ДВЕРИ(.bg)... към ада?

обсъждане на всякакви въпроси
prokimen
Потребител

Re: ДВЕРИ(.bg)... към ада?

Мнениеот prokimen » чет яну 08, 2015 7:41 pm

Потребителски аватар
Next
Потребител

Re: ДВЕРИ(.bg)... към ада?

Мнениеот Next » чет яну 08, 2015 9:09 pm

Като цяло съм съгласен с горенаписаното, но явно не се разбираме.

1. Като сте болен - лекувайте се. Поне аз в такива случаи гледам да не се занимавам с форуми. Но ако ви се занимава:
2. До колкото знам, тази, която е била сложена на мястото на майка Киприяна е нейна противоположност. Но и на мен не ми се рови в такива неща, макар и вероятно да попитам този, пред когото тя не би направила цензура и автоцензура на думите си. Все пак един истински монах винаги би загладил чуждите грешки.
3. "Представете си картината от друга страна. В един селски енорийски храм само един свещеник и 100 богомолци, които пристъпват всяка седмица или два-три пъти през седмицата (през Великия пост, например) на изповед." - това НЕ мога да си го представя. Имам и лични впечатления от такъв храм.
4. "Затова, ако по време на литургия сърцето Ви загори, не го лишавайте от небесната храна." - тук ни е различието основно. Ако "в движение" се получи благословия за отлагане на изповедта - добре, всеки според съвестта си. Но като практика - не. Като говорите, говорите така, че изключенията могат да са правило. И това подвежда.
Дисциплина и самодисциплина трябва да има - това не е вечеря с Президента на Републиката (примерно). А и:
"Верният в най-малкото е верен и в многото"...., "..... Понеже ми беше верен в малкото, над много ще те поставя." << разбира се без буквализъм.

Поздрави

Върни се в “разни”