търся... човек :-)

място за кратки обяви
Потребителски аватар
plamen
Администратор

търся... човек :-)

Мнениеот plamen » чет май 21, 2009 4:09 pm

Здравейте. Това всъщност е обява за работа, но случаят е малко по-особен, затова по поствам тук, а не в сайтовете за подобни обяви.

Фондация Покров Богородичен търси да назначи домакин на базата си в с. Боснек. Предпочитам това да бъде човек, който ще живее постоянно там. Базата е триетажна къща, оборудвана и обзаведена да посреща гости. Предвиждаме да се използва за маломерни семинари, място за нощувки при поклонически пътувания и летувания на деца (зелени училища, защо не - православни лагери и др. под.).

Първоначално смятахме да наемем човек от селото, но все повече се убеждавам, че това не е добра идея. Човекът, който ще се грижи за базата, трябва да бъде там постоянно, да живее там на практика и да бъде истински стопанин, а не просто наемен работник. Трябва да може да посреща гости, да създава уют, да не е с две леви ръце (тоест, да може да прави малки поправки по домакинството).

Идеалният кандидат (засега, според мен; но може и да си променя идеята): зрял човек (над 30, че и нагоре, вкл. пенсионер), който предпочита усамотението, но да може да работи с хора; да е честен и отговорен. Добре би било да има отношение към църквата (това е минимума. Максимума - да е от онези хора, дето са "монаси в света", надявам се разбирате какво имам предвид).

Боснек се намира на 35 км от София, от другата страна на Витоша. Язовири, пещери и балкани, красота. Ако някой иска да живее по този начин (аз искам, но не мога) или познава такъв човек, да ми пише на лични.

Върни се в “купувам, продавам, подарявам, търся...”