Са ли митарствата част от Свещеното предание?

разкажете за вашите колебания и приключения по пътя към вярата

Са ли митарствата част от Свещеното Предание?

да
18
47%
не
16
42%
не знам
4
11%

Общо гласове: 38
ven4e
Потребител

Re: Са ли митарствата част от Свещеното предание?

Мнениеот ven4e » съб сеп 11, 2010 3:00 pm

ivanb63
Потребител

Re: Пост за триене

Мнениеот ivanb63 » съб сеп 11, 2010 3:46 pm

Славян
Потребител

Re: Пост за триене

Мнениеот Славян » съб сеп 11, 2010 4:00 pm

ivanb63
Потребител

Мнениеот ivanb63 » съб сеп 11, 2010 4:03 pm

Изобщо не ми е кумир. Това пък най-малко.
Отвратителен ми е.
Но това не пречи да се уважава противника.
Силата на християнина е в това да признае силата на противника си.
Dante
Потребител

Мнениеот Dante » съб сеп 11, 2010 7:39 pm

ven4e,

Вече казах каквото имах да казвам /да, още трябва да ошлайфам речника си :)/, естествено, че може да се каже още много /например вратарите-светители в Църквата са анаграма на митарите от историята с бл. Теодора, защото издирват злото, за да го ОТНЕМАТ от ВЕЗНИТЕ в неверните и последните да станат ВЕРНИ, НОВИ ЧОВЕЦИ, да натежи НОВИЯТ ЧОВЕК пред СТАРИЯ ЧОВЕК/, но за ненаситните и нетърпеливи да научат всичко лесно съм подготвил една главоблъсканица. Ето я и нея:

ЯКЪКЪЯКЪЯКБАЛАЛБАЛБАЪЯКЧКЪЯКЪЯЛБАЕАЛБАЛБКЪОРЯКЪЯКЪАЛХВБАЛБАЛЯКЯЕЪЯКЪЯКБАБЙЛБАЛБАЪЯЪЯКЪЯКЪЯЛБЛБАЛБАЛБ

За да я разгадаят, трябва да изучат криптиращите алгоритми и да мислят върху думите на Цицерон /Pater Patriae/, изречени след убийството на Цезар /Pater Patriae/: "Убихме царя, обаче царството му все още е в нас. Нямаме вече тиранин, но в нас властва тирания." /свободен превод/

P. S. Мисля, че m.muladzhikova и Славян могат да ти бъдат много полезни - те са по логиката. Само не ходете след m.muladzhikova, КОГАТО си е пуснала уокмена. Че в днешно време всеки пише музика и като нищо и бесовете могат да издават музикални албуми. Затова слушам предимно класическа музика. Сигурен съм, че и Tor и Aether също ще са ти от полза. Още повече, че ще потренират за това, което предстои - ОСНОВНАТА МАТЕМАТИЧЕСКА АКСИОМА. Досега няма кой да я разбере, не че нямам желание да я споделя. Досега съм писал поне на 20 научни общества в и извън България, но следва или пълно мълчание, или наобратно се връщат подигравки, закачки и майтапи. Просто нивото ми на изказ е много високо за академици, професори и пр. Без майтап, думичка не зацепват относно ОСНОВНАТА МАТЕМАТИЧЕСКА АКСИОМА, защото повечето /не всички!/ са убедени, че си имат работа с лунатик - даже са почти сигурни, че си бия майтапа с тях, ако не съм луд, в техните очи съм въздухар, търсач на химери и пр. А може би и глупак?! Кой знае - може един ден да се намери някой /като една симпатична възрастна дама, с която пътувах по въздуха до Брюксел преди няколко години/, който да зацепи ОСНОВНАТА МАТЕМАТИЧЕСКА АКСИОМА. Аз ще продължавам да търся ТЪРСЕЩИТЕ ИСТИНАТА, но става все по-трудно. Но ще трябва да сваля нивото, а това никак не е лесно и изисква много време - да дефинирам понятия и да сведа всичко до "разбираем" език. А е възможно всичко, което казвам, да е отдавна известно на учените, но поради изключителната важност да се правят на разсеяни, за да опазят секретна информация, която може да създаде такива главоблъсканици, че вашата главоблъсканица да изглежда като нищо работа. Затова и исках да се срещна с компетентни хора, които да решат заедно с мен да отваряме ли "кутията на Пандора" или не е дошъл моментът.

P. S. 2 За разбиране на митарствата в споменатия от мен аспект препоръчвам следните материали:
http://bg.wikipedia.org/wiki/Божествена_комедия
http://en.wikipedia.org/wiki/Dante_01

P. S. 3 Защо мислите, че не правя всичко това от любов към ближния или да речем от жажда за слава, а точно от яд /вярно е, че съм кибритлия, обичам екстремните предизвикателства/? Моля да се аргументирате. В интерес на истината Vasquez беше тук, за да ви отвори очите за друго ниво на истината, но то е непостижимо за вас, затова той се отказа от това си начинание. Смени курса /за негово добро/, както се казва свали гарда, след като беше баннат първоначално за има-няма 24 часа. Вчера отново бях официално предупреден, че още една "сигнално жълта гнусотия" и Dante e аут. Разбирате защо съм толкова внимателен в изказванията си, надявам се. Освен това може да греша и вие да ми отворите очите за истината - например да ме убедите, че на Св. Отци и през ум не им е минавало това, което ви говоря, и всичко е чиста случайност - например вратарите пазят от крадци и това разделяне на верни и неверни е с чисто икономически мотив - да се пазят от крадци, защото съкровищата в светилището могат да се изнесат под носа на верните от неверни. :) Виждате ли каква безумна идея, а тя в нашия случай работи? Но тук пак опираме до ПРОВЕРКАТА - как да различаваме верните от неверните? Ако всичко се приема на доверие, без проверка и никаква гаранция за нищо и от никого - ами да обявим целия свят отвека довека за православни християни и да вярваме на експертната комисия, приела този постулат. Така ще имаме 100 % православни християни по всички земни кълбета. :)

P. S. 4 И ivanb63 може да помогне в разплитането на енигмата - той наистина знае много, все пак е от Ивановците. Но не може да губи /от противници, които уважава - от другите може да губи без проблем, например забърсват го в магазина с 5 стотинки и той си казва "Чудо голямо!"/ и е решил да не се предава - все пак му се отваря чудесна възможност да демитологизира образа и да разкрие ИСТИНСКОТО ЛИЦЕ на Dante. "Хм...Последният вече си призна, че е бил между йезуити и се бори с лицемерието и фалша, които се лепят към всичко прилепчиво, има остър език и груби маниери, не обръща и другата страна, а на плесница отвръща с плесница, на тия, които го обиждат не остава длъжен - въобще нещо ГНИЛО има в тоя Dante... Абе, не му е чиста работата на тоя Dante! Прекалено ексцентричен е, за да е християнин, няма нито смирение, нито търпение /към онеправдаващите го/, нито кротост, пък е седнал нас да съди... Много е хлъзгав, като змия се плъзга, съска и хапе - има нещо отвратително в него... Славяне, да не би да е юродив Христа ради, щото тогава пак нахлупваш ТИАРАТА?"
sluntce
Потребител

Мнениеот sluntce » съб сеп 11, 2010 9:28 pm

Данте, заинтригува ме с тази основна математическа аксиома. Има ли начин да я прочета някъде? Обичам математиката, та ако може, формулирай я, за да се опитам да "зацепя". Може и на лични, няма да я разпространявам.
ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » съб сеп 11, 2010 9:37 pm

Данте, Бог да те благослови, много хубава история си написал, криптограмата я разбрах ;) Жалко само, че няма да има продължение :)
Dante
Потребител

Мнениеот Dante » нед сеп 12, 2010 6:42 pm

sluntce,

ОСНОВНАТА МАТЕМАТИЧЕСКА АКСИОМА е едно n-мерно тяло, което може да заема различни форми в зависимост от този, който го държи.

Преди да мислиш да правиш каквото й да било, трябва да разбереш обсебена ли си от бесове или не. Ако е първото - няма да ти позволят да гледаш със собствените си очи ОСНОВНАТА МАТЕМАТИЧЕСКА АКСИОМА, а с техните - и може сериозно да пострадаш. Затова първо и най-важно за теб е да намериш някой, който да те откачи от хорото с бесовете /ако си закачена, както казваш или са ти казали/, след което да се хванеш за ръка на Хорото да речем с Tor, който иска да стане "добър източно православен християнин" и да учите Стъпките, които ще ви се покажат, стига да имате желание да ги разучите. Вярвай ми, бесовете в главата ти ще побягнат панически, стига да попаднеш на точния човек - съветвам те да отидеш при СТАРЕЦ в СВЕТА ГОРА, може да вземеш и Tor със себе си, както и неговите хора - може да си наемете един автобус, така ще ви излезе по-евтино. Кажат ли ти, специално на теб, че си жена и не може да те допуснат, ти им кажи: Много сме, мъжки, женски, всякакви, затова идваме тука - искам да остана Аз и Моя Спасител, пък всички останали да се измитат от Моя Дом! С бесовете процедирайте както знаете! Така ми каза този, който ме праща ТУК и така ми каза да кажа, за да не ме отпратите празна, но пълна. Аз идвам ТУКА, за да пия от Чашата, Която дава ЖИВОТ.

P. S. Не искам по никакъв начин да обидя sluntce и Tor - просто им давам идея как да решат проблема, с който са се заели, нищо повече - нито ги съдя, нито ги обиждам, не, просто искам да им помогна. Ако не намерят това, което търсят, ТОГАВА да опитат, АКО ИСКАТ И МОГАТ, и по моя начин. Понеже този Форум е единствената връзка между тях и мен, затова си позволявам да им дам тази идея, а също така и на всички обсебени от бесове, които в последно време буквално заляха Форума с тревожни съобщения. Нали трябва да си помагаме с каквото можем!

P. S. 2 ven4e, благодаря, специално за теб ще сглобя един пъзел, който обаче ще бъде многостъпален - само когато намериш правилния ключ и отвориш заключената врата, ще видиш следващата загадка. Ще видиш как митарствата /в споменатия от мен план!/ са част от Св. Писание. И като се появи някой, който нищо не разбира, но е решил да учи другите на ум и разум, да му кажеш: Ей, чакай, мирувай и прочети това и това! Още повече, ven4e, някои от нас умират цял живот, затова знае ли човек - може историята с бл. Теодора да се разгледа и така - как мъртвите духом /живи телом!/ биват разкъсани на парчета от своите страсти, от бесовете в главите си, как единственото спасение за тях е да направят малко алъш-вериш с някое духовно лице, транзакция на святост, за да се осветят и да надмогнат адските пълчища в себе си, да полетят със Светите Ангели към Небесните Вселения.

P. S. 3 Понеже някои не са спали от любопитство какво пише в пъзела - да, правилно сте разделили буквите на 10 x 10, само трябва да ги наредите една под друга и да видите какво ще стане. :) Иначе, предполагам ven4e, е познала за ЯБЪЛКА, но само в този контекст ли може да се интерпретира - не, нали?
Aether
Потребител

Мнениеот Aether » нед сеп 12, 2010 6:51 pm

ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » нед сеп 12, 2010 7:10 pm

Потребителски аватар
m.muladzhikova
Потребител

Мнениеот m.muladzhikova » нед сеп 12, 2010 7:30 pm

Етер,

Благодаря за помощта :biggrin: И аз разбрах :thumbup:
Dante
Потребител

Мнениеот Dante » нед сеп 12, 2010 8:02 pm

ЯКЪКЪЯКЪЯК БАЛАЛБАЛБА ЪЯКЧКЪЯКЪЯ ЛБАЕАЛБАЛБ КЪОРЯКЪЯКЪ АЛХВБАЛБАЛ ЯКЯЕЪЯКЪЯК БАБЙЛБАЛБА ЪЯЪЯКЪЯКЪЯ ЛБЛБАЛБАЛБ

ЯКЪКЪЯКЪЯК
БАЛАЛБАЛБА
ЪЯКЧКЪЯКЪЯ
ЛБАЕАЛБАЛБ
КЪОРЯКЪЯКЪ
АЛХВБАЛБАЛ
ЯКЯЕЪЯКЪЯК
БАБЙЛБАЛБА
ЪЯЪЯКЪЯКЪЯ
ЛБЛБАЛБАЛБ
sluntce
Потребител

Мнениеот sluntce » нед сеп 12, 2010 8:10 pm

Данте, аз вече съм пострадала достатъчно. От тук насетне ми е все едно. Не ми е ясно в тази акиома намесваш ли съзнанието на този, който държи n-мерното тяло или имаш предвид различните (n-1)- мерни подпространства, в които то ще се проектира в различни форми. Имам математическо образование и се надявам да осмисля това, което ще кажеш без помощта на демончо.
Благодаря за съветите, не ме обиждаш по никакъв начин, но Света гора е скъпо начинание. Засега ще опитам да намеря помощ в България, после ще мисля за другите възможности.
ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » нед сеп 12, 2010 8:26 pm

Моля те, не се преуморявай, оценявам колко труд ти е струвало да напишеш всичко това, не че мнозинството (например аз) би го написало и след двойни усилия, но мисълта ми беше, като ти дойде музата - тогава, може би в някоя мъглива есенна вечер в ума ти да изкристализира перфектният пъзел :)
Аз ябълката я интерпретирах в смисъл, че откакто Адам и Ева са яли от ябълката, грехът е влязъл в човека (тиранията е в нас) и хората трябва да се преобразят, т.е. да се освободим от тази тирания. Може би идеята е подобна както при Снежанка - първо трябва да умрем, после да изплюем ябълката, водени от някой човек, който ни обича, да оживеем и да бъдем заедно с него на небето :) Всъщност сигурна съм, че в твоя замисъл не е присъствала Снежанка, но се надявам поне да съм схванала идеята :oops:
Dante
Потребител

Мнениеот Dante » пон сеп 13, 2010 3:47 pm

sluntce,

ОСНОВНАТА МАТЕМАТИЧЕСКА АКСИОМА е n-мерно информационно поле - използвах думата "тяло" за по-голяма нагледност, а "форма" - за да онагледя информационният обмен между ИЗТОЧНИКА и приемника. Сигналът е модулиран и кодиран и само този, който е в съответното информационно поле може да проникне "зад завесата", пак говоря с аналогия.

Ако не си разбрала нищо, съм подготвил вариант за деца :) - виж този сайт:
http://cubehaiyan.com/catalog_28.html

В зависимост от човека, "магическият куб" приема различни форми - на едни ИЗГЛЕЖДА 1 х 1 х 1 тяло, с една дума не могат да го развъртят, защото им ИЗГЛЕЖДА боклук, имитация на нещо, дървено и пр., докато на други им ИЗГЛЕЖДА 3 х 3 х 3, 5 х 5 х 5 и всякакви други вариации - безброй много. С други думи ОСНОВНАТА МАТЕМАТИЧЕСКА АКСИОМА е БИБЛИОТЕКА, съхраняваща най-вероятно цялото познание във вселената.

Но това, че никой досега не може да зацепи за какво иде реч, е най-малкият проблем. Проблемът е в това, ако някой зацепи за какво става дума и тръгне да сваля всичко /каквото може!/ от "сървъра" - ако да речем "компютърът" му има твърд диск 40 гигабайта, а иска да свали 1.5 терабайта, главата му ще експлоадира и ще гледаме филма на Стивън Спилбърг, в който неМИРната ИРИНА Спалко викаше в несвяст: Още, искам още!, а земляните си обираха крушите от този "извънземен" разум, докато всичко се сгромолясваше под краката им. Накрая извънземните и те си обраха крушите и останаха зрителите пред екрана да викат: Уау!

Та, затова, sluntce, СЪМ МНОГО ВНИМАТЕЛЕН С ОСНОВНАТА МАТЕМАТИЧЕСКА АКСИОМА - разнообразявам с други неща, че като нищо може да ми гръмне главата. Например ходя за риба, посещавам разни места екскурзионно, влизам в различни форуми и пр.

За мен няма проблем да ви кажа как звучи ОСНОВНАТА МАТЕМАТИЧЕСКА АКСИОМА - тя ще ви ИЗГЛЕЖДА като нищо работа /на 99.(9) % им ИЗГЛЕЖДА точно така, затова се съмнявам от вас да има някой, който да зацепи ОСНОВНАТА МАТЕМАТИЧЕСКА АКСИОМА, но знае ли човек, може да има таланти, които да дръпнат някоя друга работа от СЪРВЪРА/ и ще се превивате от смях половин година най-малко, а освен това сте я чували, но не знаете, че ТОВА Е ОСНОВНАТА МАТЕМАТИЧЕСКА АКСИОМА, но виж "демончо", както сама се изразява sluntce, е друга работа - той може да й изтегли от "сървъра" нещо, което да направи доста поразии, а както е с математическо образование, може да я направи един нов Франкенщайн, който да стресне например ven4e, докато й е дошла музата в някоя мъглива есенна вечер и се приготвя да реши перфектния пъзел. А ние не искаме тя да не го реши, нали?

А ето го и него: Открийте общото между Битие 38:1-30 и Лука 15:11-32. Забележка: Мислете върху него и ще откриете връзката с разглежданата заглавна тема!

Върни се в “пътят към храма”