Врагът в моето легло

за отношенията между половете
Aether
Потребител

Re: Врагът в моето легло

Мнениеот Aether » съб дек 18, 2010 9:24 am

ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » съб дек 18, 2010 10:29 am

Тези неща - за Христос и Църквата - девственик ги е написал и аз му се доверявам напълно, колкото и недействителни да изглеждат на пръв поглед. Той не е писал за враг в леглото, а че бракът е честен и брачното легло - чисто. Писал е мъжете така да обичат жените си, както обичат телата си и който обича жена си, себе си обича. Писал е, че никой никога не е намразил плътта си, а я храни и съгрява. Писал е, че както Христос е предал Себе Си за Църквата, така мъжете да се жертват за жените си, за да бъдат те славни и непорочни. Как тогава жената да не се покори на този, който я обича, тя самата има полза от цялата работа. Това е християнското учение, а езическото отделя прекомерно внимание на кусурите, които другият притежава, без човек да погледне по християнски първо в собствените си грешки и без да понесе немощите, без с любовта си да покрие слабостите на другия. Но дори това и да се приеме някак, позицията, от която е написана темата, показва по презумпция, че става въпрос или за блудници, или пък призовава към развод, ако става въпрос за сексуална връзка в брака. Търпението като християнска добродетел не е дори и споменато, за да се намекне дори, че става въпрос за текст в новозаветна светлина. Това ми бяха забележките, ако смяташ, че са нищожни и трябваше да си замълча, кажи - другият път ще си трая :)
ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » съб дек 18, 2010 11:33 am

Малко за разведряване на темата:

Правили проучване дали мъжете си обичат повече жената или любовницата.
Американецът казал: Как, тук е Америка, американска мечта, жената, къщата, естествено, че си обичам повече жената.
Италианецът отговорил: Как, тук е Италия, аморе, любов, вино, естествено, че си обичам повече любовницата.
Накрая питали българина: Ами аз и двете ги оправям, но обичам най-много мама.
Потребителски аватар
Ника
Модератор

Мнениеот Ника » съб дек 18, 2010 12:00 pm

Намирам, че темата е поставена неправилно. Много по-добре щеше да звучи -моми и ергени, отваряйте си очите. Асоциациите за креват не са добри за чистите и неопетнени млади. Нека ги пожалим.
pavel
Потребител

Мнениеот pavel » съб дек 18, 2010 1:53 pm

Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » съб дек 18, 2010 5:33 pm

ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » съб дек 18, 2010 6:21 pm

Дон Кихот
Потребител

Мнениеот Дон Кихот » съб дек 18, 2010 11:05 pm

Интересно е, че всички български спорове във форумите - религиозни или не - накрая преминават в лични заяждания, клевети и даже откровени псувни. Крием се зад фалшива анонимност и си въобразяваме, че оплюването на другите ни извисява над тях. Става точно обратното. Трупаме неусетно грехове и рано или късно плащаме тежка цена за лекомислието и простотията си.

Истината е, че неотдавна излязохме от селото и още сме недодялани граждани, още робуваме на примитивната стихия, която в западните народи е преодоляна преди 1,500 години. Когато за първи път отидох в Англия, исках да проуча манталитета на местните хора и започнах да преписвам графитите в клозетите (мъжки, не съм влизал в женските). Докато българските тоалетни са кочини и в техните надписи българите изливат най-мръсните си сексуални комплекси, английските са чисти и надписите засягат само футболни отбори и политици. Явно ще трябва да се окултуряваме в бъдеще, колкото и да се бием в косматите гърди, че сме православни.

:roll:
ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » нед дек 19, 2010 8:03 am

Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » нед дек 19, 2010 12:30 pm

гледай как орките се разстроиха от една... готварска рецепта :))

аз признавам, че съм лабав ученик на моя Учител и по тая единствено причина ви викам орки. ако вместо лабава бех стриктна, щях да следвам Писанието и да ви наричам според Писанието: змии, рожби ехиднини и варосани гробници, лицемери и лъжебратя. (едни все такива "гнили" според орките думички, нараняващи нежните им фарисейски душички).

p.s. що се отнася до прехвалените английски тоалетни - влизала съм и в такива на обществени заведения и в частни къщи - пълно мазало е там. някои англичанки си пият виното в тоалетната на бара, на фона на пълната мръсотия там.
тодоре
Потребител

Мнениеот тодоре » нед дек 19, 2010 1:53 pm

Molecule
Потребител

Мнениеот Molecule » нед дек 19, 2010 3:40 pm

Zahira
Потребител

Мнениеот Zahira » нед дек 19, 2010 5:17 pm

ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » нед дек 19, 2010 6:03 pm

Aether
Потребител

Мнениеот Aether » нед дек 19, 2010 8:03 pm

Че какво й е на темата бре, единственото нещо може би заглавието не е много на място, всички от тези описани нещица съм ги срещал при различни хорица, ако се преразгледат хинтовете ще си дойде на място всичко. Това е доста разпространено сред атеистите... защото определено 2 точка сред вярващите, малко трудно ще мине.

Върни се в “жени и мъже”