Отворено писмо към екипа на предаването „Господари на ефира“

място за коментар върху текстове от портала
prokimen
Потребител

Отворено писмо към екипа на предаването „Господари на ефира“

Мнениеот prokimen » пет фев 03, 2017 4:03 pm

Благодарност на екипа на портала за публикацията.

Моята адмирация за будната християнска съвест на господин Пламен Иванов и за културно написания текст с почерк на християнин и на човек, опериращ със словото.

Отдавна не съм срещал своевременна реакция, свидетелство на християнско самосъзнание, изискан текст и културен протест на жив християнин от българската църковност, потъваща в инертността и играта на празни приказки.

Бог да разпалва пламенното слово на този талантлив филолог с жива християнска съвест, за да разбужда и други за християнско самосъзнание! Да се надяваме, че на църковния хоризонт се появява един истински богослов.
Flox
Потребител

Re: Отворено писмо към екипа на предаването „Господари на ефира“

Мнениеот Flox » пон фев 06, 2017 9:44 am

Подкрепям автора и съм напълно съгласна с всичко написано от него в това писмо! Радвам се, че все още има хора, които защитават Църквата.
laikos
Потребител

Мнениеот laikos » вт фев 07, 2017 5:18 pm

А как бихте коментирали изцепката на Синодната пиарка Карамхалева?
prokimen
Потребител

Мнениеот prokimen » вт фев 07, 2017 10:01 pm

gaitan vejdu
Потребител

Мнениеот gaitan vejdu » ср фев 08, 2017 4:12 pm

Присъединявам се към позицията на автора на писмото. Благодаря на Прокимен, че пусна тук съобщение, аз надничам повече по форума. Благодаря!

Вижте сега, в писмото е написано мнението ми. Не, че адресатите ще се трогнат, но може пък и някой да прихване капчица свяст от думите на г-н Пламен Иванов.

Надяваме се.

(Един имаше възглупаво куче. Изяждаше 2 кофи помия над основното, осираше чистия двор и лаеше, само, за да вдига гюрултия. Всички му казваха да го продаде, зер, скъпа порода бе, може пък някой да се подлъже. Но стопанинът не се съгласи. Говореше: "Ами да, глупаво е ... Само яде и сере ... Пикае в хола и където му скимне ... Вдига шум до небето ... Но аз ще го храня. Дано се поправи ... НАДЯВАМЕ СЕ ...")

+++

Църквата е наковалня, в която са се разбили хиляди чукове,
припомням си :D :D :D
prokimen
Потребител

Мнениеот prokimen » ср фев 08, 2017 7:13 pm

Flox
Потребител

Мнениеот Flox » чет фев 09, 2017 10:16 am

Относно репортажа на "Господари на ефира" и писмото на П. Иванов срещнах различни гледни точки. Но има нещо, което много ме дразни и тук го споделям. Навсякъде се говори за нашето "болно общество", "родна действителност" и т.н. Добре, само нашето общество ли е болно? Само у нас ли има гейове, и то в Църквата? Проблемите, които имаме у нас ги има по целия свят, но както обикновено ние трябва да се изкараме най-зле, най-затънали. Аз обаче не мисля, че това е така. Много хора няма да се съгласят с мен. Но всички знаем, че положението и в т.нар от нас цивилизовани страни никак не е розово. И не само заради "бежанците". Целта ми не е да изтъквам колко зле са другите, а да напомня, че нашият народ е част от света - с много недостатъци, но с много повече качества.
gaitan vejdu
Потребител

Мнениеот gaitan vejdu » чет фев 09, 2017 10:29 am

Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » чет фев 09, 2017 12:54 pm

gaitan vejdu
Потребител

Мнениеот gaitan vejdu » пет фев 10, 2017 7:56 am

sanata
Потребител

Мнениеот sanata » пет фев 10, 2017 10:48 am

Приятели,
Отворили сте нова тема, а до тук нищо съществено не сте казали, губите си времето в празни приказки. Никой не е споменал за това, че душата на монах Филарет е болна и има нужда от да се излекува. Никой не е споменал за това, че БПЦ не трябва да го низвергва, а да му даде още един шанс, тъй като съм сигурен, че тази случка дълбоко ще го разтърси и той ще се промени. Никой не обелва и дума как да се помогне на този монах, който не иска да се отрече от Бога и не иска да захвърли расото, което ще рече, че сигурно има останала тлееща искрица любов и желание за спасение. Никой не адмирира медиите, за това което направиха, защото в противен случай нямаше как да бъде разтресена и събудена тази човешка душа. Никой не каза АЗ съм виновен за монах Филарет, защото с нашите действия и бездействия всеки един от нас допринася за всичко, което се случва по целия свят. И накрая с нашите молитви да помогнем на монах Филарет да отблсъква помислите на лукавия, тъй като от там тръгват всички беди за човека.
Поздрави на всички!
Потребителски аватар
Ника
Модератор

Мнениеот Ника » пет фев 10, 2017 11:44 am

Отец Никанор не пропусна случая да блесне. Идвал бил, въпросния монах "в дома му", в болницата, в Перник, щял да го затваря, ама "не правел бели".
Ех, ще си продължат вещоманите и скитосващите монаси да блестят на фона на такива нещастници. Ще си веят байрака още и всички ще ги приемат за ударниците на цеха.
prokimen
Потребител

Мнениеот prokimen » пет фев 10, 2017 9:11 pm

prokimen
Потребител

Мнениеот prokimen » пет фев 10, 2017 9:52 pm

Последна промяна от prokimen на пет фев 10, 2017 10:30 pm, променено общо 1 път.
sanata
Потребител

Мнениеот sanata » пет фев 10, 2017 10:20 pm

Върни се в “прочетено в православие.бг”