Средства за доизграждане на храм в Медовене

разкази за поклоннически пътувания и свети места
osso
Потребител

Средства за доизграждане на храм в Медовене

Мнениеот osso » пон ное 28, 2011 12:58 pm

Жителите на село Медовене, община Кубрат събират средства за доизграждането на църквата „Света Богородица” в селото. През 2000 година са изкопани и излети основите на храма. Положен е основният олтарен камък, който е осветен от Русенския митрополит Неофит.

Членовете на църковното настоятелство са започнали кампания за събирането на средства от дарения. Много хора се отзовават, но въпреки това средствата са недостатъчно.

И все пак жителите на Медовене са решени, че християнаска църква в селото ще има. До храмовия празник – Голяма Богородица на 15 август са си поставили за цел строежът да бъде вдигнат до покрив.

Публикуваме банкова сметка, по която всеки, който има желание и възможност, може да подпомогне доизграждането на храма.

BIC: STSABGSF
IBAN: BG93STSA93000007897805

За повече информация можете да се обръщате и към членовете на църковното настоятелство на село Медовене:

Руска Тодорова – 0899/279906 , 0848/75102
Стефанка Петрова – 0848/74900
Дон Кихот
Потребител

Re: Средства за доизграждане на храм в Медовене

Мнениеот Дон Кихот » пон ное 28, 2011 8:22 pm

Моят баща е от съседното село Каменово, Кубратско. Добра е идеята да се построи църква в Медовене, след като това не е сторено 130 години след Освобождението, но се съмнявам, че след две-три десетилетия някой ще се грижи за този храм. В момента населението е 372 души на хартия, а в действителност едва ли е повече от 200. Селото умира като всички български села. На кого ли му пука?!

:crazy:
osso
Потребител

Re: Средства за доизграждане на храм в Медовене

Мнениеот osso » пон ное 28, 2011 8:53 pm

И аз съм внук в Каменово. А колкото до хората, църквата е нужда дори и за двама събрани в името на Христос, когато хората я построят със собствени средства и труд дълго време ще съществува този дух на истинската Църква, повярвай ми! Това са хора със силен дух. Поклон пред тях!

Върни се в “храмове и манастири”