Велико чудо в манастир в Сирия

разкази за поклоннически пътувания и свети места
svetkataa
Потребител

Велико чудо в манастир в Сирия

Мнениеот svetkataa » вт сеп 21, 2010 11:03 pm

Здравейте. Предавам едно събитие тук, което оставям на вашата вяра дали ще определи това за истина.

Велико чудо в Сирия

През декември 2004 г. един саудитски арабин-мюсюлманин излязъл в медийното пространство, като разказал за едно живо разтърстващо събитие, което бил преживял и което било променило целия му живот. Разказал го по телевизията и по радиото и е публикувано във вестници и списания в цяла Саудитска Арабия, Сирия, Палестина и вероятно по всички съседни държави.
Той се оженил преди години за една девойка - богата мюсюлманка, но безплодна.
Така минали десет години, без да могат да се сдобият с дете, въпреки че имали много пари и ходили при много лекари. Родителите му го карали да си вземе и втора жена, а да задържи и първата, тъй като закона им позволявал да имат по четири жени. Той, изморен и доста притеснен, взел жена си и отишли на пътешествие в съседна Сирия, за да си отпочинат и да забравят за малко проблемите си. В Сирия мъжът наел лимузина с шофьор-екскурзовод да ги заведе из всички забележителности на Сирия. Шофьорът забелязал, че по лицата на двойката, която развеждал, били изписани много горест и болка. След една седмица, като си отпочинали, шофьорът добил кураж и ги попитал защо не изглеждат доволни, да не би да е виновен той и дали има проблем в развеждането, което им направил. Те му разказали за проблема с безплодието си. Тогава мюсюлманинът-шофьор им казал, че тук в, Сирия, православните християни имат манастир "Света Богородица Сейданая" (означава Владичица) и че мнозина бездетни прибягват към чудотворната й икона, която се намира в този манастир. Както е чувал, че там им давали от кандилото на тази икона фитила и те трябвало да го изядат и тогава Мария на християните им помагала, според вярата им. Които отивали с вяра там, били те християни или мюсюлмани, получавали чудо, съответно на намеренията на вярващия.
Въодушевен от това, саудитският арабин и жена му казали на шофьора:
-Закарай ни там, при Сейданая, "Владичицата на християните" и ако мечтата ни се осъществи и се сдобием с дете, ще дадем двадесет хиляди долара на теб и на манастира осемдесет хиляди!
Така те отишли в манастира, направили каквото трябва и след като завършило пътуването им в Сирия и се върнали у дома в Саудитска Арабия, жената веднага забременяла. След няколко месеца тя родила момче, при което двамата съпрузи били сигурни, че това е дело на Пресветата Сейданая.
След като съпругата му родила, арабинът побързал да изпълни обещанието, което бил дал, като се обадил на онзи шофьор да го чака след два дни на летището в Дамаск, като му разказал за чудото.
Шофьорът обаче лукав взел със себе си двама свои приятели и отишли на летището, за да чакат богаташа, като намислили да го убият и да си поделят парите. Действително така и станало. Те го взели от летището, без нещастникът да подозира какво ще се случи. Арабинът им казал, че от радост ще даде и на приятелите на шофьора по десет хиляди долара и да го закарат в манастира. Те, вместо да го закарат в манастира, го завели на пусто място и го заклали, като го разчленили на части. Обаче страстта от това престъпно дело ги заслепила и вместо да го захвърлят там, го сложили в багажника на автомобила. След като му взели парите и всичко каквото имал, потеглили за друго място, за да го хвърлят там. Но на магистралата им се повредила колата и спрели насред пътя, за да видят какво се е случило и защо е спрял двигателят. Един човек, който минал от там с колата си, ги видял и спрял да им помогне. Те обаче боейки се да не би да бъдат разкрити, се престорили, че не искат помощ и се отнесли грубо. Преминаващия си тръгнал, но забелязал, че от багажника на колата им тече кръв по асфалта и уведомил полицията да отиде да разследва какво става, защото тримата му се сторили подозрителни. Полицаите пристигнали, видели кръвта на платното и дали заповед да отворят багажника. Щом отворили, арабинът се изправил и излязал навън жив и здрав, цял в кръв, но зашит.
- Тъкмо сега, казал, Света Богородица привърши и заши последните шевове на шията ми тук отпред - и показал адамовата ябълка на шията си - след като първо ми заши цялото тяло!
Престъпникът-таксиметровият шофьор-и съучастниците му, като го видели жив, загубили разсъдък и се побъркали. Полицаите по-късно ги завели в психиатрията. Крещели като бесновати:
- Ние те убихме, ние те нарязахме, отрязахме ти главата - и се хапели по ръцете.
Арабинът отишъл за освидетелстване на чудото. Видели го съдебни лекари, експерти полицаи и установили, че е прясно заклан и прясно зашит, което засвидетелствали със своите подписи.
Шевовете били, и са, явни! Човекът изглеждал като прясно сглобен.
През това време арабинът постоянно проповядвал и изповядвал:
- Света Богородица ме заши и със силата на нейния Син ме възкреси!
Впоследствие изцереният и възкресен повикал всички свои близки в Сирия. Отишли в манастира, благодарили на Света Богородица Сейданая с молитви и благодарности и вместо сумата от осемдесет хиляди долара, която бил обещал на Света Богородица Сейданая, дарил на манастира осемстотин хиляди долара за голямото благодеяние, което му направила Светата майка.
Същия ден непрестанно разказвал за това събитие и започвал с думите"
- Когато бях мюсюлманин ми се случи това и това, заявявайки, че вече няма да е мюсюлманин, нито той, нито семейството му.
Това чудо разстърсило арабските мюсюлмански страни в целия Близък изток и предизвиквал огромно очудване!
Жив Господ Бог, Бог на силите!
Архим. Игнатий-игумен на св. Обител на пастирите, Бет Сахур, Витлеем.
Славян
Потребител

Re: Велико чудо в манастир в Сирия

Мнениеот Славян » ср сеп 22, 2010 4:07 am

Богородицата и Майка на света, с песен да възвеличим!
ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » ср сеп 22, 2010 10:28 am

small axe
Потребител

Мнениеот small axe » ср сеп 22, 2010 11:17 am

Аз и дума не видях за Иисуса Христа в цялата история.
Май Богородица да я превръщат без нейно желание в своего рода богиня.
По полека с басните и приказните истории и повече внимание на Новозаветните и Старозаветните писания ще се отрази по добре на всеки.
Потребителски аватар
Gunev
Потребител

Мнениеот Gunev » ср сеп 22, 2010 11:28 am

small axe
Потребител

Мнениеот small axe » ср сеп 22, 2010 12:05 pm

Абе аз посочвам, че Христос е центъра.
Трябва да се внимава с тая работа, че лесно стават грешките :wink:
Я католиците, Богородица в Богиня ще я превърнат. Те за това ти говоря.
ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » ср сеп 22, 2010 12:12 pm

Той Христос е Центърът, но нали не Го имаш за някаква точка, все пак си има и периферия.
small axe
Потребител

Мнениеот small axe » ср сеп 22, 2010 12:29 pm

За мен е всичко.
Периферията си е периферия, и ние с теб сме периферия.
Има мнозина, на които все в устата им е Богородица. Богородица това, Богородица онова, но ти казвам, че и дума не съм чул от тях, свързана с Иисус Христос.
Затова напомням, че винаги има опасност от нездраво изместване на нещата. Католиците отдавна са напред в тези процеси.
svetkataa
Потребител

Мнениеот svetkataa » ср сеп 22, 2010 12:41 pm

Май за всички ви е по-лесно като коментирате някоя тема, така да се отклоните от съдържанието, че сами да не знаете накъде отивате. От скоро съм тук в този форум и много малко хора, забелязах, че могат наистина да коментират. Ах защо ми е познато. :roll:
small axe
Потребител

Мнениеот small axe » ср сеп 22, 2010 12:47 pm

pavel
Потребител

Мнениеот pavel » ср сеп 22, 2010 4:14 pm

Слушай, Смол, не хули Божията Майка, защото Тя е родила Божия Син! Сам Христос Я облажава в Светото Евангелие! Пресветата Дева върши множество чудеса и е закрилница и застъпница за целия човешки род, така че много внимавай с хулите по неин адрес! Намираш се в Православен сайт, където ако не си забелязал, Тя е на почит! Така че въздържай езика си от хули, защото оскърбяваш православните християни, които те търпят от немай къде!
Вие протестантите не приемате Божията Майка, светиите, Кръста. Учението ви е блудкава помия, която не става дори за гледане. Така че, въздържай се от хули, за да не станеш сам на прицел!
small axe
Потребител

Мнениеот small axe » ср сеп 22, 2010 4:55 pm

Бряяя :silent: , умрех от страх. :D

Павле, не се хаби, ами чети и мисли преди да говориш и пишеш, понеже пишеш глупости. Я ми посочи къде и какво съм хулил? Какво е хула, знаеш ли?
Знаеш клеветниците какво за тях.
pavel
Потребител

Мнениеот pavel » ср сеп 22, 2010 6:38 pm

small axe
Потребител

Мнениеот small axe » ср сеп 22, 2010 7:40 pm

Е нека всеки сам прецени кой хули, клевети и обижда..! :wink:

Не съм аз, така и не посочи къде точно и с какво съм похулил Богородица.
Но като в някакъв транс крещиш, като онези смахнатите от ефес в деяния на апостолите 19 глава:
И има опасност не само това наше занятие да изпадне в презрение, но и капището на великата богиня Диана да се счита за нищо, и даже да се свали от величието си оная, на която цяла Азия и вселената се покланят.
Като чуха това, те се изпълниха с гняв та викаха, казвайки: Велика е ефеската Диана!
И смущението се разпростря по града; и като уловиха македонците Гаия и Аристарха, Павловите спътници, единодушно се спуснаха в театъра;
А когато Павел искаше да влезе между народа, учениците не го пуснаха,
така и някои от азийските началници, понеже му бяха приятели, пратиха до него да го помолят да се не показва в театъра.
И тъй, едни викаха едно, а други друго; защото навалицата беше разбъркана и повечето не знаеха защо се бяха стекли.
А някои от народа изкараха Александра да говори, понеже юдеите посочиха него; и Александър помаха с ръка и щеше да даде обяснение пред народа.
Но като го познаха, че е юдеин, всички едногласно викаха за около два часа: Велика е ефеската Диана!

Така и ти като разбра, че не съм от "православен", взе да сумтиш и викаш, че съм хулил Богородица (макар никъде да не съм го правил), да ме наричаш мъничко, жалко, недоразвито... човече с протестантско умче, и че горките православни християни тука ме били търпяли отнемай къде. :D.

Абе незнам кой кого точно търпи, ама карай, няма да се разправяме сега я. :thumbup:
Ако я караш все така, не отговарям за тебе, вземи се в ръце и не обиждай.
small axe
Потребител

Мнениеот small axe » ср сеп 22, 2010 11:24 pm

Трябва да се внимава с тези истории. Понеже на народа само това му дай сензации.
Като у нас. Изкопали някакви кости и давай, на Йоан Кръстител били. Че се събра мало и голямо там да ги целува. Чак Симеон Дянков и Б. Димитров целуваха, нищо, че единият каза че е атеист и не вярва в нищо.
Сега остава и на Авраам костите да изкопаем някъде. Няма къде да са, или в Македония или у нас.

Обожествяването е направо луда работа вече при накои католици. То не бе носене на статуи не бе чудо. Господ им чупи и статуите вече. Скоро съвсем ще ги потроши, като дойде при славното си пришествие.
Не е за хора със слаби нерви:

Върни се в “храмове и манастири”