Кино

споделете вашите впечатления от интересни събития
Илиaна
Потребител

Re: Кино

Мнениеот Илиaна » пон ное 21, 2011 3:06 pm

Препоръчвам "Меланхолия" на Ларс фон Триер.
Изключителен филм, за страха и за страшното състояние на меланхолия, което ни завладява след като страхът ни обземе всецяло; за цялото лутане на човека, който е загубил напълно връзка с Бога, и за меланхолията, в която целия свят живее ; за неизбежния край на света като лично преживяване на душата и за цялото лицемерие и греховност, в който умира светът.
Като прибавим и Вагнер, се получава нещо наистина голямо.

"Ние сме съвсем сами. Животът е само на Земята. И не за дълго."
refab
Потребител

Мнениеот refab » вт ное 22, 2011 10:48 pm

Личи си кой е бил на кино в неделя (20.11.)! :)

Аз си записах от Замунда "Имаме папа" (без субтитри) на Нани Морети. Още не съм го гледал.
mon
Потребител

Мнениеот mon » вт ное 22, 2011 10:55 pm

Tsar / Царь / Цар (2009)

В ролите : Петр Мамонов, Олег Янковский, Юрий Кузнецов, Александр Домогаров, Анастасия Донцова, Алексей Макаров и др.

Резюме : 1565 г. Тъмни времена. Царува Иван Грозни. Русия е разкъсана от глад и война. Във всичко се привижда на управителя - държавна измяна и предателство. Неговите верни служители, заливат страната с кръв. Във всеки са готови да видят враг на държавата. Главен закон за тях - Царя. Единственият, който дръзва да надигне глас срещу всесилния Цар е неговият приятел от детинство - митрополит Филип. Той издига своят глас, и се пренася в жертва. Този сблъсък ще разкаже за това, на което е била способна Русия, падение и величие на духа.

Последната роля на Олег Янковский
Илиaна
Потребител

Мнениеот Илиaна » чет ное 24, 2011 5:27 pm

dexter09
Потребител

Мнениеот dexter09 » чет ное 24, 2011 7:25 pm

Меланхолия, бих казал е най-нормалният филм на Ланс Фон Триер. Но накрая ме остави с много горчиво и реално чувство :roll:
refab
Потребител

Мнениеот refab » чет ное 24, 2011 11:07 pm

anntonia
Потребител

Мнениеот anntonia » съб ное 10, 2012 4:27 pm

Здравейте,
дали можете да ми препоръчате хубави игрални филми с християнска тематика?

Благодаря!
ioio
Потребител

Мнениеот ioio » съб ное 10, 2012 9:01 pm

"Остров", но вероятно сте го гледали.
Потребителски аватар
Leona
Потребител

Мнениеот Leona » съб ное 10, 2012 9:28 pm

Аз съм гледала "Островът" и "Обитаемият остров", не знам дали става дума за някой от тези, но специално те ми харесаха. :clap:
Илиaна
Потребител

Мнениеот Илиaна » съб ное 17, 2012 12:11 am

Не виждам тук да са коментирани филмите на Тарковски, които за мен са си православни - и като теми, мотиви, идеи, цялата тишина и непрестанното обръщане на режисьор към публиката с надежда за покаяние. Харесвам киното и за пръв път попадам на режисьор, който говори по начин, който да ми е така близък, личен и истински. Отчитам, че това е така и защото много хора, които не са вярващи все пак остават силно впечатлени от филмите му.
Има ли някаква причина, поради която никой тук не го споменава? Би ми било интересно да прочета.
Потребителски аватар
Leona
Потребител

Мнениеот Leona » съб ное 17, 2012 7:14 am

Аз също обичам киното и много харесвам филмите на Тарковски. Харесвам всякакви филми със сълно послание и такива, които ме докосват, дори ако не са типично християнски, но тъй като съм много нова във форума, нямам представа, какво мислят другите. В самата тема за кино няма много мнения. Аз понякога пиша и чета в Дир.бг, тамата за кино, защото там се коментира абсолютно всичко. :mrgreen:

Хах, с риск да се натрапя, ще добавя само, че страшно много се радвам на екранизацията на "Хобит" - любима книжка от детството!
Dmitrij
Потребител

Мнениеот Dmitrij » съб ное 17, 2012 4:10 pm

Потребителски аватар
Leona
Потребител

Мнениеот Leona » съб ное 17, 2012 6:56 pm

Това не съм го гледала. ЩЕ си го пусна скоро, като ми се отвори време за филм. :biggrin:
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » пон дек 03, 2012 12:25 am

Не гледам ТВ, камо ли сериали, но този е изключителен. Препоръчвам го за мислещите хора, тези които виждат във всичко пропаганда да не гледат. Разтърсващи истории, робска система, откъснати от родината и християнската си вяра везири и султанки, убийствен саундтрак, перфектна актьорска игра, великолепни костюми.
Потребителски аватар
Leona
Потребител

Мнениеот Leona » пон дек 03, 2012 7:15 pm

Аз съм фен на английското кино и сериали :mrgreen: Още ми е трудно да се прежаля за турски, не от предразсъдъци, някак самото им снимане, саундраците, актьорите им, всичко ме дразни и не мога да си задържа вниманието на филмите им. Ще се пробвам да гледам, но не очаквам да ме грабне, след серийка на "Доктор Ху" - далечен ми е техният бит просто :mrgreen:

Върни се в “литература, театрално и киноизкуство”