Църквата и предизборната политика

обсъждане на всякакви въпроси
prokimen
Потребител

Църквата и предизборната политика

Мнениеот prokimen » чет ное 03, 2016 8:15 pm

Уважаеми съфорумници, как гледате на волното и неволно въвличане на българската църковност в предизборната кампания?

До колко е оправдано църковната иерархия да позволява щото храмовете от дом на молитва да се превръщат в театрален подиум на политическите играчи?

Лично аз гледам свръх критично на шутовската роля на Българския патриарх и намирам факта, че Бойко Борисов използва храма не за молитва, а за гнусна пропаганда като свидетелство на обезсолено православно християнство в Булгаристан. Колкото и да съм глас в пустиня, съвестта ми ме накара да отреагирам свръх емоционално.

Възможно е да не съм прав в острословието си - * Моите съждения са провокирани не на последно място и от днес прочетената публикация в ДИР.БГ-

Ще съм благодарен на всеки, който намери за възможно да сподели своето виждане по двата въпроса,

1) Църквата, арена на предизборна пропаганда

2) Смисълът на храмостроителството на Юойко Борисов в светлината на Конституцията, според която Църквата е отделена от държавата.
Потребителски аватар
Next
Потребител

Re: Църквата и предизборната политика

Мнениеот Next » вт ное 15, 2016 8:10 pm

Да не отварям нова тема, но мисля ще е интересно:

prokimen
Потребител

Мнениеот prokimen » ср ное 16, 2016 1:02 pm

prokimen
Потребител

Re: Църквата и Ислямската държава

Мнениеот prokimen » пон ное 21, 2016 2:02 pm

Чета статия в ДИР и косите ми настръхват. Имам чувството, че ще се побъркам, ако продължа да чета подобни материали. Искам да се успокоя, че отдалечеността ми от реалността е причина да я виждам до краен предел зловеща.

Ако вярвам на бившия банкер Цветан Василев, излиза, че Бойко Борисов е националният рекетджия и след като са в съюз с Пеевски, на който пък цигарите са намерени в складовете на ИГИЛ, то (питам се) дали пък и българската държавна власт не е част от т.н. "Ислямска държава", която чрез Борисов е награждавана и благославяна от Българската патриаршия?! Убедете ме, че неправилно интерпретирам казаното в статията от ДИР-а.

Кого в крайна сметка награждава Българската патриаршия в лицето на Бойко Борисов и величае като храмостроител, сравнявайки го с цар Борис-Михаил?

Бог да отрезви патриака, владици и попове храмостроители да не ползват мръсни пари за Божие дело, защото не само нарушават каноните по този въпрос, но и позорят християнството.

За какво духовно възраждане може да се мечтае, ако се окаже истина, че омагьосаният кръг - държавници, политици и косвено БПЦ-БП са поделение на "Ислямска държава"?

А ако Цецка Цачева беше станала президент?

Аполитичен съм и колкото да ме осъждат близки и далечни, не гласувам за никого, за да не ставам съучастник в планираната ликвидация на народ и държава.
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » ср ное 23, 2016 8:38 am

Върни се в “разни”