека види". Който не ще, нека си стои в розовата мъгла. Там е много уютно. Е, до времето на ония булки с чувалите, ноооо.... "спете спокойно деца".
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » вт апр 25, 2017 10:00 am

Цитат:
"Как можеш да опишеш типичния американец от преките ти впечатления толкова години в САЩ?

Бих искал да споделя впечатленията ми от типичният американец. Още от най-ранна възраст американските деца се тренират в социални техники, маниери на поведение, внушава им се, че могат да постигнат всичко стига само да го пожелаят, но най-вече в меркантилност и как да защитават интересите си при всички обстоятелства. Това е подход не само на родителите, но и на формалната образователна система. Още в самото начало бях поканен на вечеря от един американски пастор в неговия дом. На излизане от къщата, деветгодишната му дъщеря застана пред мен и както си държеше ръцете зад гърба ме попита:

„Тенко, обичаш ли шоколад?” Аз отвърнах: „Разбира се, че обичам”. Тогава тя си извади ръцете отпред и поднасяйки ми един голям шоколад каза: „Пет долара, моля”. Аз бях направо шокиран от невероятния трик, който това малко и невинно създание използва, за да ме постави в положение да не мога да откажа! Очевидно майката забеляза моята изненада и смутено подхвърли, че от училището събирали пари за нов компютър и учителката ги инструктирала как да ги набавят. Забележете, аз съм гост на християнски пастор, но той няма нищо против най-малкото му дете да изнудва гостите им, само за да възпита в децата си търговски способности, макар и от неетичен характер. Естествено, когато един човек е подготвен още като дете да постига онова, което иска, без да се съобразява с другите хора, по-късно в живота почти всички американци подхождат в обществото по един и същ егоистичен и себичен начин.

Духът да получаваш максималното и да си винаги пръв, е най-отблъскващата черта на американския характер. И когато този вид хора се домогнат до ръководни постове, те са безкомпромисни и често жестоки към подчинените им. Кулминацията на този сатанински дух най-добре се проявява при американските политици и военни. Ежедневно сме свидетели на бруталното отношение на американската външна политика към всяка държава, която отказва доброволно да се съобразява с американските интереси. Тези хора са просто възпитани да получават всичко по един или друг начин. Единственото, от което те разбират, е силата – няма значение дали това ще е физическа сила или силата на парите.

До последният си ден в Америка, аз отказвах да се интегрирам към културата на тази страна....." http://bultimes.com/tramp-beshe-postave ... shen-fakt/

П.п.: "Винаги съм мислил, че демокрацията - това е власт на народа, но ето другаря Рулзвелт понятно ми обясни, че демокрацията - това е власт на американския народ. " (И. В. Сталин)
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » вт май 02, 2017 8:46 pm

Фашингтон в Сирия и Ирак погуби с бомбардировки над 350 души мирно население - "демократичната общност" мълчи оглушително!!!

В Украйна нацистите имат повече реална власт от депутатите - - "демократичната общност" мълчи оглушително!!!

Отново и отново, и отново "демократичната общност" се опитва да докаже, че Сирия (разбирай Путин) е използвала химическо оръжие с тъпи измислени доказателства:

http://www.youtube.com/watch?v=gfY2Rqv9-2U

Иначе имало яка руска пропаганда по света и у нас... Щ'ото тука англосаксонска изобщо няма. Ама да не запълвам диска на сървъра с излишен боклук.

П.п.: Четиво за напреднали (или как бяха сринати кулите близнета):
9/11 - как это было". Пром- ышленный снос.
Имайте търпение и прочетете до края.
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » вт май 09, 2017 5:19 pm

Много неща излизат напоследък:

1. Че според нацистите, освен, че цялата мощ на "обединена Европа" ще се стовари върху СССР, но и че руския етнос е трябвало да бъде зачистван с 3-4 милиона на година до нула (дори същото каза и В. Путин).

2. България е взела много повече участие във Втората световна за угода на Хитлер, от колкото официално се знае: с тил, с транспорт и транспортни коридори, с Варна и Бургас като бази на немския флот през Втората световна. Това само "за протокола".

3.1944: Русия влиза в България, за да спре турска окупация, предложена от Чърчил Цитатче:
"Не е майтап. Истина е.
Към края на войната (1944) Чърчил е предлагал от 30-50 турски дивизии (една дивизия е 10,000-15,-000) да нахлуят в България, а Сталин е бил категорично против. Всичко това го има запазено в преписките между Чърчил и Сталин.
СССР просто изпреварва Великобритания."

http://youtu.be/e6PtyokQ44k

Ето народа (днес в Москва мисля бе излязъл цял милион на шествие)

http://youtu.be/3WfEiuJvmds

и човека от народа :)

Изображение

Послепис:
http://www.youtube.com/watch?v=X7lDfE5rSdI

Върни се в “разни”