Търся

място за кратки обяви
Потребителски аватар
DobromirDimittrov
Потребител

Търся

Мнениеот DobromirDimittrov » ср яну 04, 2012 7:06 pm

Библията на латински език. Благодаря.
Потребителски аватар
MacIlian
 Администратор

Re: Търся

Мнениеот MacIlian » ср яну 04, 2012 7:20 pm

На този може да намерите програма "Компютърна Библия", която има възможност да показва текста на няколко езика: български, английски, руски, старогръцки, сръбски, латински и др.
mirqnin
Потребител

Мнениеот mirqnin » пет яну 06, 2012 2:17 pm

Ето ти един уникален сайт посветен на Библията:

Преди време ми го показа kassie.
Потребителски аватар
DobromirDimittrov
Потребител

Мнениеот DobromirDimittrov » пет яну 06, 2012 4:33 pm

Благодаря ви за съдействието. :wave:
prokimen
Потребител

Re: Търся "крадеца на праскови"

Мнениеот prokimen » ср окт 24, 2012 8:14 pm

Ако авторът на тази тема-въпрос е протоиерей Добромир Димитров от Великотърновския университет, ще си позволя реторичната изповед, че търся крадеца на част от библиотеката ми и архива, който поверих на съхранение в свещеническия център в гр. Русе.

Бих се възрадвал и възвеселил духовно, ако ми се възстанови един ценен документ*, откраднат най-безсъвестно от архива ми и по най-нехристиянски начин един от пътните сакове, в които бяха книгите и архива ми с непубликувани ръкописи, беше запълнен с "Мадам Бовари" на италиянски език, за да се прикрие "благочестивата" кражба.

Нищо лично, само реторика, доколкото отецът е съучастник в историята на библиотеката ми и един от тримата свещеници, имащи свободен достъп до центъра.

=======
*Ценният документ представлява безпрецедентна протестна нота на свето Доростоло-Червенския Митрополит Софроний до местните комунистически власти за дискриминация на религиозна основа в с. Червена вода, Русенско. Документът ме касае лично.

Сред откраднатите материали е копие на дипломната работа на сегашния старостилен епископ Фотий Сиромахов за св. Касиан Римлянин, копие на кандидатската работа на проф. Иван Желев Димитров и непубликуван ръкопис на Архимандрит Сергий, брат на Архиепископ Серафим Соболев, "За Ангелите".

Върни се в “купувам, продавам, подарявам, търся...”