(Хипо)"мустакати" монахини и послушнички!?

разкази за поклоннически пътувания и свети места
refab
Потребител

(Хипо)"мустакати" монахини и послушнички!?

Мнениеот refab » ср ное 18, 2009 4:16 pm

Поне две такива млади послушнички съм виждал - с някаква степен на "мустакатост", която бие на очи!.... Според мен, по-правилно е да полагат козметични грижи в тази насока!?..... :wtf:
Потребителски аватар
Мария
Модератор

Re: (Хипо)"мустакати" монахини и послушнички!?

Мнениеот Мария » ср ное 18, 2009 4:28 pm

И аз съм виждала една такава, но не намирам нужда от подобна тема... ::o Какво толкова те провокира!?
Дон Кихот
Потребител

Мнениеот Дон Кихот » ср ное 18, 2009 8:51 pm

Силната окосменост на жените означава повече от нормното мъжки хормони. Обикновено се получава, когато те вземат хапчета против забременяване. Нямам предвид послушничките, Боже упази!
Зограф
Модератор

Мнениеот Зограф » ср ное 18, 2009 10:30 pm

Драги Рефаб,
Нещо бъркаш адреса, тези, които се грижат за красотата на душата си и гледат с външноста си да не привличат похотливи погледи - такива ли Божии рабини не ти харесват? Сбъркал си сайта драги, красавиците, които по цял ден се скубят, мажат, боядисват и предлагат "прелести те си" не се по манастирите.
small axe
Потребител

Мнениеот small axe » ср ное 18, 2009 11:04 pm

аз пък съм виждал мъже - кьосета , вероятно има и такива свещеници.На какво прилича това безобразие , Рефаб? :biggrin: :lol:
Няма ни брада ни мустак.Къде се намира.
Встрани от майтапа , козметични грижи на никому не са навредили , стига да са с правилни мотиви и в границите на нормалното.Всички ползваме някаква козметика , нали?
Но , ако някой пък не ще да се "осквернявя " с такива процедури , негова воля , така е решила сестрата / брата/ , добре е да уважим решението и/му/
refab
Потребител

Мнениеот refab » ср ное 18, 2009 11:29 pm

refab
Потребител

Мнениеот refab » ср ное 18, 2009 11:31 pm

Зограф
Модератор

Мнениеот Зограф » чет ное 19, 2009 5:08 am

Тези които се стремят да угодят само на Господа имат духовното разбиране, че след като Господ е преценил, че така трябва да изглеждат външно, то не подобава да се поправя Божието творение, а по-важно е как ще изглежда вътрешно, - духовно. Господ иска от нас да се усъвършенстваме и да се красим с добродетели, а ако беше необходимо Той - Създателят на толкова много прекрасни птици, цветя, и хора би могъл в един миг /ако беше това важно/ и от камъните да създаде прекрасни чеда на Авраама. Хората по дрехите посрещат, - но по ума изпращат!! Е, винаги ще има и такива хора /за съжаление те са болшинството и налагат разбиранията си/ дето само на външността държат и само нея могат да видят. Жалко за тях, че нямат самооценка и се мъчат даже и в такъв форум /където критериите за красиво и добро са малко по-различни/ да налагат мнението си......
refab
Потребител

Мнениеот refab » чет ное 19, 2009 9:41 am

Потребителски аватар
Мария
Модератор

Мнениеот Мария » чет ное 19, 2009 10:19 am

Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » чет ное 19, 2009 10:40 am

Ненормалното окосмяване на жената е обезобразяване на Божието творение. Ако Бог искаше жените да имаме бради и мустаци, Той щеше да ни създаде такива. Очевадно е, че в случая изобщо не се касае за суета а за БОЛЕСТНО ФИЗИОЛОГИЧНО СЪСТОЯНИЕ.

Рефаб, в случая козметичните грижи не помагат, трябва лекар. Най-често се касае за силно разстроени функции на яйчниците.
bob65
Потребител

Мнениеот bob65 » чет ное 19, 2009 11:20 am

Скъпи посетители на форума,
Може да не е важно да полага излишно много грижи за визията си едно духовно лице, но винаги е по-приятно да се контактува с такова, което изглежда спретнато и чисто.
Ще си позволя да ви разкажа един конкретен случай за един енорийски свещеник с който се запознах преди години.
Тогава, той бе симпатичен млад човек на видима възраст 30 години, но вече придобил голяма ерудиция в сферата на която се бе посветил. Като резултат от това, разговорите ни са били винаги много интересни /поне за мен/ и мисля, че е имало какво да науча от него. Но имаше един проблем. Отеца явно не бе от най-често къпещите се хора и от него се носеха аромати които не бяха от най-приятните. За съжаление това отдалечаваше хората от него /в буквален смисъл/ и те губеха много от липсата на по-близък вербален контакт. В общи линии всички губеха от тази ситуация – и хората и той.
Оставям на вас /четящите това мнение/ да прецените доколко е важно хората да се подържат спретнати, чисти и т.н. независимо, че обитават манастири.
Още веднъж се извинявам, че използувах конкретен пример, да илюстрирам мнението си по темата.
Поздрави на всички :)
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » чет ное 19, 2009 11:39 am

А това за некъпането въпрос на лоша лична култура ли е или някакво пишман-изискване от феновете на сектата "Прекалениот светец"?
Ако е последното, то феновете на въпросната духовна прелест е добре да прочетат и вникнат в онези места от Закона, където Бог ясно и недвусмислено заповядваше на първосвещеника да се изкъпе и да носи ленени дрехи като влиза в Светая Светих, за да не бъде убит заради плътска нечистота от Божията светост.
Потребителски аватар
Мария
Модератор

Мнениеот Мария » чет ное 19, 2009 11:42 am

бе то може да си е много къпана жената и пак да е... с доста окосмяване. Наистина според мен има някакво болестно състояние, хормони.. не знам там какво. :think:
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » чет ное 19, 2009 12:01 pm

А, смесиха се нещата. Къпането в случая няма нищо общо с хормоналните нарушения.

Докато живеех на Острова там се носеха легенди за лошата хигиена и странни навици на обличане на французойчетата. Оказа се, че рядкото къпане на някои хора от Франция (моля Прокимен да ме поправи, ако не е вярно, но аз в Англия виждах доста мърляви както французи, така и англичанки), се дължало на чисто научния факт, че нередовното миене на някои органи задържало специфичната миризма, която съвсем на подсъзнателно ниво действала възбуждащо на противния пол.

Още една причина, да го кажа по римски - чист дух в чисто тяло :-)

Върни се в “храмове и манастири”