Тази религиозна музика е протестанска..., не знам от каква

иконата, църковната архитектура, музиката, живописта, фотографията и графичния дизайн с християнско съдържание
refab
Потребител

Тази религиозна музика е протестанска..., не знам от каква

Мнениеот refab » ср окт 14, 2009 12:30 am

точно деноминация е автора и изпълнителя и- Илия Добрев , циганин от Факултета, София. Той със сигурност не е онзи циганин - певец на религиозни песни, който беше представен от г-н Сивов в сайта преди около година (?).
Музиката на Илия Добрев е много по-претенциозна и "изипана" и в това отношение е контрапункт на забележителната оригиналност, спонтанност и самобитност на пеенето на другия циганин - също протестантант!

Представям този музикант като интересно явление в религиозната музика, като изрично отбелязвам и подчертавам един особено негативен факт - той е пял, както се разбира от информацията в Интернет, на сборище на психопата(?) и измамника(?), прелъстения Бени Хин! ::o

Интересно ми е какво мислите за музиката му, разглеждана, обаче, повече на общо основание - не толкова на строго религиозно, където би могла да претърпи сериозни критики, особено ако към нея се подходи със по-стриктни православно християнски критерии - естетическо - религиозни, имам предвид!

Ето сайта на този човек:

Кликнете на "Музика" ...
refab
Потребител

Re: Тази религиозна музика е протестанска..., не знам от каква

Мнениеот refab » ср окт 14, 2009 11:49 am

Ето една хубава песен (на цигански език):

refab
Потребител

Мнениеот refab » чет окт 15, 2009 5:05 pm

Какво става бе?... :) Оперирани ли сте от "общ" (на общо основание) естетически усет..., или сте много възвисени (само православно християнска музика от най-голяма класа!) !?...А може би сте много съкрушени духом, и не ви е изобщо до подобна музика като представената, която, в интерес на истината, е малко парарелигиозна!??

Въпросът ми е към високодуховните - убеден съм, читатели на форума, които са чули(?) песента - последната, която представих! :) :?
Molecule
Потребител

Мнениеот Molecule » чет окт 15, 2009 5:31 pm

Ами какво, да взема да се изкажа като скромен "високодуховен" ценител на музиката. Тоя първият пич, Илия Панов, е доста мазничък. От моята "ъндърграунд" гледна точка направо е непоносим. Ама иначе, в рамките на карамеленото си стилче, е на ниво.
Циганското парче (балада ли е, романс ли е) звучи по-добре. И тарикатски картинки показват за разнообразие.
Потребителски аватар
Gunev
Потребител

Мнениеот Gunev » чет окт 15, 2009 5:44 pm

Ако добавиш към запитването и нискодоуховните читатели на форума, с удоволствие бих ти отговорил ;). Добре де, от мен да мине : парчето (второто) не е лошо.
Служил съм в строителни войски. Освен това, навремето мисионерствувах из циганските махали по цяла България. С пълна увереност мога да заявя, че в сравнение с нещата които съм чул това е по-скоро посредствено. Със сълзи съм плакал човече... На тези хора музиката им е в кръвта...
refab
Потребител

Мнениеот refab » чет окт 15, 2009 6:28 pm

refab
Потребител

Мнениеот refab » ср окт 21, 2009 3:53 pm

Върни се в “православно изкуство и символика”