Не мога да се оженя

за отношенията между половете
refab
Потребител

Re: Немога да се оженя

Мнениеот refab » нед авг 07, 2011 12:47 pm

Е, това - за условията за фарисейство и възможните логически съждения произтичащи от тях, е интересен довод! :)
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » нед авг 07, 2011 7:31 pm

Рефабе, чети Закона! Във старозаветните времена единствено назореите не са се женели и то само по време на периода на назорейство.
Потребителски аватар
Деяна
Потребител

Мнениеот Деяна » пон авг 08, 2011 8:24 am

mirqnin
Потребител

Мнениеот mirqnin » ср авг 10, 2011 5:14 pm

Моли се на добрия и справедлив Бог да ти помогне в твоето начинание, защото е казано "плодете се и множете се, пълнете земята и обладайте я"!

Контактувай и излизай с жени, постоянно си осигурявай среда, в който да има представителки на нежния пол. Запиши се на езикови курсове, латино танци (особено ефективно стига да можеш да танцуваш или поне да имаш чувство за ритъм), някакъв вид спорт и прочее.

Работи върху себе си! Задължително ходи на фитнес старай се да изглеждаш добре, обличай се добре, парфюмирай се с хубави парфюми (хубави, не скъпи!) и въобще старай се! Мисли позитивно! А да, и не прахосвай моджото си в прекомерна мастурбация, защото няма да имаш достатъчно енергия и те ще го усетят.

Работи много върху отношението си към жените отнасяй се към тях с уважение и което е много важно имай желязно самоуважение. Жените имат алергия към мъже, които не уважават себе си. Прави им комплименти много и постоянно, но само за реални неща. Ако има нова прическа хвали я, ако няма не я хвали. Ако не е имала време да се среши и ти й направиш комплимент за косата ще помисли, че я бъзикаш. Подарявай им подаръци (умерено и адекватно на степента на взаимоотношенията ви). Намери си свястна работа, ако нямаш. Завърши университет ако още не си го направил... действай работи върху себе си. Запиши се на карате вземи черен колан (вече е много по-лесно от преди).

Уточни много внимателно, каква точно жена искаш това е най-сложната част и от нея до голяма степен зависи ще стане ли работата или не. Ако искаш проста чалгарка ок ходи по кръчми, ако искаш срамежлива и сдухана зубрачка библиотеките са прекрасно място. О, четете Мопасан и аз много го харесвам, но сега съм на вълна Брехт, но защо говорим тук като само на 200 метра има чудесно кафене с тиха музика и светлина идеална за четене...

Бог ще оцени старанието ти. И да те светна: идеалната жена се намира много трудно, така че бъди готов на компромиси, висок праг на болка и много търпение. Ще трябва да се съгласявш с неща, с които иначе не си съгласен, ще трябва да правиш неща, които иначе никога не би направил и всичко това в името на добрите взаимоотношения.

Един много добър съвет, ако усетиш, че си попаднал на голяма гад, пропаднала к***а или нещо подобно, БЯГАЙ!

Ако нещо те интересува питай! Питай хора, които имат отношения с жени, а не хора, които ще ти дадат 1000001 много основателни довода защо в днешно време човек не може да си намери жена!

Моли се горещо, действай и пиши до къде си я докарал!
ioio
Потребител

Мнениеот ioio » ср авг 10, 2011 6:46 pm

Видях един съсед с много приятна жена. И понже знаех как страдаше от самотата си поздравих го за добрият избор. От сърце се радвах за него. За добрият му късмет, защото жената освен приятна на вид, бе много фин човек и в духовно отношение. Личеше по лицето и. И той ми разказа, че се е запознал с нея чрез агенция за запознанства. Търпеливо чакал, писал си с много жени докато се спре на нея. След това се видяли и поговорили, харесали се.
Той е малко над 60 години. Сега тичат, спортуват заедно и си живеят...
Bluesky
Потребител

Мнениеот Bluesky » пет авг 12, 2011 5:31 pm

Потребителски аватар
Андреева
Потребител

Мнениеот Андреева » вт авг 30, 2011 4:33 pm

Нещата загрубяха...
А защо никой не приема и опцията да си сам/а по личен избор. Да живееш без брак и семейство, без секс и без деца?
Да предпочета безбрачието, но и да не ставам монахиня, да живея почти като раннохристиянските девици
(казвам почти защото се разделих с девствеността си още в средата на '90-те...)
Дали този мой личен избор ще ме отведе в Ада? А ако спазвам Божиите заповеди?
Какво правим тогава, дали бракът е условие за спасение?
Това сякаш е друга тема!
refab
Потребител

Мнениеот refab » вт авг 30, 2011 4:40 pm

Въпросът е и, обаче, дали ще си преобразуваш (и по какви начини и докъде!) или само ще си потискаш сексуалността, особено ако е по-напориста, така да се каже!... Почти всички хора имат проблем със сексуалното напрежение - на едно или на друго ниво!...
Потребителски аватар
Мария
Модератор

Мнениеот Мария » вт авг 30, 2011 5:21 pm

mirqnin
Потребител

Мнениеот mirqnin » вт авг 30, 2011 5:33 pm

Човека, който е пуснал темата явно иска да се ожени и трябва да бъде стимулиран да се бори за да осъществи мечтата си. Ако някой иска друго и има по различни виждания за нещата това си е негова работа, аз по принцип по тия въпроси, защото са много деликатни и строго индивидуални, давам акъл само ако ми го поискат и даже и тогава внимавам да не съм много краен, защото един Господ знае кой е прав и кой не.

И нещо много важно, хората, които по-трудно си намират половинка често правят по-стабилни семейства, най-малкото защото са по-силно мотивирани и са се борили яко за да станат нещата.
Надявам се искрено, автора на темата да ни зарадва с добри новини в скоро време, Бог да му помага!
el_em
Потребител

Мнениеот el_em » съб сеп 03, 2011 9:27 am

Здравейте,
вчера се убедих за пореден път, че немога да се справям в живота. Моята преценка е че съм с ниско самочуствие и ниса самооценка. Как ще се продължава занапред не е ясно. Всеки който си поиска може да ме мачка. Защо съм станал такъв? Причината дали е във възпитанието?Много съм объркан! Май- имам доста по-големи проблеми отколкото липсата на жена, а може би това е следствие на липсата и.
ioio
Потребител

Мнениеот ioio » съб сеп 03, 2011 11:09 am

kassie
Потребител

Мнениеот kassie » съб сеп 03, 2011 3:46 pm

ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » съб сеп 03, 2011 4:31 pm