Среща

обсъждане на всякакви въпроси
Кабрал
Модератор

Re: Среща

Мнениеот Кабрал » нед дек 07, 2008 12:18 am

Че там откога продават бира?
+Christian+
Потребител

Мнениеот +Christian+ » нед дек 07, 2008 12:20 am

Идеята е да се съберем пред храма - да влезем за по свещичка и после да седнем някъде в района на топла механа с печка с дърва и да пием по едно червено вино :biggrin:
milena.
Потребител

Мнениеот milena. » нед дек 07, 2008 6:58 pm

+Christian+
Потребител

Мнениеот +Christian+ » нед дек 07, 2008 7:34 pm

Да. между коледа и нова година е добре.Ако всички са си в София . Аз лично се колебая дали да не отида по това време в Пловдив да изкарам празниците , но нека и другите да кажат.
Кабрал
Модератор

Мнениеот Кабрал » нед дек 07, 2008 8:02 pm

Радослав
Модератор

Мнениеот Радослав » нед дек 07, 2008 10:08 pm

Ееее, НЕ!!! Пак се събира добра компания, а на мен сърцето ми се къса, че по това време не съм в София. Всъщност, молете се за обилен снеговалеж по Коледа, който да ми попречи да напусна Столицата с кола. :lol:
Бай Иван
Потребител

Мнениеот Бай Иван » пон дек 08, 2008 2:45 am

Хайде даайе да мислим - кои са удобните дни - аз явно от 24 до към 28-ми съм във Врачанско. Нищо не ми пречи да отскоча да ви видя. Ако ме искате, де!
osvnls70
Потребител

Мнениеот osvnls70 » пон дек 08, 2008 7:37 pm

Срещата е наи-добре да бъде на 30.12.,последния работе ден за годината..Това е моето предложение
ТодорК
Модератор

Мнениеот ТодорК » вт дек 16, 2008 4:07 pm

Ще има ли нова среща? Аз не се изказвам защото все още не знам със сигурност къде, как и кога ще бъда по празниците, но бих искал да знам ако ще има събиране та ако имам възможност да намина... :)
Потребителски аватар
Gunev
Потребител

Мнениеот Gunev » вт дек 16, 2008 4:18 pm

Потребителски аватар
plamen
Администратор

Мнениеот plamen » вт дек 16, 2008 4:30 pm

аз съм в софия преди и около Рождество, ще се радвам да се срещнем.

пламен
whoami
Потребител

Мнениеот whoami » пет юни 19, 2009 8:37 pm

Извинявам се, но смятам, че трябва да уточня нещо. Прекарах на първата форумна среща добре, радвам се, че се запознах със съответните хора ... За тази среща аз до последно се колебаех дали да дойда - защо? Въпросната госпожица първо ми казва - хайде да отидем на срещата, след това естествено отказа тя да дойде. Аз се колебаех, защото района на Люлин не ми е познат, ходил съм там преди около 10 години, но като цяло нямам спомени от този квартал. Естествено се престраших и помолих двама от тези, които ще ходят да ми помогнат да стигна до там. Помогнаха ми, срещата мина добре и т.н. Какво става за втората среща. Аз пак щях да ходя, имах желание, но не отидох. След като бях обявил, че ще ходя отново въпросната госпожица ми каза - хайде да отидем заедно, ще се седя до тебе и т.н. ... обаче този път го каза по начин, по който ме убеди, че ще дойде. И малко преди срещата да се състои отново получих следното - аз няма да идвам. Наистина си имаше причина да не дойде, но пък можеше да направи компромис ... естествено аз се ядосах и не отидох, защото как да отида там ядосан? Какво ме вбеси след това - чух следните думи - не отидох, защото ти щеше да ме изложиш! Е, подобни думи са ми повтаряни не един и два пъти. Има една приказка, че като кажеш една лъжа десет пъти и тя става истина. Ами да, вече я изложих, но всичко това е благодарение липсата на доверие и благодарение постоянното повтаряне на взаимно противоречащи си твърдения и обещания. Съжалявам и се извинявам на всички, които нараних, но мисля, че много лесно раздавате присъди без да сте запознати с всичко. Много лесно сте склонни да съдите странното поведение на някого. Разумният човек, човекът, който се доверява на Христос би потърсил причината ... другият вариант - еди кой си е луд, обладан е от дявола и ние сме чисти.
ivo_tehno
Потребител

Мнениеот ivo_tehno » съб юни 20, 2009 1:22 pm

Аз изобщо нямам отношение към срещите, но мисля че прекаляваш с класификациите и обвиненията, имаш проблем, но не с дявола, а с логиката, не ги разсъждавай толкова нещата, което искаш приеми, което искаш отхвърли, това е.
Ти започваш да изпадаш в някакви филми и да се режисираш и продуцираш, а съм забелязал, че в този форум се и дублираш много често. Все ти се струва, че някой те напада, всички са срещу тебе, недей така!
Пиша ти напълно приятелски без да искам да те дразня или провокирам, просто наистина прекаляваш. Бъди жив и здрав и използвай здравия разум :D
whoami
Потребител

Мнениеот whoami » съб юни 20, 2009 1:33 pm

Иво, казал съм, че ме напада един единствен човек - Жоро. Не искам нито да му уточнявам ника, нито нищо повече да казвам за него. Изобщо беше голяма наглост въпросната да му споменава за форума. Знам му и ИП-то, а както знаеш аз като обикновен потребител нямам достъп до ИП-та на хората, нали. Е, сега трябва ли да му казвам ИП-то и ника и да кажа, че е влизал в профила на въпросната госпожица, защото й знаеше паролата. На мен не ми се занимава, но съм убеден, че администраторите могат да проверят през кой ник от кои ИП-та е влизано. Най-малкото могат да проверят от кои ИП-та е влизано в нейния профил. Мога да кажа и града, от който е влизал ;) И въпросният не е никакъв братовчед, нито братче! Но повече за тези глупости не ми се говори.

Пак казвам - извинявам се на всички. Просто "странното" ми поведение се дължи само и единствено на това, че въпросната постоянно вкарваше форума в личния живот. Хм, аз не съм й казал ника(нали това беше цаката да запазим анонимността на този, за когото говорим), така че все едно нищо не съм казал, ако някой си мисли, че говоря за него си е негов проблем.

Иво, цялата болка и обида беше провокирана от това, че въпросната много добре знае за какво говоря и какво ми причинява, но предпочете да заеме позицията, че нещо ми хлопа дъската. Е, няма да стане. Когато човек е сгрешил, ако е истински християнин, трябва да намери сили и да поиска искрена прошка. Искрената прошка е тази, когато човек осъзнава какво е причинил на ближния и осъзнава защо иска прошка, а не просто да хвърля клишета в пространството.
ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » нед юни 21, 2009 1:47 pm

Хуами, единственият ти проблем е, че просто умираш от срам какво е мнението на хората за теб и това е единствената причина, поради която не си се изповядвал досега. Ти изпитваш огромен срам да се изповядваш пред човек, когото никога повече няма да видиш, ако си избереш непознат свещеник и точно затова не разбираш какъв огромен срам ми причини, като си позволи да ме изповядваш пред всички. Свети Григорий Нисийски казва, че да скъсаш връзката със злото означава да започнеш да се стремиш към добродетелта - ти не скъса връзката със злото, защото твоето его не ти позволи да бъдеш унизен и ще му бъдеш подчинен, докато не се изповядаш - не пред мен, защото твоите грехове безкрайно ме натоварват, все пак не са просто "преядох" или "не бях достатъчно любезен" и не мога да ги опростя, отиди при свещеник, без да искаш да те придружавам, защото аз се погрижих за това да ти го повтарям многократно в самото начало, ти не пожела и дори ме обвини, че не си отишъл, защото не съм била до теб - нали се сещаш, че с теб в изповедалнята не мога да влеза, това е личен подвиг, с Божията помощ, която измолваме чрез светините (не единствено гледайки ги на картинка, а при допир с тях), но и с нашето усилие.

Върни се в “разни”