Коранът потвърждава Библията!

теми, свързани с исляма
Радослав
Модератор

Re: Коранът потвърждава Библията!

Мнениеот Радослав » съб апр 07, 2012 11:08 pm

Ahmed
Потребител

Мнениеот Ahmed » нед апр 08, 2012 12:58 am

Елементарно, давам монахините за пример, защото от християнките те най-ревностно се придържат към Исусовите повели в тази насока т.е съобразяват се, и това е нужно, защото честа и красотата на жената не се полага за всеки, ти като имаш жена и как тя те посреща в къщи, сигурно в най-окаяния си вид, а знаеш ли как утива на работа и как се приготвя за навън, когато ти най-малко ще я гледаш, за разлика от точещите лиги по нейн адрес мераклии - намазана, разголена и предизвикателна. Не се засягай нямам точно теб предвид, говоря принципно, и мислиш ли ,че Бог случайно го е изискал това за жените, защо ли, ами Бог най-добре знае, как е сътворил мъжа и, че неговият най-голям афинитет е към жените и то много често към чуждите, не е ли така. Съвременните християни сте превърнали жените и дъщерите си в обекти върху, които всякакви изявяват конкретни намерения, да не казвам точно за какво,но нищо, което би ви харесало и продължавате да се правите на ни лук яли ни лук мирисали, в същото време се пъчите, като Исусови последователи и не само по тая тема, и както съм казвал, човек не е такъв, за какъвто се мисли или пък се представя, а такъв, на когото подръжава, вие се отнасяте с лицемерие към низпосланото на Исус, и се мъчите да се оправдавате с жалки финтове по тъч линията. И не се бутаме зорлем под Закон, защото така Създателя е отредил и не лицемерничим с Божиите повели , като вас. И естествено е най-подробната уредба да дойде при мюсулманите, защото Господ знае, че ще дойдат времена по-различни и като последна книга тя трябва да готова за предизвикателствата на времето. Вие в момента все едно служите на предпоследната конституция на Държавата, която естествено, че е съществувала, и е била от висшия ръководен орган, но си е била валидна за времето и след, като има приета нова, то всеки е препоръчително да се съобразява с нея, а не да вдига възстания и да се репчи на Висшата власт - Бог, както е ставало с Исус и евреите, та нищо ново под слънцето относно човешките качества и действия - да отричат лицемерно новото за да запазят статуквото, понеже така им изнася.

Разбира се, че няма задължение за разплод, говорим, накъде просто сте се запътили статистически.
И защо да не се подчиним на Бога, толкова ли си високомерен относно него и няма, за какво да се оправдаваме, тъй, като е налице всичко онова, което е нужно на човек във всяка сфера на битието, ако се реши да служи на Бог т.е "муслим", и не се опитвй това да го изкарваш, като кусур, но нали вие сте предварително опростени и мразите да се починявате на Господа нали, така е и към Пророка Исус и към Пророка Мохамед, просто си подминавате, онова което не ви отърва, вас не вие страх, нямате Богогбоязливост, но точно това ще ви изиграе голям грандиозен номер на съдния ден за съжаление.

И хайде най-накрая обясни как, трябва да се носят християнките според Исус.
Радослав
Модератор

Мнениеот Радослав » нед апр 08, 2012 10:19 pm

ТодорК
Модератор

Мнениеот ТодорК » пон апр 09, 2012 10:23 am

Хора, не може ли да го оставим този спор кой е по-велик? Аз лично нямам желание да споря, побеждавам или да налагам нещо. Ако някой е избрал да бъде мюсюлманин, от мен поне няма проблем - живеем в свободна страна и аз уважавам правото на всеки да избира в какво да вярва.

Според мен би било много интересно ако бихме могли спокойно да обсъдим приликите и разликите. Да кажем "По тази тема исляма казва така, а християнството - така". Без да лепим на едното етикет "истина", а на другото - "лъжа". Не че смятам че истината не е важна или че може да има две "истини" - не ме разбирайте погрешно. Но за да търсим истината по даден въпрос трябва да имаме някакъв единен авторитет. А ние нямаме. Как ще стигнем до съгласие например умрял ли е Исус на кръста? Ахмед ще каже "В корана пише че не е, значи не е". Аз ще кажа "В библията пише че е, значи е". И оттук нататък ни остава само да си обясняваме кой повече деца има и кой какво бил извършил преди 500г. Което няма нищо общо с въпроса, нито с истинността на исляма или християнството.

Според мен - ако има добро желание и от двете страни - най-добре е да използваме разговора за да се запознаем с истинското учение на другата страна. Например аз не знам почти нищо за исляма - имам едно познато семейство мюсюлмани, но те почти нищо не можаха да ми кажат като ги питах. Би ми било интересно да обсъдя разликите с някой сериозен мюсюлманин - без да се опитваме да се налагаме и в рамките на добрия тон. От друга страна предполагам за Ахмед също би било интересно да разбере какво учи християнството от "първа ръка" така да се каже. Така че - ако желаете - нека прекратим тази "форумна война" и да поговорим по същество. Ако имате желание, аз също бих се включил. Можем да започнем например от основните разлики.

П.П. Пиша тук защото не мога да намеря темата, където бях писал преди. Извинявам се.
Йоан
Потребител

Мнениеот Йоан » пон апр 09, 2012 10:41 pm

Ahmed
Потребител

Мнениеот Ahmed » вт апр 10, 2012 4:49 pm

Тодоре, има искрица надежда в мен вече, че не всеки, който се има за малко напреднал в знанието си за християнството, задължително трябва да е злонамерено обсебен срещу останалите. Радвам се, че имало и разумни хора тук, абсолютно те подкрепям и съм на твое разположение. :thumbup:
Ahmed
Потребител

Мнениеот Ahmed » вт апр 10, 2012 7:31 pm

Нека например, ако Богобоязливостта се приема от вас, като необходимост за вярващия, то нека някой покаже това и насърчи, всички, чрез ежедневни способи да бъдем по-близо до Бог и нему отдадени. Според Исляма, единственото мерило за в отвъдното и за съдния ден е Богобоязливост и с това е редно да се запаси, всеки искренно вярващ тук на Земята, т.е до колко човека се е съобразявал с Божиите повели, а не колко пари и имущество е имал, цвят на кожата, език, националност, колко от хората/т.е от създанията/ са го обичали и хвалили и т. н.
В крайна сметка ме интересува толкова ли е Богохулно човек да има почит на Господа и неговите заръки в християнството, както демонстрират Кабрал и Йоан или това е само тяхно разбиране за нещата и ако техните проповеди не са редни, то нека някой обясни това на останалите православни или пък, ако са редни, да ги насърчи към онова, което прикламират.
Йоан
Потребител

Мнениеот Йоан » вт апр 10, 2012 10:06 pm

Ahmed
Потребител

Мнениеот Ahmed » ср апр 11, 2012 12:19 am

Съмнявам се за евентуалния ефект, но все пак ще помоля, православните и особенно администраторите, по някакъв начин да съумеят да озаптят разгонения Йоан, тъй като едва ли някой го взема насериозно тук или пък научава, някаква истина за нещата от него, сами виждате, че освен цветен сеир, нищо друго не му се получава, нито пък разбира. Той не е вреден само за Исляма, той срам изобщо за вярващите. Бог да пази от такива своите раби. Амин.
Ahmed
Потребител

Мнениеот Ahmed » ср апр 11, 2012 12:53 am

Ще дам два клипа, показващи част от онова, към какво и как да се стреми истинския вярващ мюсулманин.
http://vbox7.com/play:ma6b2e7e41
http://vbox7.com/play:m237b81afa
ТодорК
Модератор

Мнениеот ТодорК » ср апр 11, 2012 12:33 pm

Отворих нова тема -
Мишо
Потребител

Мнениеот Мишо » нед фев 24, 2013 9:05 pm

Йоан
Потребител

Мнениеот Йоан » пон фев 25, 2013 7:59 pm

Kavkaz
Потребител

Мнениеот Kavkaz » чет сеп 26, 2013 2:27 pm

Коранът е свещен само в оригиналният му вид на арабски език. Всички преводи на Корана на каквито и да е езици не са свещени книги. Това, че е одобрен от мюфтийството не означава че е богослужебна книга, това е просто превод, чрез който мюсюлманите незнаещи арабски биха могли да се запознаят ориентировъчно със съдържанието на Светата книга. Коранът съдържа словата на Аллах, записани дословно, като всеки мюсюлманин е свободен сам да чете Книгата и да тълкува думите на Аллах по свой начин. Ходжата в джамията тълкува Корана по един начин, ти може да го тълкуваш по съвсем различен начин. Ще дам един пример: Джихад - често разпространено е грешно тълкувание, че това е да се колят и бесят друговерците чрез свещена война, аз тълкувам тези слова от Корана, че истински вярващият мюсюлманин трябва да се бори срещу изкушенията на съвремието и да успее да поддържа вярата си в Аллах. Трети човек може да тълкува това съвсем различно.
Неоспорим факт е, че в повечето мюсюлмански страни образованието е много слабо, а на места дори липсва, това е главната причина тези непросветени "братя" мюсюлмани да бъдат поведени от хора с крайно користни цели, като резултатите ги гледаме през седмица по новините. За едни тълкуванието на Божиите слова може да е, че трябва да се водят кръвопролития с хората от другите религии, но лично за мен това е една много толерантна религия, стига човек да е достатъчно образован, за да може поне малко да вникне в същността на религията.
В Исляма не се отричат другите религии, не се отричат пророците преди Мохамед, не се отричат свещената книга на Християните - Библията, това което не е приемливо е, че досега, да достигне до този си вид Библията и другите свещени книги, са преминали през много ръце, през много преводи, като това е причината Библията в днешният вариант да не се приема, това е и причината да се забранява превода на Корана, понеже няма 100% верен превод, а и тълкованието на различните хора засилва разликата в преводите. Представете си през колко различни превода и през колко различни мирогледа е минала Библията, за да стигна този си вид.
Моля, не ме разбирайте погрешно, не омаловажавам свещената ви книга, още повече религията, просто това е моето виждане, това е казано в Корана, това считам аз за правилно.
Бъдете живи и здрави!
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » чет сеп 26, 2013 3:39 pm

Отричате св. пророк Даниил, който е казал, че след Христа ще замлъкне всяко пророчество.

Т.е. няма място за Мохамед.

Това, както и толерантността на исляма вече го коментирахме на няколко места из форума.

Върни се в “ислям”