Много добра статия, полезна за хора с по-ясни възгледи

обсъждане на всякакви въпроси
Eleazar_Levi
Потребител

Re: Re:за хора с по-ясни християнски възгледи

Мнениеот Eleazar_Levi » пет апр 12, 2013 9:17 am

Прав сте, за тази книга говорех, точно от същата съм чел откъси, но не и цялата.
Доколкото знам е преведена, и то от оригинала, но не знам защо не е издадена, може би обичайните проблеми, които стоят пред всеки издател.
Мишо
Потребител

Re: Много добра статия, полезна за хора с по-ясни възгледи

Мнениеот Мишо » пон апр 15, 2013 6:21 pm

Преди 3 седмици ни пратиха на работа да пазим едно събитие в луксозен хотел в Милано. Оказа се позитивен бизнес форум. Провеждали го един път годишно. Входа беше за обикновен посетител 2500 евро без ДДС, за ВИП по 3600 без ДДС. Та докато хората влизаха дебнехме да не влезне някой гратис, после ги слушахме какво говорят. Говореха невероятни глупости, едно с друго несвързани неща. Интересното беше че слушателите страшно се кефеха на тези тъпанарски лекции. Смятаха че са на нещо невероятно. Та за ВИП-а имаше специален бюфет с много хубави сладкиши и натурални сокове. От хапване на тези неща, за 2 дена качих 3 кг. та още съм на диета, ама поне се отядох.
Интересен беше коментара на един доста отракан журналист от Сицилия:
мено мале ке е соно ун волта ин анно - буквално преведено: добре че е само един път годишно. Български журналист никога не би направил подобен коментар, щеше да се надува и превзема, като за световно.
Един от измамниците държащи лекции говореше глупости от рода, че като отказвал някой мъж да слуша след работа какво му говори жена му тя го проумявала след 17 точни секунди. Замислих се как така всички на 17-та секунда? По-умните може по-бързо да зацепат, по-тъпите по-бавно, как така всички жени по света на точно 17-та секунда? Как така ли - ми лъжеха.
Даваха и картина на мозъка как се развивал добре, като се мисли позитивно и колко е полезно, и друга картина колко било вредно да се мисли реално или негативно. Според тях човек бил на война с нейните страхове и отрицателни мисли трябва да умре веднага след края на войната. Ама според реалноста, много от участниците в балканската война и после 1-та световна са живели по 90-100г. с което напълно са разбили тъпанарските неща за позитивното мислене.
ven4e
Потребител

Re: Много добра статия, полезна за хора с по-ясни възгледи

Мнениеот ven4e » ср апр 17, 2013 2:31 pm

Старец Тадей за позитивното мислене:

Върни се в “разни”