Ихааа!

обсъждане на всякакви въпроси
Потребителски аватар
plamen
Администратор

Ихааа!

Мнениеот plamen » чет ное 27, 2008 12:16 pm

Я вижте каква на каква статия попаднах за св. Климент, за чудо и приказ... Да се смееш ли, да плачеш ли...

Цитат:
"Да, свети Климент дълго е престоял “горе”, но идва момент, когато престава да “седи” на Небето...
Настава ХІХ век, когато светията, получавайки нова задача, решава да изпълни отново Закона на прераждането и да дойде в България. Започва ТАЙНАТА ОПЕРАЦИЯ по прехвърлянето му от астралния свят във физически."

Цялото творение: http://big.bg/modules/news02/article.php?storyid=29654
Радослав
Модератор

Re: Ихааа!

Мнениеот Радослав » чет ное 27, 2008 1:24 pm

Аз цъкнах линка, отвори се една статия. Най-отгоре пишеше „Духовен календар“ :wtf:, после в средата на екрана мярнах „учителя" Петър Дънов и четенето на статията приключи.
То аз такива писания така ги чета. Времето мога да си го загубя по далеч по-приятен начин. 8)
Така, че от мен коментари не чакайте. :lol:
Потребителски аватар
Мария
Модератор

Мнениеот Мария » чет ное 27, 2008 1:26 pm

kassie
Потребител

Re: Олеле-е-е :)

Мнениеот kassie » чет ное 27, 2008 2:02 pm

Отначало се разхилих като зърнах тайни операции, шести раси и прочее, след това ми стана тъжно...
За да се публикуват подобни творения, трябва да има читатели за тях.
Не съм се замисляла досега, но като че ли ежедневно в някоя медия цъфва по нещо от този род и се приема безропотно. Светът ни става все по-абсурден...
missi
Потребител

Мнениеот missi » пет ное 28, 2008 3:15 pm

milena.
Потребител

Мнениеот milena. » пет ное 28, 2008 7:20 pm

Мдаа.
Статията първо ме разсмя :D , после ми стана тъжно :cry: .

Мирише, не, ами вони на дъновизъм.

За съжаление дъновистите настъпват много уверено в детските среди в България. Под предлог, че подпомагат физическото развитие на децата, въвеждат изучаване на Паневритмия в бг. училища. Цялата тая история е подкрепена официално от Министерството на младежта и спорта. Родителите , повечето от които не са наясно за какво става дума, нямат нищо против детето им да "танцува". И така , покрай този ритуален за Бялото братство танц, промиват мозъците на децата с философията на "Учителя" Петър Дънов. И това става от десетина години насам. Не съм чула някой официално да се е противопоставил на това инкогнито нахлуване в българските школа.
Тъжно! :cry:
Кабрал
Модератор

Мнениеот Кабрал » пет ное 28, 2008 8:22 pm

Това е Спиритизъм или еспиритуаизъм, реинкарнация или казано на български прераждане.

Ще я пусна в "Ересология". Общо взето смес от източни религии, малко евангелизъм, турено отгоре "християнство" за търговска марка и пуснато на пазара на глупаците. Глупаците условно, защото двамата еспиритуалисти които познавам са лекар и дъщерята на един от най-едрите бразилски земевладеци с две висши образования. Най-общо се вярва, че душите водят самостоятелен живот и след смърта на тялото витаят из пространството, чудейки се какво да правят. И докато се чудят могат да се преродят, да се наврат във вече родено тяло и въобще да правят всякакви магарии. Това лъжеучение е повлияло на друго лъжеучение - това на адвентистите. Спиритистите се увеличили рязко и започнали да привличат адвентисти. Търпейки финансови загуби, теолозите на адвентистите погнали спиритистите и измислили историята със сънят на душите. Демек, душите спят и хич не разчитайте на тях, а си плащайте десятъка на правилното място.
Потребителски аватар
Мария
Модератор

Мнениеот Мария » съб ное 29, 2008 11:16 pm

Бай Иван
Потребител

Мнениеот Бай Иван » нед ное 30, 2008 2:12 am

Преди години - 5-6 г. да кажем и аз се увличах по подобни "практики", когато не знам как разбрах, че това е пълен фалш. Не ми се вярва някой да узакони паневритмията. Всъщност знам кое ме накара да разбера. Прочетох и съпоставих различията мужду нашата, православна молитва "Отче наш" и тяхната!
И знаете ли - в университета препадавателя ми по философия, това беше казал - "дъновизма е единственото филосовско религиозно учение у нас!" .

Сега чак разбирам от къде се почва с промиването на мозъци. Това беше 1991 г.

Та "трудовете на Дънов и Димков" отидоха на своеобразно аутодафе в камината!
Потребителски аватар
Мария
Модератор

Мнениеот Мария » ср дек 03, 2008 12:31 pm

и днес сутринта по новините някакъв си чужденец съставил енциклопетия с важни личности от цяла европа и наш дънов там... те тъй се сее семето на заблудата.
gaitan vejdu_

Мнениеот gaitan vejdu_ » ср дек 03, 2008 7:23 pm

Върни се в “разни”