"Алтернативният" Синод още е жив!

пространство за срещи и разговор
Molecule
Потребител

Re: "Алтернативният" Синод още е жив!

Мнениеот Molecule » ср мар 11, 2009 2:17 pm

Потребителски аватар
Don_Amat
Потребител

Мнениеот Don_Amat » чет мар 12, 2009 8:12 pm

Разколников, обясни ми как се служи Литургия от низвернат презвитер и без антиминс, само това не мога да разбера. Този апсурд може да се случи само в България и то в алтернативния синод, уникуми.
Потребителски аватар
aktex
Потребител

Мнениеот aktex » пет мар 13, 2009 3:17 am

Венче не съм съгласна нито пък с теб Агни. Мойсей си беше баш свещенник. Но той не стеше по цял ден да къндилка къндилницата.
Агни въпроса за десятъка е спорен тъй като никой не е отменял нещата в Малахия.

Провокира ме това, че някои от вас се възмущават как един човек трябва да работи. Аз бих се възмутила на обратното.Тъй като моето мнение е,че църквата (институционалната) няма нужда от просяци за свещенници.Все пак са глави на повсеметните църкви. Свещенника е главата,а паството са останалите членове на семейството. Така както един мъж не гледа семейството си. Не може да осигури прехраната си за себе си и семейството си с труд - той се проваля като глава на семейство. По същия начин свещенника, ако не може да изкара пари за насъщния с труд то той се проваля като глава на повсеместната църква.

Венче не всичко което ходи на два крака е свещеник! Но правилно си мислиш, защото има хора които за това живеят - да лъжат и мамят другите хора. Детското кръщение е подкрепено със Словото. Но интересното е, след като ти самата не го удобряваш, как защитаваш същата идея в друга тема за кръщението?

Мирослав, то въпросът ти е малко като ....
защо православната църква реве и се тръшка за някакви си ниви,като има джипове Чироки и мерцедеси - поръка + няколко BMW-та - поръчка. Екстри: въвеждане на код, пускане на ток, авто заключване, подсилени врати, леко блендирани стъкла....?
То това е въпроса.
ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » пет мар 13, 2009 9:35 am

Ти си тази, която лъже, защото в темата за свещениците беше писала, че всички са свещеници. Точно защото не всички са свещеници, а само тези, които имат призванието и образованието за това (имам предвид нужната църковност), затова и несвещениците да си имат светски професии - толкова е ясно, че ще ти избоде очите! Разбира се, че приемам детското кръщение, защото го признава Църквата, а не защото било ясно записано в Библията - цитатите, които си дала, не потвърждават нищо, затова и ги изкарах, примерно какво общо има с детското кръщение И тъй, ония, които се облягат на вярата, биват благословени заедно с верния Авраам или И тъй, идете, научете всички народи, като ги кръщавате в името на Отца и Сина и Светаго Духа. Има цитати, които косвено го потвърждават и именно затова то е възприето от Църквата, но е възприето едва към 5в със Съборно решение - тези Събори, които ти толкова мразиш! Дотогава са се кръщавали само възрастни хора след 30г възраст, очевидно не е било толкова лесно да се реши! Просто Калвин е консервативен и го приема, както приема и Света Троица и дотам му е истината, по-точно църковната истина, останалото си е някаква негова истина и може да го слушат само тези, които вярват в Калвин, а не в Бог!
Потребителски аватар
aktex
Потребител

Мнениеот aktex » пет мар 13, 2009 12:15 pm

Здравей венче, никога не съм казвала ,че едно новородено , или дете може да стане свещенник или може да е божии свещенник.
Достатъчно потвърждения във словото има за кръщението на деца, няма смисъл да го изкарваме някаква присадка на човешки ум.
Интересното е ,че намесваш Калвин,без да съм го споменала, но и пък никъде не съм споменала какво мисли той по въпроса, а именно какво е записано във словото.

Интересно ми е, как главата на поствсеместна църква трябва да се изхранва, как трябва да се изхранва семейството му?
ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » пет мар 13, 2009 12:50 pm

Извинявай, мислех, че си преписвала от Калвин:
,
а то било от Уестминстърската изповед на вярата:
, по-точно т.4.
Трябва ли да ни зарибяваш с дословно преписани текстове, толкова ли си неспособна да го кажеш със свои думи?
Потребителски аватар
aktex
Потребител

Мнениеот aktex » пет мар 13, 2009 1:27 pm

Ако да цитираш словото е плагиатство, то всички християни са лъжци и долни същества!
Венче другото което имам да ти кажа е на ЛС, за да не затрупваме темата с кал (която ти така не преставаш да хвърляш - не само по другите, но и по себе си).
..............
Последна промяна от Радослав на пет мар 13, 2009 2:45 pm, променено общо 1 път.
Причина: Нарушени т.10 и т.13 от Правилата
ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » пет мар 13, 2009 2:30 pm

Нарушение на т.10 и т.13 от правилата, които важат за всички, снизходителност поради различие във вярата е недопустимо!
Радослав
Модератор

Мнениеот Радослав » пет мар 13, 2009 2:48 pm

Моля всички оплаквания и забележки да ми ги изпращате на ЛС, още повече, че ги получавам на мейл и мога бързо да реагирам/отговоря.
Това и предишното съобщение ще бъдат изтрити след 24 часа.
abc
Потребител

Мнениеот abc » нед яну 17, 2010 3:35 am

Разколников, кога ще се налапате с народни пари ?!
Какво казват от "светите места" в Страсбург ? Ще има ли 800 000 000 Евро ?! :D

Върни се в “духовници”