"Съзидателна визуализация". Какво е това?

предложете нови секции към този форум
Aether
Потребител

Re: "Съзидателна визуализация". Какво е това?

Мнениеот Aether » чет апр 22, 2010 6:50 pm

Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Мнениеот zmianatz » чет апр 22, 2010 7:47 pm

Търсенето на Бог естествено, че не е само в медитацията, не е само в молитвите. Те помагат много, но Господ трябва да се търси с чисто сърце - без вътрешно съмнение и любопитство; без да очакваш или да се надяваш да видиш нещо. Това е истинската вяра. Не може с "разни рецепти" да се види Бог; да се усети и се почувства. Той се усеща в доброто, направено от някой човек; в справедливостта; в усмивката на някой, която те сгрява, когато ти е тъжно... Ето - това са истинските неща, с които можеш да потърсиш Бог. Ежедневните. Дребните. Простите. Затова и се казв, че само чистите по сърце ще видят Бога - тези непретенциозните. Не искащи нищо; не очакващи нищо; примрявайки се със всичко. Затова трябва да победим първо страстите си - и тогава да търсим Бога - и ще Го намерим. Защото Той няма да те застигне, да застане пред теб, когато си горд, гневен или изпитваш някаква друга вредна емоция - например - завист. Тогава Бог е далеч от теб. Ти бягаш от Него - не Той от теб. Просто трябва да оставим Бог да влезне в сърцето ни; и да се стремим към това. Защото тогава ще изпиташ неописуема, велика радост - абсолютно лична - и вечна, надявам се. Защото Господ е толкова милостив, че само да се обърнеш към Него - и Той ще ти съдейства да Го откриеш и да тръгнеш по правия път; да не се отклоняваш; както и да не залиташ отново към гибелта. Господ е милостив. Трябва само да Го потърсим.
Aether
Потребител

Мнениеот Aether » пет апр 23, 2010 10:27 pm

Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Мнениеот zmianatz » ср апр 28, 2010 6:46 pm

http://dostoinoest.com/bg/index.php?opt ... Itemid=106

Трябва сериозно да се замислим за тези практики. И дали те не водят към гибелта, а не към спасението.
Космонафт

Към Питащия Re: "Съзидателна визуализация". Какво е това?

Мнениеот Космонафт » вт май 04, 2010 12:53 am

Визуализация= чародейство.
Занимавал съм се с подобни неща когато бях в окулта. Визуализацията, разбирана като техника на въздействие върху живота е игнориране на Божията воля и по същество бунт срещу Бог. Ето го подтекстът: Аз визуализирам накаква картина-резултат, като прилагам вяра. В резултат на това аз въздействам върху енергийните структури, които са преди материята,прекодирам ги вибрационно. Когато прекодираната енергия изкризтализира в материя се получава желания резултат........Сега, дотук добре, какво се получава на практика обаче. Бог е този, който управлява и има пълната власт върху всеки резултат. Когато аз искам да изграждам материалността сам, то аз искам да бъда нещо като Бог (сещай се братле, кой искаше да бъде "като Бога") Когато си в бунт срешу Бог ти си в грях-т.е. в състояние на "беззаконие". Понеже си извън Божията закрила и закон, ставаш уязвим за демонично влияние и дефакто демони могат за започнат да ти помагат да изпълниш егоистичната си воля. Почти всички магьосници използват визуализация гарнирана или не с помощ от духове (или наричани още природни духове, енергии, енергийно-вибрационни форми и т.н.)
Имал съм следния случай в живота си като християнин. Една девойка се увлича от медитация и попада на учение за визуализацията. Ако си представяш достатъчно дълго една картина резултат, то след време ще получиш мерцедес, къща, пари и всичко което си пожелаеш. Та тази девойка беше визуализирала как получава къщата на родителите на съпруга си като наследство. (те са и родители на жена ми ) Аз се молих по едно време за тея стари хора и видях нещо подобно на мрежа около цялата къща. Бедните хорица трябва и да умрат, за да оставят къщата като наследство.Това на практика им беше пожелано. Цялата визуализация беше привлякла демони на помощ.
Не се заблуждавай от благовидното "съзидателна". Пращането на светла енергия до някого вреди и на изпращача и на получателя на тази "енергия". Не забравяй че дяволът има властта да се преправя на светъл ангел, чудно ли е тогава че слугите му могат да се преправят на служители на правдата".

Стана ли ясно поне малко? Визоализацията е грях, отпадането от Божия закон те излага на проклетия (чети Второзаконие) Разбира се, "този който не знае малко ще бъде бит, а този който знае много ще бъде бит"(Апостол Павел-цитирам по памет)
gaitan vejdu
Потребител

Мнениеот gaitan vejdu » вт май 04, 2010 9:07 pm

Космонафт, работата е много по-дебела, но съм съгласен с думите ти. Мерси, че пишеш тук.
Прочее, звучиш ми твърде познато. Знаем ли се или си въобразявам, само щото ми се ще, да съм бил заедно с толкова готин събеседник?
Aether
Потребител

Re: Към Питащия Re: "Съзидателна визуализация". Какво е това?

Мнениеот Aether » ср май 05, 2010 6:54 pm

Космонафт

към Aether

Мнениеот Космонафт » съб май 15, 2010 9:55 pm

Здрасти,
сори, че не мога да пиша често,просто съм малко зает тези дни...Ами, вярно е, че Бог ни е дал сила да творим и , че не бива тесногръдо да деквалифицираме всичко, което ни се струва извън "канона" като ерес....Обаче, брато, самият термин "визуализация" е свързан с УЧЕНИЕ, вяра в енергии, вяра във енергийно-вибрационни структури.Пример:
кармата е задвижена във времето енергия, т.е. вибрационният код който носиш в този живот се свързва с енергийният код на кармичната ти енергия, затова ти се случват определени неща и т.н. Тук става дума вече не просто да мечтая с мечтите,дадени ми от Твореца,става дума за учение,диктрина на "ИЗМАМЛИВ ДУХ".Аз съм твърдо против визуализацията, разбирана в този контекст. След невинното начало неизменно се появяват енергиите,кармата,вибрациите,а сетне и астрологията... Аз предпочитам пред визуализирам: мечтая, моля се, а пък нека да бъде Божията воля. Защото егото ни, плътта в която живеем е твърде силна, а естествения човек се противи на Святия Дух, и същността на плътта е грехът. Бог ни даде сила и власт над земята, но при Грехопадението човекът предаде властта си на Сатана,"богът на този свят,", " князът на този свят". Т.е. когато се свързваш с енергии, природни духове, когато пращащ енергия, ти задължително се покланяш на Сатана и на бесовете му. Откъде знам ли......уви, от мнооого горчив опит.
Бог с всички нас
Космонафт

към Етер 2

Мнениеот Космонафт » съб май 15, 2010 10:59 pm

Здрасти пак, Етер,
прочетох всичките ти постове по темата....и имам още да допълня. Всичко което казваш е логично, когато не вярваш в Бог и не го познаваш. Но няма неутрална енергия, която можем да кодираме, няма и неутрална теритотия ,на която можем да стъпим. Ако не се покланяме на Бог, ние се покланяме на Сатана,уви факт, който рабрах след около 10 години странстване в Окулта. Сатана е паднал Архангел, "пръв по мъдрост и съвършен по хубост". Не подценявай силата му да заблуждава. Силата на окулта се заключава в това, че говори истини, които са огледален образ и проекция на Божието царство. Сатана не е Творец, но е бил едва ли не най-близо до Бог, знае много добре
как изглежда Божието царство. Той изгражда паралелен свят от проекции-отражения,наподобяващ Божието царство и затова оказващ се толкова привлекателен, но оказващ се всъщност заблуда. Силата на заблудата се подсилва от реални преживявания, давани от духове ....да,духове, бесове, демони. Нека отгатна други опорни точки внатова което вярваш:
-Нещата не са добри или зли, мисълта за тях ги прави такива,
-Няма добро или зло-това са измислени човешки категории, които стесняват познанието и възможността за развитие
-Еволюционната спирала, по която душата се движи в преражданията си, ни отвежда рано или късно към НИрвана-може би и на друга планета-в друга вибрационна честота
-злото е нееволюирало добро
-няма грях и нужда от спасение-само сетивни заблуди над които трябва да се издигнем
-злото дори е нужно като контрапункт на доброто, за да има равновесие...

Добре, аз вярвам, че Бог е сътворил Личността като страж на душата. Чрез медитацията, ти доброволно отстраняваш личността си,като каниш Свръхсъзнание, КОсмическа Светлина да нахлуе в теб. Защо вярваш, че те задължително са добри субстанции. Аз съм убеден, че това са демонични духове, които ДОБРОВОЛНО каниш да взаимодействат с теб. ПОвтарянето на мантри, отстраняването на личността, призоваването на природни духове и енергии води до излагането на демонично влияние върху живота ти....За гордостта, че си достатъчно израстнал като душа, за да разбираш тези важни въпроси отмах няма да говорим. Тези енергии и субстанции са духове, служещи на сатана, и те са цяла армия, добре структурирана при това. Откъде знам ли...когато повярвах истински в Бог, той ми даде да видя в действителност лицата им. Да, виждал съм бесове, чувал съм и писъците им. Тогава бях още неукрепнал във вярата. Не можеш да си представиш какъв свърхестествен ужас изпитах, нещо, което не може да се опише с думи.

Пиша ти всичко това, понеже смятам, че търсиш искрено истината. Ако я търсиш истински, то трябва да бъдеш честен със себе си, ако я срещнеш. Белезите, на заблудата: Въпреки, че си служиш с понятия като любов,светлина, Свръхсъзнание, толерантност, мир все нещо не ти достига, за да ги изживееш истински.Да, вярвашв тях, представяш си ги, но уви, все нещо липсва. Трябва още и още да се издигна над простата сетивна буквалност, си казваш, да еволюирам и се просветля като душа...Във философията това се нарича "лоша безкрайност". Така беше със мен. При мен имаша и физически белези-свръхемоционалност и възбуда, безсъние, клонене към упойващи вещества, отключващи скритите сетива...
Ако наистина си честен и искрен,ще те провокирам, как да провериш истиността на вярванията си, както и произхода и същността на енергиите, с които общуваш. Нямам някакви лоши намерения или да ти доказвам, че съм някакъв експерт. Просто преживях всичко това и преживях тежки времена заради заниманията си с езотерично познание. Никой не дойде при мен да ми обясни поне малко, защо греша. В най-добрия случай ми казваха, че ще горя в ада, и че е лошо това, с което се занимавам ((((:
Бог с теб, братле
Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Мнениеот zmianatz » вт май 18, 2010 6:26 pm

Aether
Потребител

Re: към Етер 2

Мнениеот Aether » пон май 31, 2010 1:17 pm

Гост

Мнениеот Гост » ср юни 02, 2010 5:18 pm

Гледай сега Етерски,
ти си съвършено прав, че чрез писане никой никого не може да убеди,....само че аз бях призван от Бог именно от Окулта. Аз идвам от там където си сега ти и доста информация имам. И не само на теория (като теб), но и на практика, което вече променя много нещата. Както подозирам ти не се изпълваш толкова със Сила, колкото със Познание и цитираш Библията избирателно, както ти пасва на теб (По-скоро директно прилагаш копи-пейст от книгите, които четеш) Мислиш, че съм случаен заблуден...дълбоко се лъжеш брато. Така като гледам май по-навътре съм бил от теб, ти само се плъзгаш по повърхността, като си мислиш че сега тука ще откриеш топлата вода и ще смяеш бедните религиозни фантици....(((: и аз правех същото едно време. Смяташ, че няма да мога да вдена това което ми говориш....ох, колко до болка познато ми е ако знаеш всичко това;и аз тогава се чувствах велик като тебе, че съм способен, извисен, достатъчно прераждал се, за да разбера същността на Всемира и неговите тайни.
АЗ вярвах в Учение(главното от всичките), което представяше Луцифер по-скоро като еволюционно същество, което Бог съзнателно отделя от себе си, и което след като изпълни своята еволюционна роля за човечеството( демек чрез принципа на Хегеловата диалектика от люшкането между доброто и злото да се издигне на по-висше вибрационно ниво) ще бъде оправдан едва ли не от Бог !!!!!!!!!!!!!А пък то Сатана всъщност се делял на Сорат,Ариман и Луцифер. И ти човече нямам как да разбререш пътя на Етерния Христос, ако не притежаваш Луциферическо посвещение в мъдрост- според учението де

ЗА КАРМАТА

Аз имах реални кармични преживявания....но кармата и спомена за минали животи функционира по следния начин. Исус казва, че демоните възприемат хората като „къщи”, в които живеят. Е, когато човек от 18 век да кажем умира, то демонът, живял в него не умира, но се пренася по родова линия или по друга( чрез доктрина например) в друг човек. В някои случаи, човекът в настоящето може да има спомени от миналото, но това са спомените на властващия демон в човека от миналото, Същия принцип важи и за контакът с мъртвите, при който уж се извиква духа на умрелия. Идва обаче демон, който се идентифицира с човека. Врачката, викача на мъртви може дори да проговори с чужд глас(на умрелия), но това е бесът всъщност. Подобен е принципа и на духовната телепортацията в миналото. Лъжеж се,като мислиш че Библията е неутрална по въпроса за прераждането-
„Един Път живее човек и след това настава съд”-това казва Писанието
Казваш, че душата сама избирала дали в този живот да се прероди в инвалид или в луд, за да извлече някакви уроци и да се балансира, усъвършрнства......аз съм виждал как купища бесове излизат от шизофреник-наркоман (приел Християнството)и той сега си е напълно нормален, даже се ожени наскоро. Той медитираше, вземаше упойващи вещества за духовен отскок.Чална се след като с гурото си ( в Идия е ходил да се обучава) са викали духове в някаква пещера. Ти твърдиш че душата сама избирала дали да се всели в хомосекусалист, инвалид, шизофреник....Аз пък ти казвам, че когато нарушаваш Божия Закон , се излагаш на проклятие и демонично присъствие, също и твоите поколения. Твоите любимци от Индия са първенци по слепота, което аз свързвам с многобожието,което изповядват. (разбирай поклонението на бесове) Ние българите сме на първите места по инфаркти, инсулти, рак, шизофрения, понеже сме си по дух магьосици и езичници. Чети Второзаконие 18 и Второзаконие 28. От слепота и лудост до проблеми в брака и хемороиди са проклятията от отстъпвнето от Закона на Бог, не че душата сама си е избрала тялото да боледува или да се прероди в болник.
Понеже ми цитираш Божието Слово,което не познаваш,ето какво казва то- „Не можеш да пиеш от бесовската чаша и Господната чаша, не можеш да седиш на Господната трапеза и бесовската трапеза”, „Не можеш да служиш на двама господари”. Ти вярваш че има Бог, добре правиш, „и бесовете вярват и треперят”, но ние хората не треперим.
ЗА ЕНЕРГИЯТА
И тук мога да ти опонирам, но ми се струва безсмислено-науката борави само с това, което може да измери и обясни. Чисто математически, по законите на простата логика (за дисциплината говоря) няма нито една наука, която е доказуема....тва е друга тема. Не, енергия със сигурнот няма. (идеята за Ки, Чи идва от хиндуизма, не гледай че европейци я въвеждат и институционализират)

Бог е Любов

Да, така е , и аз като всички останали Ню Ейдж клонинги, приветстващи епохата на Водолея (Уран е господар на Окултизма) повтарях тая фраза без да я разбирам. Само, че от много повтряне се прави следната трагична синтактична грешка- бърка се подлога и обстоятелството. Незнайно защо фразата се изкривява до следно звучене –„Любовта е Бог”- коя любов, развратът ли, заиграването със „сексуалните уж енергии ли” ))): КОлко удобно нали, преви секс наляво надясно- това е само духовно общуване и ааааааааааа значи развратът не е грях, а „Бог е любов”,

Бог е и ОГЪН ПОЯЖДАЩ и аз опитах силата му, Бог съди заради греховете, които ти не вярваш че съществуват. И аз изпитах съда му върху себе си.
Абе какво да ти кажа, аз познавам и силата на Сатана, и силата на Бог. Ти в момента си на страната на Лошите. Не гледай, че системата ти се струва стройна и подредена, това е демонична доктрина, подшушвана ти от бяс, и то с висок чин в армията на Сатана, от така наречените „началства и власти” на тъмнината. Дребните демони войници са лесни, но виж Окултните и религиозните бесове....това е друго. Под тяхна власт си в момента. Време е да изпиеш своето хапче Истина!!!
Ако не вярваш, че това е така нека направим експеримент.
Aliya
Потребител

Мнениеот Aliya » чет юни 03, 2010 11:24 am

Едно нещо трябва да е напълно ясно - съзидателната визуализация не е медитация. Всички видове визуализации, фантазии, сънища са илюзорни проекции на ума /всъщност това е работата на ума - да създава илюзии/ и нямат нищо общо с реалността. Те са средство, механизъм, с което ума се разтоварва от прекалено натрупан умствен боклук, напълно ненужен, впрочем.
Медитацията е нещо напълно различно и практикувано от всички просветлени същетства - да си припомним Исус в пустинята или Мохамед на планината Хира. Медитацията е среща с реалността, и при това еденствено възможната среща. Защото медитация означава осъзнаване, осъзнаване на истинската ти същност, среща със самия себе си и със светлината на божествената искра вътре в себе си. Ние всички носим Бога в себе си, ние всички сме негови чеда, негови синове и дъщери. Но нашето неосъзнаване на истинската ни същност, която е неразривната ни връзка с нашия Отец, ни отдалечава от Него, безкрайно Търпеливия и Милостивия. Медитацията е точно това ОСЪЗНАВАНЕ на Светлината вътре в нас. И ако не осъзнаем/намерим тази светлина вътре в себе си, няма да я намерим никъде другаде навън.
Днес много говорят за практикуване на йога, но малко всъщност разбират, че крайната цел на йогата е Медитацията, или с други думи казано - Осъзнаването. И Осъзнаването не е всъщност запазена марка на източните практики или автосугестия, както наскоро един виден професор по философия твърдеше, не. Медитацията е практикувана и от Месията, и от Пророка, и от всички Буди на всички времена. Тя е нашата връзка с Божествения Извор вътре в центъра на Съществото ни.
Потребителски аватар
to6ominator
Потребител

Мнениеот to6ominator » пет юни 04, 2010 9:51 pm

Здравейте,

Отново сме свидетели на православни фанатици, които обеждават другите, че православието е единствената Истина и всичко друго е бошлаф. Вече се начетох на едни и същи неща. Когато някой се опитва да ги обеди в противното, те започват да ти повтарят същата песен, та белким ти я набият у главата и най-после успеят да заменят със заучените си мантри, свободната ти воля. Прочетох всякакви абсурди от типа, че съзидателната визуализация била сигурен път към ада, че магията била едва ли не нещо ужасно, че такова нещо като енергия, нямало (а мислих, че обучението по физика е задължително до 11 клас, поне. Язък, че седите на компютри, които са плод на теории, базирани на съществуването на Енергията... Даже в момента учените смятат да докажат, че ВСИЧКО Е ЕНЕРГИЯ, дори и масата и така ще обединят физиката на елементарните частици, физиката на гравитационните взаимодействия)... Прочетох и нещата, които Aether е написал и те ми се видяха логични. Дъновистите били слуги на дявола, будистите били такива, хиндуистите били онакива. Само те са св. Вода Ненапита. Ако човек слушаше такива като вас, никога нямаше да се случи ни техническият прогрес, защото и той служи на дявола, нищо, че благодарение на техническия прогрес, сега се джавкаме по форумите, ни щеше да се роди пазарната икономика, ни щеше да има научни открития, хората още нямаше да знаят, че земята е кръгла и още учените щяха да се страхуват от инквизиция.

Защо живеем? Защо Бог ни е дал живот? Защо Бог ни е дал свободна воля? ЗА ДА СЕ РАЗВИВАМЕ. ВСЕКИ БОЖИ ДЕН ДА СЕ РАЗВИВАМЕ, КАКТО ИНТЕЛЕКТУАЛНО, ТАКА И ФИЗИЧЕСКИ, ТАКА И ДУХОВНО. Един ден, прекаран в мързел и леност, е грях и отклоняване от основната цел в живота. Пак ще го повторя: ДА СЕ РАЗВИВАМЕ е основната ни цел в живота. Как ще успеем да видим Истината, ако нямаме очи за Нея, как ще успеем да чуем Истината, ако нямаме уши за нея.... Без развитие, няма прав пъt.
Някъде прочетох следното:

Никога не бива да се въобразява образа на Бог, ангели или светии - това е идолопоклонничество и възможно най-сигурния начин за отдалечаване от Него, за придобиване на психични болести или интерес от страна на демоните. Съзнателното и детайлно изобразяване в мисълта на желанията пък води до развихряне на страстите до пълна безконтролност въпреки празните претенции за контрол от разума.

Това показва, че сте грешници, защото използвате икони... Излиза, че и вие сте идолопоклонници. По тази логика, мюсюлманите единствено са прави, защото в джамиите не са разрешени образи...
Потребителски аватар
m.muladzhikova
Потребител

Мнениеот m.muladzhikova » пет юни 04, 2010 9:59 pm

Тошоминатор,

Надявам се - като си изля мъката - сега вече да ти е олекнало... :biggrin:

Всеки от нас изказва мнението си. Никой няма намерение да те кара насила да възприемеш идеите му. Още повече - авторът на темата изрично подчерта, че иска да чуе какво мислим за съзидателната визуализация.

Поздрави

Върни се в “нови категории и форуми”