Любов

обсъждане на всякакви въпроси
whoami
Потребител

Re: Любов

Мнениеот whoami » ср ное 26, 2008 1:07 pm

Крис, не бъди строг към момичето, особено в началото, не я притискай и се моли на Господ ако сте един за друг всичко да се оправи и да бъдете заедно.

http://vbox7.com/play:519ae30a

Трудът, изкушенията, търпението и смирението водят към любовта. Любовта възвисява. Царството Божие е в любовта и в съединението.
+Christian+
Потребител

Мнениеот +Christian+ » чет ное 27, 2008 5:27 am

sad:
ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » чет ное 27, 2008 9:35 am

Крисчъне, защо очакваш всичко да е безоблачно? Любовта е нежна и може да избяга от най-малката грубост. Пази любовта в сърцето си, поддържай я, не допускай да се окаля от дребнавост и егоцентричност. Бори се не за човек, а за любов.
Harry
Потребител

Мнениеот Harry » съб ное 29, 2008 12:20 am

Християне, най-вече се обърни към Бог. Както знаем Той е всичко за нас – Той ще ти даде отеха, Той ще ти даде любов, Той ще ти помага във всяко добро. Не се притеснявай – въздай грижите си Богу:
“И тъй, не се грижете за утре, защото утрешният ден сам ще се грижи за своето: доста е на всеки ден злобата му.” (Мат. 6:34)

Нека мислим, как да угодим на Бога и всичко останало ще ни се предаде.
Даже момичето да ти каже нещо неприятно – ти я поздравявай от сърце и не дей да се сърдиш, а се моли за нея – направи това заради Бог, Който ни е дал тази заповед (срв. Мат. 5:44). Всеки ще бъде съден според делата си, така че ако тя е извършила нещо лошо, никак не се сърди. Но ти реално не искаш тя да пострада, дори да е направила нещо лошо – така че се моли за нея.

И не се притеснявай за сатаната – ако сами не си навредим, няма кой да ни навреди. Той както преди, така и сега иска твоето унищожение, но е безсилен, освен ако сам го повикаш.

Айде, горе главата, поеми кръста си и се уповавай Богу. Ако не стане с момичето, да бъде Божията воля! Слава на Бога!
Molecule
Потребител

Мнениеот Molecule » съб ное 29, 2008 4:37 am

Я, какъв сериал! Що се тормозиш бе, братушка, ще изкараш вируса и ще ти мине. То така е по-забавно де, особено за сеирджиите. Вземи почети малко Оскар Уайлд, чудесно лекарство за такива случаи. Гледай и филма "Bedazzled", супер майтап!
Да знаеш, колкото по-малко ти пука, толкова по-голям шанс имаш с момичето. Колежките обичат тия романтичните само на думи. Ако я питаш какъв и е идеала, ще ти опише някой нежен като глухарче, чувствителен като листец на минзухар (не че познавам цветята, ама звучи добре), с очи като бездънни планински езера, скрити зад очила geek: , защото е и много интелигентен; може да е беден (за нея парите нямат значение, разбира се), но с романтично сърце, и да я обича заради самата нея... Ще се набуташ маса пари за букети (първите 2-3 пъти върши работа) и все ще трябва да я черпиш (с чая си минал тънко, ама за напред...). Ще се превърнеш в самият и идеал, ще пишеш стихове за любовта, почти ще се разтвориш във въздуха от нежност и романтика... Ще станеш мекотело, за да не я загубиш. И точно когато най-много се подмазваш, ще дойде някой остроумен хулиган с опит в тия работи, с яка хормонална аура, волеви, загорял, мускулест и с много не-романтични намерения, ама точно от тия, дето тя уж най-не ги харесва, и... о, чудо!... Такъв е законът на джунглата :lol:
Е, ако е някоя 180 килограмова и с пъпки няма страшно, ама чудна работа, забелязал съм, че красивите любови нивга не кацат на такива.
Make money, любовта сама ще дойде, казваше един барман :idea:
Не се сърди за майтапа братче, в сериала трябва да има лош герой, иначе не струва :lol: Пък и ще вземе да ти отлети компютъра в някой розов балон, или да се захароса, или да клеяса, или кой знае какво, та ще видиш ти зор! Любовта не е за мъже, Християне, само до глупости и размекване води. Ще мине време и ще видиш колко съм прав. Дълг, чест- тия работи гледай, па си земи едно добро момиче от църквата и след години ще разбереш що е истинската любов.
Хайде, влязох като лошия герой в сериала 8) Не можах да се сдържа при толкова много разбирателство и нежност :mrgreen:
Не бой се де, лошият винаги бива пребит от двама-трима от добрите и пада от високо, или го смазва нещо, или пада във врящ котел... абе нещо много жестоко, и влюбените се събират, хепи енд!
А, като тръгваш на среща, пусни си Like Rats на Godflesh, маршовия (не бързия) вариант, нема грешка! От влюбен гълъб ставаш на гарван и шансовете ти се качват!
"Грак отвърна nevermore" :lol: :lol: :lol:
+Christian+
Потребител

Мнениеот +Christian+ » съб ное 29, 2008 10:04 am

whoami
Потребител

Мнениеот whoami » ср дек 10, 2008 6:05 pm

Да обичаш означава да можеш да чакаш...защото Бог е търпелив, Бог е Любов...затова един от най-важните елементи в любовта е търпението.

http://vbox7.com/play:3b5fc023
+Christian+
Потребител

Мнениеот +Christian+ » ср дек 10, 2008 9:04 pm

Тя за мен е вече мъртва ! Един човек предаде ли те веднъж , ще те предаде и втори път.Някой неща не се прощават . . . никога
Потребителски аватар
Мария
Модератор

Мнениеот Мария » чет дек 11, 2008 12:06 am

Крис, остави я да си живее, просто няма да е част от твоя живот.. и може да е за добре.
Дет се казва "Бог винаги отговаря на молитвите ни, но понякога отговора е не"..
Живота продължава :)
Nedoxian
Потребител

Мнениеот Nedoxian » чет дек 11, 2008 11:42 pm

whoami
Потребител

Мнениеот whoami » пет дек 19, 2008 8:42 pm

sandi
Потребител

Мнениеот sandi » съб дек 20, 2008 10:05 am

.

Хора, защо имам чувството, че +Christian+ си е направил неправилен извод за момичето !?

+Christian-е, ами ако девойчето се е държало недопустимо(това според тебе де) само от притеснение !?
Помисли !

.
Потребителски аватар
atila
Потребител

Мнениеот atila » нед дек 21, 2008 10:15 pm

+Christian+
Потребител

Мнениеот +Christian+ » ср дек 31, 2008 10:16 pm

Не знам - аз се питам - аз ли съм наистина най-грешният на света , че Бог ме наказва и то на знакови дати , на знакови точно за мен дати !!! Докога ще продължава омразата на Господ срещу мен ??? Чета в момента библията и търся отговора и не го намирам > докога ще продължава божието наказание над мен ???
Потребителски аватар
atila
Потребител

Мнениеот atila » чет яну 01, 2009 9:30 pm

Върни се в “разни”