(Хипо)"мустакати" монахини и послушнички!?

разкази за поклоннически пътувания и свети места
Потребителски аватар
aktex
Потребител

Re: (Хипо)"мустакати" монахини и послушнички!?

Мнениеот aktex » чет ное 19, 2009 1:40 pm

Факт е че точно във Франция е измислен парфюмът, за да прикрие лошата миризма, от нередовно къпане.
По онова време (крал Луй 14ти) е било модерно човек да се къпе 1 или 2 пъти в живота си!

Тигър мисля ,че завесата на Светя Светих се раздра преди близо 2000 години :)

А кокото до манахинята ... повечето изповядват пиетизма, а именно светското е мръсно и дяволско дело. Всякакви епилатори, ленти и лазерни епилации за множеството от тях са демонични :(
Интересно ми е да чуя, тези които изповядват точно това, как разбират бетоновозите и камазите, които идват с метерал,за да им изградят някакво крило към метоха или да направят санировка?!
Ако знаете нещо по въпроса пишете :)
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » чет ное 19, 2009 3:09 pm

Всъщност не французите са измислили парфюма, тъй като благовония за тялото са ползвани още от древността. Там просто са го въвели отново в Европа на принципа новото е добре забравеното старо. Иначе си права, че не са се къпали, тъй като във Версай нямало нито една баня (не съм ходила, но такова нещо четох някъде). Докато в двореца на османските султани Топ Капъ - бани да искаш! Не знам колко е вярно, но някой ми разказва, че във Франция хит били есенции с телесна миризма на нечистоплътно тяло именно с цел възбуждане на похотта у другия пол. А за начина на обличане на девойките - французойки и англичанки не ми се пише, че този форум все пак е християнски.

Христос дойде да изпълни Закона, а не да го отмени. Също така нито Господ, нито апостолите Му някъде са нареждали на християните телесна нечистота като метод за духовно усъвършенстване. Телесната нечистота води със сигурност само до душевно оскотяване и засилване на плътските страсти.
Дон Кихот
Потребител

Мнениеот Дон Кихот » чет ное 19, 2009 9:57 pm

И досега се разказват легенди за атонските калугери, които нямат бани и не се къпят, но не миришат. От тях е повлиян о. Серафим Роуз, който се придържа към същата практика. Това ми напомня за гностиците аномисти, които толкова мразели тялото, че отказвали да задоволяват неговите елементарни нужди. Да се твърди, че е богоугодно да воним като свине и да отблъскваме хората, издава извратена духовност. В Германия свикнах да се къпя всяка сутрин и когато не мога да го сторя, се терзая цял ден. Хигиената е уважение към себе си и към другите.
Bluesky
Потребител

Мнениеот Bluesky » пет ное 20, 2009 5:20 pm

Ами когато дори и лазерът не помага и това е вследствие на естествени процеси, а не хапчета.
refab
Потребител

Мнениеот refab » пет ное 20, 2009 9:26 pm

Bluesky
Потребител

Мнениеот Bluesky » съб ное 21, 2009 7:13 pm

Ами незнам затова питам, защото има много такива случаи.
Zahira
Потребител

Мнениеот Zahira » нед ное 22, 2009 5:43 pm

Наистина сигурно не се приятна гледка,но пък какво да правят жените.Така си се харесват.Все пак би трябвало да се грижат що годе за външния си вид-една кола масчица и готово.Но,всеки си има право на избор. :))
Потребителски аватар
Мария
Модератор

Мнениеот Мария » нед ное 22, 2009 8:16 pm

abc
Потребител

Мнениеот abc » чет апр 07, 2011 11:18 pm

Върни се в “храмове и манастири”