Как да разбирам това?

предложете нови секции към този форум
Ангел Небесен
Потребител

Мнениеот Ангел Небесен » пон окт 06, 2008 11:07 pm

Радослав
Модератор

Мнениеот Радослав » пон окт 06, 2008 11:08 pm

Кабрал
Модератор

Мнениеот Кабрал » пон окт 06, 2008 11:14 pm

Ангел Небесен
Потребител

Мнениеот Ангел Небесен » пон окт 06, 2008 11:14 pm

Ангел Небесен
Потребител

Мнениеот Ангел Небесен » пон окт 06, 2008 11:16 pm

ivo_tehno
Потребител

Мнениеот ivo_tehno » пон окт 06, 2008 11:20 pm

Ангел Небесен
Потребител

Мнениеот Ангел Небесен » пон окт 06, 2008 11:30 pm

ivo_tehno
Потребител

Мнениеот ivo_tehno » пон окт 06, 2008 11:38 pm

[quote="Ангел Небесен"]

ето че стигнахме до нещо смислено - ХРИСТОС! quote]

Ами продължи в тая посока , нужно ли е да обиждаш на посоки и да обикаляш по целия форум и да сееш постинги, спри се и ще видиш, че никой няма да те обиди :lol: Нали знаеш, че огън, огън разпалва :P
Ангел Небесен
Потребител

Мнениеот Ангел Небесен » вт окт 07, 2008 6:26 pm

Потребителски аватар
Gunev
Потребител

Мнениеот Gunev » вт окт 07, 2008 7:39 pm

Значи да обобщим - искаш да ни покажеш и докажеш колко сме неадекватни, че имаме сериозно разминаване между това което си мислим че сме и това което сме, че не умеем да вникнем в мнението на различния, че сме врагове на Христа... Ще се съглася с теб напълно и по всички обвинения. Най-искрено те моля да ми простиш за всички случаи в които съм те обидил, неразбрал или засегнал по какъвто и да е начин. Дано и Господ се смили над мен.
Относно идеята да направим форума само за православни... Искаш да докажеш че като махнем еретиците ще се изпокараме помежду си. Ами според мен експериментът е излишен. То си е ясно че така ще стане...

Сетих се за тези стихове :

моля ви да постъпвате достойно за званието, за което сте призвани,
с всяко смиреномъдрие, кротост и великодушие, като се търпите един други с любов
и залягате да запазвате единството на духа чрез връзките на мира.
Едно тяло сте и един дух, както сте и призвани към една надежда на вашето звание;
един е Господ, една е вярата, едно е кръщението,
един е Бог и Отец на всички, Който е над всички, и чрез всички, и във всички нас.
Радослав
Модератор

Мнениеот Радослав » вт окт 07, 2008 10:20 pm

Ангел Небесен
Потребител

Мнениеот Ангел Небесен » ср окт 08, 2008 2:29 pm

към Радо: Никакъв захаросан образ не съм си и поставял за цел да предизвиквам, това са си твои СУЕТНИ интерпретации на моите мнения. Да се опитвам да изграждам "имидж" пред хора, които вярват в суеверия и хилядолетни предрасъдъци – НЕ!, това даже и за миг не ми е минавало през ума.

По важното в моето мнение беше идеята - "да сте наясно със себе си". Това не означава да се признаете за греховни, нито да изрицитирате символа на вярата, нито да изразите дружно, всички изведнъж едно и също разбиране по даден въпрос; това касае ВАШЕТО ЛИЦЕ пред "другите". Това се включва и в моето разбиране, че ВСИЧКИ (не само павославните) християни са НАЙ-ГОЛЕМИТЕ врагове на Христос, не защото не съзнават, че са грешни, не защото не са "добронамерени" и "либерални" спрямо другите, а защото нямат лице! Съществува непрекъснато възпроизвеждане на заучени фрази и стил на мислене. При православието владее чувството на колективно превъзнасяне, т.е. пооделно сме НИЩО, всички заедно можем да предявяваме претенции за ВСИЧКО. Липса личностният елемент на определяне, всички стоим под маската на "църковната благодат" и всяко наше изказване е гарантирано, не заради нас, а заради хилядолетната Истина. Тъй като виждам, че Великият Учител Нарвал ви се харесва, защото ви гъделичка самомнението на избрани; то по тази логика аз мога да определя православието (пък и цялото християнство) като ЕВРЕЙСКА СЕКТА. Като всичко измислено от евреите, същината на понятийната структура на определено вярване е насочена да поддържа във времето определен контингент от "избрани" хора; масата и нейният брой не са толкова важни, важни са принципите, около които те да конструират своята общост и да се отделят от другите за да се запазят във времето. В този смисъл, като всяка еврейска мисъл, имаща за цел да консервира определени "ценности" годините на съществуване са качествен аргумент срещу нещо противостоящо като ценност. Така православието (и като цяло християнствто) може да съществува не 2000, даже не и 200 000, а 2 000 000 години и с нищо да не е допринесло за ценностното изграждане на личността, а да твърди с категорична увереност, че това е така заради изминалия период, но поради самият си ФАКТ на консервиране и запазеност (типично по еврейски) да изважда непрекъснато своите претенции в областа на морала. Така човек не става нито по-добър, нито по-лош, но ИДЕЯТА продължава да съществува, тя е запазена и следователно тя е истинска.
Подобен род фалшификации подриват всеки искрен опит за артикулация на вяра, която не борави (а и не се нуждае) от времеви определител за своята ценност.
От всичко това може да се аправи един много прост извод: хриситяните (в частност православните) повтарят в един непрекъснат театър, думите, поведението, мисленето, цялостната парадигма за света на евреите от Евангелието, с разликата, разбира се за "личния Бог", "ада", "рая" и съответните мистерии-тайнства придобити по-късно. Казано по друг начин: матрицата е една и съща, "ценностите" са променени до известна степен и насоченост. Тук изобщо няма да споменавам за приемането на "свещените" ервейски писания, като гарант и регулатор на вярата в Бога; това е ясно и за децата.

Та, мисълта ми е следната: ако изпитвате непреодолимата нужда, раздиращата жажда да употребявате думи като "секти", "ереси" и нейните производни, да показвате чрез тях своята "избраност" и неповторимост, своето превъзходство над другите, като същевременно забравяте "извора си", напълно "логично" от гледна точка на вярата, предлагам да се направи раздел "православен плювалник" в него да се изтипосат всички еретици и другомислещи в отделни теми и там на свобода и неподлежащи на модераторски контрол действия да се изхвърлят вечно спасителнитете истини, чрез етикети и определения за другите.

p.s. благодаря на Гунев за изразеното разбиране. точно този, който не ме е обидил с нищо, тръгва да ми се извинява, това е доста показателно.
Потребителски аватар
Gunev
Потребител

Мнениеот Gunev » ср окт 08, 2008 3:33 pm

ТодорК
Модератор

Мнениеот ТодорК » ср окт 08, 2008 4:03 pm

Потребителски аватар
Gunev
Потребител

Мнениеот Gunev » ср окт 08, 2008 4:19 pm

Върни се в “нови категории и форуми”