Споделянето на видяното

иконата, църковната архитектура, музиката, живописта, фотографията и графичния дизайн с християнско съдържание
penko
Потребител

Споделянето на видяното

Мнениеот penko » нед ное 27, 2005 9:27 pm

Мисля да започна периодически да поствам мои снимки и разни опити в християнската визия. Очаквам от вас коментари, може би само така ще се получи хубав разговор за православното изкуство и неговото място в днешния злободневен свят. Много от нещата които ме занимават във фотографията са само опити в темата за християнската визия. Приемам всички ваши забележки.

Снимките са от Поморийският монастир. Обработката им е основно в цвета и текстурата.
gaitan vejdu
Потребител

Мнениеот gaitan vejdu » пон ное 28, 2005 8:51 am

Истина е, Пенко, че снимките ти са хубави.

Запази този маниер, ако мога така да се изразя!

Мнозина добри, изкушени от фотография, са се израждали в обикновени търсачи на евтина ритуалност. И като заснимат едни гробове, кръстове и непонятни ТЯМ неща, направо ме ужасяват.

При теб има много свежо усещане за ВЕЧНОСТТА на Църквата.

Ще опитам, без да обещавам този път, да ти доразвия мисълта си.

Атмосферата на Св. Православие много вярно и смирено целиш.

Не дириш повърхностни пинизи и не се кланяш на символиката, а опитваш да "видиш" същността. Доколкото това изобщо е възможно, да бъде уловено, с лещи и сребърни нитрати, нанесени върху плаки, фолия, винилови ленти или силиконова цифрова памет.

Пази се от залитане и питай за това църковници. Мнозина са били подведени и се надявам ти добре да знаеш десетките примери на изхипарели идиоти, които снимайки "църковни неща" опитват да успокоят съвестта си за лакомата наркоманска уста.
Искам да кажа, да снимаш с вяра, надежда и любов, а не въпреки тях, подтискайки писъка на съвестта си, за някое евентуално твое падение.
Нека снимането не е компенсация, а нещо правено с много смирение и силна Христова любов.

Харесвам нещата ти. Само това ме спира да те хваля - мнозина тръгнаха аслана, а се върнаха насрани.
Пази се и дерзай.
точка
Потребител

Мнениеот точка » нед ное 19, 2006 2:58 pm

penko
Потребител

Мнениеот penko » пон дек 04, 2006 1:46 am

Върни се в “православно изкуство и символика”