Размисли относно исляма - извадки от друга тема

теми, свързани с исляма
Йоан
Потребител

Re: Размисли относно исляма - извадки от друга тема

Мнениеот Йоан » вт апр 02, 2013 6:45 pm

zmianatz написа:Защо мюсюлманството да е обидно???
Мюсюлманството е религия, като всички ОСТАНАЛИ.

Защото ислямът е невалиден в съвременни условия.
Забележете - ислямът не може да съществува /според арабите/, ако съществуват популярни интернет услуги за провеждане на чат, разговори и писани текстови съобщения.

Източник - Саудитска Арабия заплаши да блокира Skype, WhatsApp и Viber
Ahmed
Потребител

Мнениеот Ahmed » ср апр 03, 2013 7:01 pm

До умопомрачителен извод си стигнал, направо си избил рибата, сигурно очакваш Нобелова номинация за прозорливост.
Йоан
Потребител

Мнениеот Йоан » ср апр 03, 2013 9:49 pm

Ahmed написа:До умопомрачителен извод си стигнал, направо си избил рибата, сигурно очакваш Нобелова номинация за прозорливост.

Не аз забранявам Интернет приложенията в ислямските държави.
Ahmed
Потребител

Мнениеот Ahmed » съб апр 06, 2013 6:56 pm

Ти не казваш, каква е причината за това и ако е в интерес и защита на държавата от нередни атаки, защо не. А пък за да отправиш обвинение към Исляма, то е нужно да намериш основание в свещенните за него писания, подобна разпоредба.
Така че налудничавите ти обвинения не могат да имат Исляма, като адресат.
Йоан
Потребител

Мнениеот Йоан » нед апр 07, 2013 12:47 pm

Ahmed написа:Ти не казваш, каква е причината за това и ако е в интерес и защита на държавата от нередни атаки, защо не. А пък за да отправиш обвинение към Исляма, то е нужно да намериш основание в свещенните за него писания, подобна разпоредба.
Така че налудничавите ти обвинения не могат да имат Исляма, като адресат.

Причината е същата, заради която в турция забраниха филмчето за мечо Пух по държавната телевизия!
Важното е, че исляма е против глобалната мрежа.
Ahmed
Потребител

Мнениеот Ahmed » нед апр 07, 2013 6:26 pm

Пак финтове и лъжи. Какво има общо тук по конкретния въпрос, Турция като светска държава и някаква си анимация. И кой ти каза, че Исляма е бил против интернет и колко интернет има значение за вярванията на мюсулманите, че да бъде забраняван :?: Напротив, благодарение на него, мюсулманите получиха достъп до по-голям обем образователна информация.
Така е, човек става смешен, когато иска на всяка цена, да си покаже ограничеността на разума си и да я наложи на останалите.
Йоан
Потребител

Мнениеот Йоан » пон апр 08, 2013 9:20 pm

Ahmed написа:Пак финтове и лъжи. Какво има общо тук по конкретния въпрос, Турция като светска държава и някаква си анимация. И кой ти каза, че Исляма е бил против интернет и колко интернет има значение за вярванията на мюсулманите, че да бъде забраняван :?:

Каза ми пресата:
http://econ.bg/%D0%9D%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8/%D0%A1%D0%B0%D1%83%D0%B4%D0%B8%D1%82%D1%81%D0%BA%D0%B0-%D0%90%D1%80%D0%B0%D0%B1%D0%B8%D1%8F-%D0%B7%D0%B0%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D1%88%D0%B8-%D0%B4%D0%B0-%D0%B1%D0%BB%D0%BE%D0%BA%D0%B8%D1%80%D0%B0-Skype-WhatsApp-%D0%B8-Viber_l.a_i.422866_at.1.html

Ahmed написа:Напротив, благодарение на него, мюсулманите получиха достъп до по-голям обем образователна информация.

Така е, човек става смешен, когато иска на всяка цена, да си покаже ограничеността на разума си и да я наложи на останалите.

Така е!
Започнаха революциите в мюсюлманските държави ...
Мюсюлманите получиха голян обем информация, че исляма е сатанинска религия и арабите побързаха да забранят интернет приложенията.
На никой не му се пече в сатанинския огън на Аллах - Особено на женбите мюсюлманки, които почти гарантирано влизат в Ада.
Сура 19, аяти 70 и 71
70 Най-добре Ние знаем кои заслужават да горят там.
71 И всеки от вас ще мине през Ада. Това е окончателна присъда от твоя Господ.
Пожелавам приятно печене в Ада според "...окончателна присъда от твоя Господ."
!
Ahmed
Потребител

Мнениеот Ahmed » вт апр 09, 2013 12:24 pm

Каза ми пресата:
http://econ.bg/%D0%9D%D0%BE%D0%B2%D0%B8 ... _at.1.html[/quote]
Пак лъжи - в статията се говори за евентуално действие, което някой може евентуално да предприеме и то, ако не изпълни предварително обявени правила на определена държава, а не на Исляма. За подробностите не сме в състояние да коментираме, защото причините за действията на едни или други, не са ясни до степен, че ние да правим заключения. Когато някой излезне и заяви, че тази стъпка е по препоръка на Исляма, по причина такава и такава, то тогава можем вече, да правим коментари на религиозна основа в този случай и дали пък наистина има реално основание, да се смята, че това е изискване на религията. Какво да се прави сбъркан мозък, сбъркан извод.
Йоан написа:Започнаха революциите в мюсюлманските държави ...
Мюсюлманите получиха голян обем информация, че исляма е сатанинска религия и арабите побързаха да забранят интернет приложенията!.

Интернет, драги ми, се използува в арабския свят не от днес и вчера :clap: така че какво общо.
Това е само пак, твое предположение, а колко трябва да ти се има доверие, вече сам си доказал неведнъж.
Йоан написа:Сура 19, аяти 70 и 71
Пожелавам приятно печене в Ада според "...окончателна присъда от твоя Господ."!

За преминаването през ада, си е твоя лична детинска умствена дъвка, която безразсъдно лепиш кедето и както ти падне, докато засъхне и пак в устата. Много добре знаеш, че става въпрос за обръщение към всички хора и че става въпрос за преминаването им през мост, след Съдния Ден, от където неверниците, ще падат в ада, а праведните ще преминават към Рая. Но сега пак ще извадиш другата ти стара дъвка от джоба и ще започнеш с мантрите ти, че този мост, наречен Сират, не е бил коранична дума и не знам си още какво, но ти сам зави преди наколко дена, че вярваш в Аллах, Исляма и свещенните му писания, част от които са и достоверните хадиси, където подробно е разяснено това.
Йоан написа:Казвам - Аз вярвам САМО НА НАПИСАНОТО В СВЕЩЕНИТЕ КНИГИ НА ИСЛЯМА!
Йоан
Потребител

Мнениеот Йоан » вт апр 09, 2013 6:58 pm

Ahmed написа:Каза ми пресата:
http://econ.bg/%D0%9D%D0%BE%D0%B2%D0%B8 ... _at.1.html
Пак лъжи - в статията се говори за евентуално действие, което някой може евентуално да предприеме и то, ако не изпълни предварително обявени правила на определена държава, а не на Исляма. За подробностите не сме в състояние да коментираме, защото причините за действията на едни или други, не са ясни до степен, че ние да правим заключения. Когато някой излезне и заяви, че тази стъпка е по препоръка на Исляма, по причина такава и такава, то тогава можем вече, да правим коментари на религиозна основа в този случай и дали пък наистина има реално основание, да се смята, че това е изискване на религията. Какво да се прави сбъркан мозък, сбъркан извод.

Нямам коментар, понеже линкът не работи...

Ahmed написа:
Йоан написа:Започнаха революциите в мюсюлманските държави ...
Мюсюлманите получиха голян обем информация, че исляма е сатанинска религия и арабите побързаха да забранят интернет приложенията!.

Интернет, драги ми, се използува в арабския свят не от днес и вчера :clap: така че какво общо.
Това е само пак, твое предположение, а колко трябва да ти се има доверие, вече сам си доказал неведнъж.

Използва се но достъпът от днес е по-ограничен от вчера.

Турска телевизия забрани "Мечо Пух" заради Прасчо
Мюсюлманите смятат прасето за нечисто животно и ислямът забранява консумацията на свинско месо, припомнят изданията.

Ahmed написа:
Йоан написа:Сура 19, аяти 70 и 71
Пожелавам приятно печене в Ада според "...окончателна присъда от твоя Господ."!

За преминаването през ада, си е твоя лична детинска умствена дъвка, която безразсъдно лепиш кедето и както ти падне, докато засъхне и пак в устата. Много добре знаеш, че става въпрос за обръщение към всички хора и че става въпрос за преминаването им през мост, след Съдния Ден, от където неверниците, ще падат в ада, а праведните ще преминават към Рая. Но сега пак ще извадиш другата ти стара дъвка от джоба и ще започнеш с мантрите ти, че този мост, наречен Сират, не е бил коранична дума и не знам си още какво,

Думичката "МОСТ" не е Коранична дума, а за Сират - да не говорим.
АДА НЕ Е МОСТ!!!
Преминаването е ПРЕЗ АДА, а НЕ ПРЕЗ МОСТ.
Да виждаш някъде написано, ПРЕЗ МОСТ?
Щото аз не виждам ...
Аз виждам "ПРЕЗ АДА"!

Ahmed написа: но ти сам зави преди наколко дена, че вярваш в Аллах, Исляма и свещенните му писания, част от които са и достоверните хадиси, където подробно е разяснено това.
Йоан написа:Казвам - Аз вярвам САМО НА НАПИСАНОТО В СВЕЩЕНИТЕ КНИГИ НА ИСЛЯМА!

Точно така.
Аз вярвам, че когато Аллах каза:
Сура 4
82. Нима не размишляват над Корана? И ако бе от друг, а не от Аллах, щяха да открият в него много противоречия.

До сега съм открил хиляди противоречия в Корана и понеже вярвам в Сура 4, аят 82, веднага повярвах, че Коранът не е от Аллах.
Ahmed
Потребител

Мнениеот Ahmed » вт апр 09, 2013 7:51 pm

Йоан написа:Нямам коментар, понеже линкът не работи...

Ами ти си го дал линка и би трябвало да си го чел, но въпроса тук е принципен и няма значение, дословно какво пише там и не се измъквай по-този начин.
Йоан написа:Думичката "МОСТ" не е Коранична дума, а за Сират - да не говорим.
АДА НЕ Е МОСТ!!!
Щото аз не виждам ...
Аз виждам "ПРЕЗ АДА"!

Виждаш само контекста, но нека покажем обаче и съседните аети, от които личи опита ти за заблуда и колко е миризлива дъвката ти.

66. И казва човекът: “Дали като умра, наистина ще бъда съживен?”
67. А нима човекът не помни, че Ние го сътворихме и преди, когато бе нищо?
68. Кълна се в твоя Господ, Ние ще съберем и тях, и сатаните, после ще ги наредим на колене около Ада.
69. После ще извадим от всяка общност най-непокорните пред Всемилостивия.
70. Най-добре Ние знаем кои заслужават да горят там.
71. И всеки от вас ще мине през Ада. Това е окончателна присъда от твоя Господ.
(Всички ще минат през Ада, т.е. ­ ще минат по моста Сират, който се намира над Ада и грешниците, натежали от бремето на своите товари, ще изпаднат в Огъня.)
72. После Ние ще спасим богобоязливите и ще оставим там на колене угнетителите.

Явно е, че Бог ще предпази праведните т.е, онези които са следвали пратениците си, от огъня. А как точно, обяснено е в хадисите, които знам че, ще намериш без проблем, освен, ако в ислямофобския сайт, в които се подвизаваш, не са ги изтрили или пък гугъл преводача не ти се е скапал.
Отделно, тъй като си със специални нужди в образованието, ще те информирам, че Корана е конституцията на Исляма и е нормално в него, да не се съдържа цялата пояснителна информация, която е необходима за вярващите. Мохаммед, като Пратеник е живият пример за тълкуването и поясненията от Корана и неговото битие и предания несъдържащи се в конституцията са меродавния пример за тези неща.
Йоане, не продължавай да се саморазобличавш, като отхвърляш Сунната, като свещен източник за Исляма, защото самият ти стотици пъти си давал примери от нея, за да убеждаваш другите в тезите си спрямо Исляма, така че, няма нужда от друга доза лицемерие от теб, направо плуваме в него.
Но, ако искаш по-пикантен отговор достоен за твоя стил, относно "преминаването през ада", ще ти кажа, че всички обитатели на Рая, ще дойдат на ексурзия в Ада, за да видят унижението ти.
Йоан
Потребител

Мнениеот Йоан » вт апр 09, 2013 9:32 pm

Ahmed написа:
Йоан написа:Нямам коментар, понеже линкът не работи...

Ами ти си го дал линка и би трябвало да си го чел, но въпроса тук е принципен и няма значение, дословно какво пише там и не се измъквай по-този начин.

А аз как да разбера, за какво се отнася, когато си скрил това, което трябва да видя?

Ahmed написа:
Йоан написа:Думичката "МОСТ" не е Коранична дума, а за Сират - да не говорим.
АДА НЕ Е МОСТ!!!
Щото аз не виждам ...
Аз виждам "ПРЕЗ АДА"!

Виждаш само контекста, но нека покажем обаче и съседните аети, от които личи опита ти за заблуда и колко е миризлива дъвката ти.

66 И казва човекът: “Дали като умра, наистина ще бъда съживен?”
67. А нима човекът не помни, че Ние го сътворихме и преди, когато бе нищо?
68. Кълна се в твоя Господ, Ние ще съберем и тях, и сатаните, после ще ги наредим на колене около Ада.
69. После ще извадим от всяка общност най-непокорните пред Всемилостивия.
70. Най-добре Ние знаем кои заслужават да горят там.
(Всички ще минат през Ада, т.е. ­ ще минат по моста Сират, който се намира [b]над Ада
и грешниците, натежали от бремето на своите товари, ще изпаднат в Огъня.)
72. После Ние ще спасим богобоязливите и ще оставим там на колене угнетителите.[/b]

Аллах е казал "ПРЕЗ АДА" а не "НАД АДА", както ти лъжеш!
Така, че мюсюлманите ще горят в Ада.
Това е без съмнение!
А на християните Бог е обещал Рая.
Сура 5, аяти 12 -15:
12. Аллах прие обета от синовете на Исраил и проводихме от тях дванадесет старейшини. И рече Аллах: "Аз съм с вас. Щом отслужвате молитвата, давате милостинята закат , вярвате в Моите пратеници, подкрепяте ги и заемате на Аллах добър заем, Аз ще отмахна от вас лошите ви постъпки и ще ви въведа в Градините, сред които реки текат. А който от вас след това е неверник, той се е отклонил от правия път."

Тук се твърди в прав текст, че онези от синовете на Исраил, към които са пратени 12 старейшини / това са учениците на Христос / и които отслужват молитва, дават милостиня и вярват в пратениците на Бог – Аллах ще отнеме от тях лошите постъпки и ще ги прати директно в Рай.

Ahmed написа:Явно е, че Бог ще предпази праведните т.е, онези които са следвали пратениците си, от огъня. А как точно, обяснено е в хадисите, които знам че, ще намериш без проблем, освен, ако в ислямофобския сайт, в които се подвизаваш, не са ги изтрили или пък гугъл преводача не ти се е скапал.
Отделно, тъй като си със специални нужди в образованието, ще те информирам, че Корана е конституцията на Исляма и е нормално в него, да не се съдържа цялата пояснителна информация, която е необходима за вярващите. Мохаммед, като Пратеник е живият пример за тълкуването и поясненията от Корана и неговото битие и предания несъдържащи се в конституцията са меродавния пример за тези неща.

Това, което си написал в кавичките е лъжа и не присъства в Корана:
(Всички ще минат през Ада, т.е. ­ ще минат по моста Сират, който се намира над Ада и грешниците, натежали от бремето на своите товари, ще изпаднат в Огъня.)
Думата "МОСТ" не съществува по никакъв повод в Корана.
Това е една от великите заблуди на исляма!
Единствения начин да избягаш от огъна на Ада е да приемеш християнството.
Отделно - Аллах е казал ПРЕЗ АДА, а не измишльотината НАД АДА.

Ahmed написа:Йоане, не продължавай да се саморазобличавш, като отхвърляш Сунната, като свещен източник за Исляма, защото самият ти стотици пъти си давал примери от нея, за да убеждаваш другите в тезите си спрямо Исляма, така че, няма нужда от друга доза лицемерие от теб, направо плуваме в него.

така е.
Аз давам това, което и писано в Сунната и това, което е писано в Корана.
Те всички са в противоречие.
Корана казва, че Аллах дава реликви на вярващите в исляма, а Сунната твърди обратното. А освен това казва, че пророка също използва картини.
Смях от всякъде!
Ако не вярваме в Сунната - трябва да ползваме реликвите на Аллах.
А ако вярваме - трябва хем да ги ползваме, хем да не ги ползваме.

Ahmed написа:Но, ако искаш по-пикантен отговор достоен за твоя стил, относно "преминаването през ада", ще ти кажа, че всички обитатели на Рая, ще дойдат на ексурзия в Ада, за да видят унижението ти.

Ти си никой, за да измисляш религия!!!
Ahmed
Потребител

Мнениеот Ahmed » ср апр 10, 2013 3:30 pm

Йоан написа:А аз как да разбера, за какво се отнася, когато си скрил това, което трябва да видя?

Искаш да кажеш, че не знаеш какво пише в нещо, което сам си дал, като обвинителен материал, явно е че си прочел само заглавието :lol:. Да ти се чуди човек, как нещо, което ти си дал от информационен сайт, мога аз да го изтрия, съвсем си изперкал.
Йоан написа:Аллах е казал "ПРЕЗ АДА" а не "НАД АДА", както ти лъжеш!
Това е без съмнение!
А на християните Бог е обещал Рая

Ама тотално си изперкал. Бог ще създаде нова религия, ще изпрати пратеник, ще създаде Свещенна книга и накрая ще обяви, че всеки който вярва в тези неща, ще бъде за Ада :) смехория.
Отделно пък, въпросното, обръщение в сура 19 на Бог, е за всички хора, а не само за мюсулманите. Аман от кьор фишеци от духовно осакатени хорица.
Йоан написа:Аз давам това, което и писано в Сунната и това, което е писано в Корана.

Не лъжи, не съм видял, да дадеш нещо от Сунната по въпроса.
Хем казваш, че вярваш в свещенните книги на Аллах, хем сега си противоречели, голям смях. Така е когато лицемерно използуваш текстовете всеки път с обратен смисъл на предишния, коментара е излишен тук.
Йоан написа:Отделно - Аллах е казал ПРЕЗ АДА, а не измишльотината НАД АДА.

Ако е вярно тълкуванието ти и не приемаш, пояснението на Сунната по въпроса, за което проблема си е изцяло твой, то значи пък отпада версията ти за присъствието на християни в Рая, понеже, както два пъти ти казах, че в текста от Сура 19 се говори за всички хора, а не само за мюсулмани. Оплетен си като пиле в калчища.
Моста Сират, не е някакво тълкувание или пък интерпретация на Исляма след Мохаммед, а нещо което са го знаели и сподвижниците на Пратеника Мохаммед и има много предадени хадиси относно това. Моста Сират е неделима част от вярата на мюсулманина, а ти нямаш никакев разумен довод, за да го отхвърляш.
Ето ти малко от Достоверната Сунна и ако вярваш в нея, както си заявявал неведнъж, би трябвало, да повярваш и в следното, а не да тълкуваш извън контекста, на Корана и този абзац и да си правиш фри стайл малоумни сглобки.

От Абу Саид ал-Худри радияллаху анху, се предава, че Пратеникът на Аллах салляллаху алейхи ве селлем, е казал:
“Когато правоверните се спасят от огъня(има се предвид, след като благополучно преминат по ас-Сират над пламъците на Джехеннема) те ще бъдат спрени на моста между Дженнета и Джехеннема (има се предвид, тази част на моста ас-Сират, която непосредствено лежи до Дженнета), където (хората) ще поискат наказание един на друг за онези несправедливости, на които (са били подлагани) в този свят; когато те бъдат очистени и избавени (от греховете), ще им бъде позволено да влязат в Дженнета, и кълна се в Този, в Чиято Длан е душата на Мухаммед, всеки от тях ще намери своето жилище в Дженнета много по-лесно отколкото би намерил своя дом на този свят!”/Този хадис е сведен от ал-Бухари в “Сахих ал-Бухари”1057. (2440)./

От Айша радияллаху анха, се съобщава: Аз попитах Пратеникът на Аллах салляллаху алейхи ве селлем, за словата на Всевишният и Всемогъщ Аллах: В Деня, когато земята ще бъде сменена с друга земя, както и небесата./14:48/ О, Пратенико на Аллах! Къде ще бъдат хората в този ден?" Той салляллаху алейхи ве селлем, отговорил: "Върху ас-Сират (моста над Джехеннема)"./Този хадис е сведен от Муслим с неговия сборник “Сахих Муслим”2791./

В двата сборника “Сахих” е сведен хадис, предаден от Абу Хурейра радияллаху анху, в който се съобщава: “Пратеникът на Аллах салляллаху алейхи ве селлем, е казал: “Над Джехеннема ще бъде прехвърлен мост, по който първи аз ще премина заедно с членовете на моята общност. В този ден никой, освен пратениците, няма да произнесат нито една дума, а пратениците ще зоват:" Спаси, спаси!"/Този хадис е сведен от ал-Бухари и Муслим182-0./

От Абу Саид ал-Худри радияллаху анху, се предава, че Пратеникът на Аллах салляллаху алейхи ве селлем, е казал:".. А след това над Джехеннема ще бъде прехвърлен мост, и ще бъде разрешено застъпничеството и те (пратениците на Аллах) ще започнат да зоват: " О, Аллах! Спаси, спаси!"
Хората попитали:" О, Пратенико на Аллах! А що за мост е това? " Той салляллаху алейхи ве селлем, отговорил:" Върху него ще има бодли, шишове и тръни, подобни на бодилите на растението са'дан. Една част от правоверните ще преодолеят този мост със скоростта на взора, други подобно на мълния, трети подобно на вятър, четвърти подобно на птиците, а някои подобно на опитни ездачи върху породисти коне. А ще има и хора, които ще го преминат пълзешком. Мюсюлманите ще се спасят, а онзи, който се надраска от тези бодли, ще изпадне в пламъците на Джехеннема "./Този хадис е сведен от Муслим с “Сахих Муслим” 195./

Хасан ал-Басри бил един от видните учени на своето време.Той често мислел за смъртта и за наказанието в Огъня. Веднъж, както се разхождал, видял един младеж, който се смеел високо.Попитал го:
-Младежо, нима вече си преминал моста Сират и знаеш дали си в Дженнет или Джехеннем?-Младежът отговорил:
-Не.
-Тогава защо се смееш толкова много?!
След онзи ден никой вече не видял младежа да се смее...

http://www.vbox7.com/play:65eed20ec2 друг хадис
http://www.youtube.com/watch?v=m_jaK4o1-3o Лекция на руски свързана по въпроса
Йоан
Потребител

Мнениеот Йоан » чет апр 11, 2013 1:05 am

Ahmed написа:
Йоан написа:А аз как да разбера, за какво се отнася, когато си скрил това, което трябва да видя?

Искаш да кажеш, че не знаеш какво пише в нещо, което сам си дал, като обвинителен материал, явно е че си прочел само заглавието :lol:. Да ти се чуди човек, как нещо, което ти си дал от информационен сайт, мога аз да го изтрия, съвсем си изперкал.

Чудно ми е дали проумяваш, това което пишеш.
Аз съм дал множество неща и от кое ти са направил линк, няма как да разбера, е твърде нар интелекта ти да направиш действащ връзка към уеб адрес.

Ahmed написа:
Йоан написа:Аллах е казал "ПРЕЗ АДА" а не "НАД АДА", както ти лъжеш!
Това е без съмнение!
А на християните Бог е обещал Рая

Ама тотално си изперкал.

И аз мисля същото за теб!
Ahmed написа:Бог ще създаде нова религия, ще изпрати пратеник, ще създаде Свещенна книга и накрая ще обяви, че всеки който вярва в тези неща, ще бъде за Ада :) смехория.
Отделно пък, въпросното, обръщение в сура 19 на Бог, е за всички хора, а не само за мюсулманите. Аман от кьор фишеци от духовно осакатени хорица.

Мюсюлманите ще ги съди Исус в Съдния ден според Закона на Корана.
А за християните законът на Корана - не се отнася.
На ударен ли се правиш или мислиш, че не познавам исляма?

Сахих Бухари - Том 4, Книга 55, Хадис 658:
Разказва Абу Хурайра:
Апостолът на Аллах каза: "Как ще бъде, когато синът на Мария (т.е. Исус) слиза сред вас и той ще съди хората от Закона за Корана, а не от Закона на Евангелието (Фатех-ул Бари страница 304 и 305 том 7)

Ето кой е съдника на мюсюлманите.

Източник - http://www.kl28.com/knol2/?p=view&post=168561

Тук трябва да запитам - не трябваше ли Бог да съди мюсюлманите:
Сура 6, аят 114
114. [Кажи, о, Мухаммад:] “Нима друг, а не Аллах ще потърся за съдник? Той е Онзи, Който ви низпосла Книгата, подробно разяснена. “Онези, на които дадохме Писанието, знаят, че то е низпослано с правдата от твоя Господ. И никога не бъди от съмняващите се!

Исус излиза, че е Бог според исляма!

Ahmed написа:
Йоан написа:Аз давам това, което и писано в Сунната и това, което е писано в Корана.

Не лъжи, не съм видял, да дадеш нещо от Сунната по въпроса.
Хем казваш, че вярваш в свещенните книги на Аллах, хем сега си противоречели, голям смях. Така е когато лицемерно използуваш текстовете всеки път с обратен смисъл на предишния, коментара е излишен тук.

Както сам забеляза противоречията!
А наличието на противоречия означават, че целия ислям е дело на Сатаната
Сура 4, аят 82
82. Нима не размишляват над Корана? И ако бе от друг, а не от Аллах, щяха да открият в него много противоречия.

Ahmed написа:
Йоан написа:Отделно - Аллах е казал ПРЕЗ АДА, а не измишльотината НАД АДА.

Ако е вярно тълкуванието ти и не приемаш, пояснението на Сунната по въпроса, за което проблема си е изцяло твой, то значи пък отпада версията ти за присъствието на християни в Рая, понеже, както два пъти ти казах, че в текста от Сура 19 се говори за всички хора, а не само за мюсулмани. Оплетен си като пиле в калчища.

ТИ ЗНАЕШ ЛИ КАКВО ОЗНАЧАВА "ТЪЛКУВАНЕ"?
Аз ти пиша, че в Корана е записано, че мюсюлманите ще минат ПРЕЗ АДА, а не както са те излъгали арабските сатанисти - НАД АДА.
Фактите:
Сура 19, аят 71

Къде виждаш думичката "НАД". Аллах е казал "ПРЕЗ". Така, че сатаната ще те прекара "ПРЕЗ" АДА!

Ahmed написа:Моста Сират, не е някакво тълкувание или пък интерпретация на Исляма след Мохаммед, а нещо което са го знаели и сподвижниците на Пратеника Мохаммед и има много предадени хадиси относно това. Моста Сират е неделима част от вярата на мюсулманина, а ти нямаш никакев разумен довод, за да го отхвърляш.
Ето ти малко от Достоверната Сунна и ако вярваш в нея, както си заявявал неведнъж, би трябвало, да повярваш и в следното, а не да тълкуваш извън контекста, на Корана и този абзац и да си правиш фри стайл малоумни сглобки.

Точно така - мюсюлманите са излъгали са го арабските сатанисти, за да ги направят горивото на АДА. А това, че вярваш в измислици, това не означава, че е истина. Целта на Сатаната е да накара всички да вярват в подобни измислици - както и е сторил вече с мюсюлманите.

Ahmed написа:От Абу Саид ал-Худри радияллаху анху, се предава, че Пратеникът на Аллах салляллаху алейхи ве селлем, е казал:
“Когато правоверните се спасят от огъня(има се предвид, след като благополучно преминат по ас-Сират над пламъците на Джехеннема) те ще бъдат спрени на моста между Дженнета и Джехеннема (има се предвид, тази част на моста ас-Сират, която непосредствено лежи до Дженнета), където (хората) ще поискат наказание един на друг за онези несправедливости, на които (са били подлагани) в този свят; когато те бъдат очистени и избавени (от греховете), ще им бъде позволено да влязат в Дженнета, и кълна се в Този, в Чиято Длан е душата на Мухаммед, всеки от тях ще намери своето жилище в Дженнета много по-лесно отколкото би намерил своя дом на този свят!”/Този хадис е сведен от ал-Бухари в “Сахих ал-Бухари”1057. (2440)./

Тук съм категоричен - [b]В творчеството на Бухари няма такъв хадис.

Ето ти цялото творчество на Бухари!

http://www.sahih-bukhari.com/Pages/Bukhari_4_55.php

Покажи ми хадиса, че аз не мога да го намеря!
Аз щях да се радвам да го намеря, понеже този хадис е ширк според исляма, но - хадисът не съществува!

Ahmed написа:От Айша радияллаху анха, се съобщава: Аз попитах Пратеникът на Аллах салляллаху алейхи ве селлем, за словата на Всевишният и Всемогъщ Аллах: В Деня, когато земята ще бъде сменена с друга земя, както и небесата./14:48/ О, Пратенико на Аллах! Къде ще бъдат хората в този ден?" Той салляллаху алейхи ве селлем, отговорил: "Върху ас-Сират (моста над Джехеннема)"./Този хадис е сведен от Муслим с неговия сборник “Сахих Муслим”2791./

В творчеството на Сахих Муслим няма такъв хадис!
Ето творчеството на Сахих Муслим:

http://www.searchtruth.com/book_display.php?book=1&translator=2

Къде е хадиса?

Ahmed написа:В двата сборника “Сахих” е сведен хадис, предаден от Абу Хурейра радияллаху анху, в който се съобщава: “Пратеникът на Аллах салляллаху алейхи ве селлем, е казал: “Над Джехеннема ще бъде прехвърлен мост, по който първи аз ще премина заедно с членовете на моята общност. В този ден никой, освен пратениците, няма да произнесат нито една дума, а пратениците ще зоват:" Спаси, спаси!"/Този хадис е сведен от ал-Бухари и Муслим182-0./

В творчеството на Муслим и Бухари, няма такъв хадис!
Ahmed написа:От Абу Саид ал-Худри радияллаху анху, се предава, че Пратеникът на Аллах салляллаху алейхи ве селлем, е казал:".. А след това над Джехеннема ще бъде прехвърлен мост, и ще бъде разрешено застъпничеството и те (пратениците на Аллах) ще започнат да зоват: " О, Аллах! Спаси, спаси!"
Хората попитали:" О, Пратенико на Аллах! А що за мост е това? " Той салляллаху алейхи ве селлем, отговорил:" Върху него ще има бодли, шишове и тръни, подобни на бодилите на растението са'дан. Една част от правоверните ще преодолеят този мост със скоростта на взора, други подобно на мълния, трети подобно на вятър, четвърти подобно на птиците, а някои подобно на опитни ездачи върху породисти коне. А ще има и хора, които ще го преминат пълзешком. Мюсюлманите ще се спасят, а онзи, който се надраска от тези бодли, ще изпадне в пламъците на Джехеннема "./Този хадис е сведен от Муслим с “Сахих Муслим” 195./

В творчеството на Муслим няма такъв хадис!

Ahmed написа: Хасан ал-Басри бил един от видните учени на своето време.Той често мислел за смъртта и за наказанието в Огъня. Веднъж, както се разхождал, видял един младеж, който се смеел високо.Попитал го:
-Младежо, нима вече си преминал моста Сират и знаеш дали си в Дженнет или Джехеннем?-Младежът отговорил:
-Не.
-Тогава защо се смееш толкова много?!
След онзи ден никой вече не видял младежа да се смее... [/b]

http://www.vbox7.com/play:65eed20ec2 друг хадис
http://www.youtube.com/watch?v=m_jaK4o1-3o Лекция на руски свързана по въпроса
[/quote]

Какво е казал видния учен не ме интересува, защото това не е според Свещените книги на исляма.
А за представяне на точните места на харисите в творчеството на Сахих Бухари и на Сахих Муслим - ще чакам отговор !
Потребителски аватар
m.muladzhikova
Потребител

Мнениеот m.muladzhikova » вт сеп 29, 2015 2:41 pm

Едно интересно четиво от днес:

http://www.blitz.bg/news/article/364172

Върни се в “ислям”