Църквата и предизборната политика

обсъждане на всякакви въпроси
prokimen
Потребител

Църквата и предизборната политика

Мнениеот prokimen » чет ное 03, 2016 8:15 pm

Уважаеми съфорумници, как гледате на волното и неволно въвличане на българската църковност в предизборната кампания?

До колко е оправдано църковната иерархия да позволява щото храмовете от дом на молитва да се превръщат в театрален подиум на политическите играчи?

**** В друг форум бе повдигнат въпроса за прословутото храмостроителство на премиера Бойко Борисов.

Изображение

Премиерът: МВР и службите ще положат всички усилия изборите да бъдат спокойни

Изображение

Лично аз гледам свръх критично на шутовската роля на Българския патриарх и намирам факта, че Бойко Борисов използва храма не за молитва, а за гнусна пропаганда като свидетелство на обезсолено православно християнство в Булгаристан. Колкото и да съм глас в пустиня, съвестта ми ме накара да отреагирам свръх емоционално.

Възможно е да не съм прав в острословието си - Т У К * Моите съждения са провокирани не на последно място и от днес прочетената публикация в ДИР.БГ- БГ ще стане ислямска държава

Ще съм благодарен на всеки, който намери за възможно да сподели своето виждане по двата въпроса,

1) Църквата, арена на предизборна пропаганда

2) Смисълът на храмостроителството на Юойко Борисов в светлината на Конституцията, според която Църквата е отделена от държавата.
Потребителски аватар
Next
Потребител

Re: Църквата и предизборната политика

Мнениеот Next » вт ное 15, 2016 8:10 pm

prokimen
Потребител

Re: Църквата и Ислямската държава

Мнениеот prokimen » пон ное 21, 2016 2:02 pm

Изображение

Чета статия в ДИР и косите ми настръхват. Имам чувството, че ще се побъркам, ако продължа да чета подобни материали. Искам да се успокоя, че отдалечеността ми от реалността е причина да я виждам до краен предел зловеща.

Ако вярвам на бившия банкер Цветан Василев, излиза, че Бойко Борисов е националният рекетджия и след като са в съюз с Пеевски, на който пък цигарите са намерени в складовете на ИГИЛ, то (питам се) дали пък и българската държавна власт не е част от т.н. "Ислямска държава", която чрез Борисов е награждавана и благославяна от Българската патриаршия?! Убедете ме, че неправилно интерпретирам казаното в статията от ДИР-а.

”Събирачът на пари” на Борисов ме рекетираше

Изображение

Кого в крайна сметка награждава Българската патриаршия в лицето на Бойко Борисов и величае като храмостроител, сравнявайки го с цар Борис-Михаил?

Бог да отрезви патриака, владици и попове храмостроители да не ползват мръсни пари за Божие дело, защото не само нарушават каноните по този въпрос, но и позорят християнството.

За какво духовно възраждане може да се мечтае, ако се окаже истина, че омагьосаният кръг - държавници, политици и косвено БПЦ-БП са поделение на "Ислямска държава"?

А ако Цецка Цачева беше станала президент?

Аполитичен съм и колкото да ме осъждат близки и далечни, не гласувам за никого, за да не ставам съучастник в планираната ликвидация на народ и държава.
Потребителски аватар
Next
Потребител

Re: Църквата и предизборната политика

Мнениеот Next » ср ное 23, 2016 8:38 am

prokimen написа:...на който пък цигарите са намерени в складовете на ИГИЛ, то (питам се) дали пък и българската държавна власт не е част от т.н. "Ислямска държава", която чрез Борисов е награждавана и благославяна от Българската патриаршия?!...
Страхувам се, че в това изречение освен цигари, могат да се вмъкнат и синтетични наркотици (защо ли джихадистите са толкова безумни бойци?) и още това-онова...
Агент Буда идва от това, че бил заловен в Будапеща за трафик на крадени коли.
Всяка държава си има мафия, тук мафията си има държава.
За което не е виновен никой, освен народа.
Защото не е луд тоя, който яде баницата, а тоя, който му я дава... :idea:
За наградите - тоже. Тия неща бяха ясни отдавна. Сега просто ги пуснаха за публиката, защото Фашингтон оттегли подкрепата си за Б.Б.

Върни се в “разни”