Православният християнин - когато е в заблуда

разкажете за вашите колебания и приключения по пътя към вярата
Ан Илиева
Потребител

Православният християнин - когато е в заблуда

Мнениеот Ан Илиева » вт юни 02, 2015 1:01 am

Искам да споделя - това което ме смущава и притеснява! Много хора определят себе си - като православни християни, посещават църквата и палят свещи, дори се изповядват и вземат причастие. Но..в живота си причиняват душевни и други страдания на ближните си /около тях хора/. Аз съм дълбоко вярваща и православна християнка - /разбира се приемам че съм грешна/. Аз също се боря със себе си - с най-трудно постижимото за мен да имам истинско смирение пред моя Бог Господ Иисус Христос. Но искам да прозра каква е тази заблуда в тези хора- които в днешно време са издигнали в култ и служат като на идол на техните домашни кучета? Имам усещането че обичат вече повече своите животни от ближния си! Дори когато причиняват притеснения и тормоз- те отговарят и Господ обича животните. Но ти християнин ли си - не виждаш че ближния страда от теб? Господ казва. Възлюби ближния -като себе си..! Не твоето куче ! Намирам че тези хора неосъзнато са се превърнали в идолопоклонници! Тяхната вяра е вяра празна...защото не следват Божите заповеди- те си ги тълкуват както им е угодно! Тези християни за мен са в заблуда дълбока. Нямам обяснение и искам да разбера - как не достига до тях прозрението че не следват Бога... /защото не изпълняват Неговите заповеди/! : Ан Илиева
small axe
Потребител

Re: Православният християнин - когато е в заблуда

Мнениеот small axe » вт юни 02, 2015 1:51 pm

ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » вт юни 02, 2015 3:08 pm

Ан Илиева
Потребител

Мнениеот Ан Илиева » вт юни 02, 2015 6:17 pm

Благодаря ви искрено и от сърце на Small axe и Ven4e - за вашият отклик към мен!!! Толкова верни и поучителни и мъдри са думите ви! Помогнахте ми и ви чувствам близки по сърце и душа. :wave:

Върни се в “пътят към храма”