За Николай Бердяев. С. Булгаков, за Михаил Поснов

споделете вашите впечатления от интересни събития
Потребителски аватар
ecclesiast
Потребител

За Николай Бердяев. С. Булгаков, за Михаил Поснов

Мнениеот ecclesiast » пон мар 15, 2010 11:21 am

Има ли в Православие бг или другаде да е говорено и писано за тях, за да ми дадете линкове да прочета що за персонажи са. Четох Бердяев и Булгаков и искрено се разстроих от писанията им. sad:
gaitan vejdu
Потребител

Re: За Николай Бердяев. С. Булгаков, за Михаил Поснов

Мнениеот gaitan vejdu » пон мар 22, 2010 6:02 pm

Немой така остро, па ти бре, добри човече.

Лоша книга няма.

Научи се да отсяваш, понеже Истина се разпознава и разконспирирайки природата на лъжата.

Прочее, умрем за г-н Булгаков. Мн го тача! Лекар, но високо се цели.

Г-н Бердяев пък из лекциите си има толкова много лафове в защита и утвърждаване на Христовото учение, че направо не ме е срам, че го цитирам, замествайки негови думи. Имаше негов лаф, че Христовото учение е толкова много висока летва, че мнозина се плашат от него, щото го имат недостижимо (не бе точно така, но направи ми избега от ума :oops: )

Но, естествено, когато иде реч за Св. Православие, трябва да сме круто внимателни, какви ги поглъщаме.

++++++

Впрочем, мен много не ме чувай, аз съм прост човек и така си дрънкам на прима виста, пък и много пия, да си призная :oops:

Мир :!:
еклесиаст

Мнениеот еклесиаст » вт мар 23, 2010 5:21 pm

Този Булгаков, за когото споменавам, е свещеник. да не го бъркаш с автора на майстора и маргарита
Потребителски аватар
Чехълче
Модератор

Мнениеот Чехълче » вт мар 23, 2010 6:44 pm

Едно линкче, надявам се да е правилното и да помогне.
http://www.vehi.net/bulgakov/svet/index.html
gaitan vejdu
Потребител

Мнениеот gaitan vejdu » вт мар 23, 2010 7:51 pm

Никола Ничев
Потребител

Мнениеот Никола Ничев » съб мар 27, 2010 5:10 pm

Бердяев трябва да се чете "внимателно",така ми казаха моите преподаватели,така го и чета.Смятам,че е задължителен за всички,които искат да четат "религиозно-философска" или по-скоро "философо-религиозна" литература,да разширят кръгозора си.
Нали и в кошера има пчели и жилят...но пък има и мед.
Четете,колеги,внимателно и вземайте това,което прецените,че съвпада с ортодоксалните ви разбирания.Ако искате се консултирайте с някой преподавател теолог /ортодоксален/,но мисля,че няма да ви "навреди" чак толкова.През целия си живот Николай Бердяев е бил ортодоксален християнин,до края на живота си!
За Булгаков не мога да кажа кой знае какво,а Поснов е повече историк,доколкото знам.
Ако започнем да отричаме всичко,като "вредно" за душата ни...какво следва?! Монашество?Няма лошо,но всички които сме тук "в света",може би,имаме "призвание" да бъдем сред хората и с реч и дела да допринасяме "на нивата".
Сигурен съм,че ако имаме една по-широка култура ще бъдем по-лесно "възприемани" от хората.Случвало ми се е да говоря с приятели само строго "църковно" и са ме наричали директно "сухар".
Не трябва да се капсулираме и да се затворим за всичко и всички.
Не трябва да "теглим" анатема на всичко и всички.
Милост е нужна,а не жертва...
Бъдете здрави,а за целта се усмихвайте по-често!

Върни се в “литература, театрално и киноизкуство”