Защо русофобите мразят Путин!?

обсъждане на всякакви въпроси
I.P.
Потребител

Re: Защо русофобите мразят Путин!?

Мнениеот I.P. » пон дек 14, 2015 10:54 pm

Сигурен ли си?

Аз вече не. Само едно помня и се старая да не забравя-спасение от тоя свят не чакай, на никой, който с политика се занимава Не вярвай...

Сайт Православие, а пиша само в тема за руски политик. Трябва да престана. И ще го направя.

Тъжно ми е как хората търсят противостоене на злото в тоя свят...А то наистина има, но не виждам да е в политик, не и в такъв който парадира...

Както и да е, ваша работа е да вярвате на който желаете.
Простете ме, че ви ядосвах, не съм го правил умишлено(целенасочено).
laikos
Потребител

Мнениеот laikos » вт дек 15, 2015 11:55 am

Драги I.P., не си сбъркал, като си писал в темата. Защото Next много се изложи, понеже се оля.

Верно е, че Русия тука ако не я демонизират, то тогава просто не пишат за нея нищо. И това не е хубаво. Но и да ставаш Путиновски фен - това за един сериозен православен християнин си е интелектуално и духовно принизяване. Сугубо, когато същият не е адепт и на подведомствената на ВВП МП. Нелогично, когато същият чрез своя епископ е в евхаристийно общение с РПЦЗ(А) - една от малкото трезвомислени руски църковни общности, непреклонили глава пред В(ладимир)аала (е, верно, беше се поувлякла в другата посока отначало, но се поправи).

Все пак, разграничавайки се от етнофилетизма, да не забравяме, че сме се родили българи. Такъв е бил Божият промисъл за нас.

Иначе с какво се различаваме от гръкопоклонника Касиан?
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » вт дек 15, 2015 1:02 pm

prokimen
Потребител

Re: Къде го Путин!?

Мнениеот prokimen » ср дек 16, 2015 10:44 am

Препоръчвам последната реч на Жириновски. Там Путин не е споменат, ако Путин си беше на мястото, такова безобразие не би се допуснало.

Путин е неспособен да защити руснаците в собствената им страна. Дошло е полу евреинът Жириновски да бъде единственият политически лидер, който защитава руснаците в Русия.
prokimen
Потребител

Re: Забраненият БЕСОГОН в Путиновата Русия

Мнениеот prokimen » ср дек 16, 2015 11:09 am

Ето го и забраненият 38 БЕСОГОН на Михалков, който и става не само камък за препъване, но и лакмусова хартийка за да се разбере какво става в Путиновата Русия.

Ето го и русофобът Алексей Андронов с неговите антируски словесни бисери

Това пък е всеизвестната Канделаки, Тинатин Гивиевна

Не си ли струва тази тема да се прехвърли в нейното виртуално пространство?
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » ср дек 16, 2015 11:50 am

Ще погледна "камъка за препъване", кога имам време за това.
Путин по кой закон да озапти Жириновски? Приписвате му императорски правомощия, а той е само висш администратор. Заради когото обаче тук и в момента амуджите още не са плъзнали като..... (икрабелх).

Моля критикуващите да не излизат извън нормалния разум. Иначе става това, което е снимано по "мотиви" от обвиненията на западната преса. Филм: Как работи Кремълската пропаганда
laikos
Потребител

Мнениеот laikos » ср дек 16, 2015 3:44 pm

Next, не ме дразни Путин. Радвам му се даже. Но мисля, че ти просто мина във фен-клуба му.

Съгласен съм с всички доводи, които изтъкваш, но не бих си затворил очите пред факта, че Путин си е все едно нашият елит, произлязъл знаем от къде. Скоро е 17 януари, празника на църковните колеги на ВВП у нас. (Досие байрям за мюслиманите.)

Как може още да ги държат тези петолъчки там, разни паметници на сатанистите и прочие мерзости?!

Город Екатеринбург, Свердловская область.... ?!!!

И реабилитацията на Сталин, тая мръсна гнида! Извинете ме за речника. Мисля, че ако ми попадне хипотетично, лично бих му теглил куршума на тоя грузински еврей.
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » ср дек 16, 2015 4:07 pm

Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » ср дек 16, 2015 5:32 pm

В помощ за приликите и разликите:
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » чет дек 17, 2015 4:11 pm

Получих си упреците, но не си получих отговорите. Последна помощ за приликите и разликите:
(последните 10 заглавия, изобщо няма нужда де се зачита човек)

Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » чет яну 07, 2016 11:43 am

Российский президент Владимир Путин поздравил с Рождеством верующих россиян и православных христиан мира, об этом сообщает пресс-служба Кремля. В этом году президент продолжил традицию встречать Рождество в одном из сельских храмов и посетил праздничное богослужение в церкви деревни Тургиново Тверской области.

В поздравлении говорится: "Этот праздник несет нам радостное настроение, пробуждает самые светлые чувства и помыслы. Объединяет нас вокруг идеалов добра, любви и милосердия. Эти непреходящие ценности играют особую роль в истории нашей страны и на протяжении веков являются духовной, нравственной опорой государства".

Кроме того, российский лидер особо выделил деятельность Русской православной церкви, которая, по его словам, продолжает отстаивать в нашем обществе традиционные семейные ценности и мораль.

"Очень важно, что в наши дни Русская православная церковь, другие христианские конфессии России продолжают традиции своего ответственного служения, помогают людям обрести веру, укрепляют их на жизненном пути. Созидательно участвуют в воспитании подрастающего поколения, упрочении института семьи, материнства и детства. Многое делают для гармонизации межнациональных и межрелигиозных отношений. Такая большая, серьезная работа заслуживает глубокого, искреннего уважения", - подчеркнул президент России.
laikos
Потребител

Мнениеот laikos » пет яну 08, 2016 3:38 pm

Ми извинявайр че нямаш отговори. Ти нямаш фейсбук, а аз не ползвам интернет редовно. Ще те уважа, ще погледна и ще имаш отговори.

А за Сталин - и 1/100 от нещата да са верни, жертвите пак се изчисляват в милиони. Кой изби руската църква през 1930-те - и катаномбна, и сергианска? Да не е Троцки от Мексико с дистанционното?!
Космонафт
Потребител

Мнениеот Космонафт » съб яну 09, 2016 8:10 pm

Laikos,

Да, имаш право- комунизмът е зло и бунт срещу Бога. Комунизмът разруши църквата и вярата в Русия и изби много свещеници. Но Русия е на повече от 1100 години, без прекъсната държавност ( за разлика от нас за 500 + 180 години) и около хилядолетие е била изцяло православна държава и само 75 год комунистическа. Комунистическата революция е ораганизирана и финансирана от Англия и САЩ. Ако силата на една държава, която трябва да се сломи е Църквата и монархията, то се имплантира такава идеология, която руши именно тези устои. После обаче се оказа, че новата комунистическа държава все пак не може да се контролира, ограби и раздроби. Но вече е твърде късно- духът на пуснат от бутилката и си живее собствен живот. На всичко отгоре се опълчва на западните държави, финасирали го отначало.

За сравнение- държавният преврат в Украйна, докарал на власт пълни дегенерати и фашисти; Арабската пролет, представена уж като стремеж на арабските народи за демокрация, а всъщност подпомагане на ислямски фундаменталисти, наричани за благозвучие умерена опозиция. Същите тея изроди образуваха ИГИЛ.
Всичко това са геополитически проекти на Запада. Няма значение, кой или каква идеология ще подържат и колко милиона човешки същества ще загинат. Важни са само собствените интереси. Тоя ще нарекат диктатор, оня тиран, ще размахат колбичка с прах, който уж е химическо оръжие, а сетне ще бомбандират въпросната страна. А после пък ще се окаже, че е нямало никакво хим оръжие и ще се вайкат, че са направили ужасна грешка (Ирак визирам). Но 1,5 милона човека са избити и се е зародил Игил.

А това, Русия да се свързва с комунизма, си е похват на западната пропаганда. Русия е много повече от комунизма и Сталин. Не могат да понасят западняците, че Русия е силна и има толкова много територии и природни ресурси.

Сега, какъв е Путин е друг въпрос. Кой ще го наследи- това според мен ще е интересно.

Недей да бъдеш късоглед, приятелю. Отвори очи.
laikos
Потребител

Мнениеот laikos » съб яну 09, 2016 8:39 pm

Другарю Космонафт,

Съгласен съм на 100% с казаното от теб. Обръщението ми не е иронично, а е приятелско-закачливо, заради ника ти.

Именно поради това, което казваш, а то е факт, че Русия, руснаци не е равно на комунизъм, тирания, ми се струва, че е голямо кощунство и невероятен гаф да се оправдава или възвеличава Сталин. Да наричаме Сатаната верующ само защото знаем, че и той "вярва и трепери". Това са различни неща.

Сталин, сталинизма, комунизма, което е общо взето едно и също, освен безбройните си престъпления срещу Божия Закон и човешката личност, създадоха и духовния франкенщайн, наречен РПЦ-МП, съответно БПЦ-БП. Това зло е дори по-голямо от милионите физически жертви, защото то непосредствено подготвя идването и приемането на Антихриста.

Въобще учудващо е да видиш хора, които уж се черкуват където трябва, да разсъждават като духовно недорасли. За какво им е да са зилоти, след като имат такива мисли. По-добре направо да си пеят многолетствия на сталинските патриаршии РПЦ и БПЦ. Техен духовен отец изглежда не е единствения православен епископ в Република България, а "черния патриарх" от с.Горица.
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » съб яну 09, 2016 8:53 pm

Върни се в “разни”