Църква на морето

разкази за поклоннически пътувания и свети места
Petence
Потребител

Re: Църква на морето

Мнениеот Petence » ср май 30, 2012 9:19 pm

Малко късно се включвам в тази тема, но тук е мястото на това, което ще разкажа. Поради естеството на работата ми пътувам доста и посещавам доста църкви, но като това, което всяко лято виждам в храмът "Св. Богородица" в Несебър (единственият действащ храм там) просто ме възмущава до краен предел. Значи аз говоря на туристите, че българите са Богобоязлив народ, че православието си има стриктни правила и т. н. и когато ги заведях във въпросната църква, на входа им искаха пари (1лв.), за да влязат и им даваха някакви билетчета, ако не се лъжа. Сякаш не влизаха в Божи храм, а в кино. За таксата за снимане няма да говоря, тя съществува навсякъде. Всеки, който има някакво християнско съзнание, ще пусне нещичко в кутията. Но и да не го направи, това е Църква-храм Божи за всички чеда на Създателя.
Другото нещо е "битакът" вътре. Освен християнска литература и свещи, там можеш да си закупиш всякакви джунджурийки с лика на Отеца:гривни(мисля си китайски), мидени черупки с икона вътре, хиляда вида икони, но залепени (вероятно пак такива). Но върхът са ключодържатели с лика на Иисус. А минали години дори имаше от гривните с очетата, турските :wtf: ... А тази година хитът са едни вертикални малки парчета плат, като турските килимчета с арабските писаници, само че на тези е Иисус или Дева Мария, а отдолу са накачени да висят десетки малки кръстчета. А да, има и "Осветен елей" във флакончета... Не знам просто какво да кажа.
Последна промяна от MacIlian на чет май 31, 2012 10:02 am, променено общо 1 път.
Потребителски аватар
anima
Потребител

Мнениеот anima » ср май 30, 2012 9:28 pm

Petence, след прочитането на поста ти сърцето ми се сви. Болно ми е. Не мога да коментирам нищо повече.
timotei
Потребител

Мнениеот timotei » чет май 31, 2012 7:29 am

Изглежда, че на такива изкуствени формации им идва края и в безумието си правят простотии. Тази сергийност е нещо естествено явление, щом като най-отгоре седи Кирилиевич и другата антихристка дружина. Тука е причината.
kir40
Потребител

Мнениеот kir40 » пон юни 11, 2012 10:37 am

Нещо не мога да ти отворя снимките.

Върни се в “храмове и манастири”