Thanksgiving

обсъждане на всякакви въпроси
kassie
Потребител

Thanksgiving

Мнениеот kassie » ср сеп 29, 2010 9:10 am

У нас няма традиция да се празнува ден на благодарността. А и тя - благодарността - не би могла да се вмести само в един ден.
Но винаги е хубаво човек да си спомни...
Вие на кого сте благодарни? И за какво? :D
Потребителски аватар
Ника
Модератор

Re: Thanksgiving

Мнениеот Ника » ср сеп 29, 2010 9:18 am

Благодарна съм за чудесните християни, които са ми помагали и ще ми помагат в моя път към Бога. Благодарна съм за семейството си. За това, че получавам ежедневния си хляб, за относително добрия живот. За Божията мила грижа в моя живот. Благодаря ти, Боже!
Потребителски аватар
Gunev
Потребител

Мнениеот Gunev » ср сеп 29, 2010 9:46 am

Благодарен съм на Бог за всяка глътка въздух и най-вече за това че ме търпи още. Нямам обяснение защо го прави...
За това че ми е дал това хубаво семейство.
Благодарен съм на всички хора за любовта и предизвикателствата, които ми подаряват.
Благодаря за ВСИЧКО !
Потребителски аватар
m.muladzhikova
Потребител

Мнениеот m.muladzhikova » ср сеп 29, 2010 11:37 am

Благодаря Господи за прекрасното дете, което си ми дарил да отгледам!

Моля те, напътствай ме във всичко, което върша, говоря, мисля - за да възпитавам правилно детето си за Твое служение и в прослава на Твоето Име.

Благодаря за трудностите, които ни изпращаш и скърбите, които претърпяваме, защото те ни правят по-силни, по-мъдри и по-добри.

Моля те - нека вярата ни - дори да е малка като синапово зърно - да бъде чиста и истинска - такава-каквато Ти, Господи, искаш да бъде.

Дари ни, Господи, знание, което да ни помогне да израстнем духовно, и което да не ни навреди.

Благодаря, за безкрайната ти милост и щедрост към нас, затова, че помощта Ти винаги предхожда нуждата, в която ни поставяш.

Благодаря, че допускаш да се изпълняват и неразумните ми молитви - за мое вразумление.

Благодаря, за всяка глътка въздух, за всеки слънчев лъч, който виждат очите ни, за цялата красота на мирозданието, в което живеем.

Благодаря от цялата си душа за всичко!

Амин.
Потребителски аватар
Чехълче
Модератор

Мнениеот Чехълче » ср сеп 29, 2010 4:20 pm

Благодаря на Бога за всичко. Но какво има общо това с американския Ден на благодарността?!
sluntce
Потребител

Мнениеот sluntce » ср сеп 29, 2010 6:56 pm

Благодаря на Бог, че е създал Любовта и я е дал на хората. Можем да благодарим на Бог, че и на всеки човек, по всяко време- делник или празник. Пожелавам на всички да имат повод за благодарност всеки ден!
Асен
Потребител

Мнениеот Асен » ср сеп 29, 2010 9:07 pm

:thumbup: Благодаря ти , Kassie, за чудесната тема!
А иначе, благодаря на Бог за любовта Му, милостта Му, верността Му и подкрепата Му във всичко. Благодаря Му за верните приятели! Благодаря Му за чудесните хора, с които ме е свързал и заобиколил! :angel: Благодаря Му за победите, благодаря и за изобличенията, и поправлението(когато се налага) :)
Последна промяна от Асен на чет сеп 30, 2010 12:50 am, променено общо 1 път.
Дон Кихот
Потребител

Мнениеот Дон Кихот » ср сеп 29, 2010 9:14 pm

Ако има нещо, което трябва да копираме от американците, това е денят на благодарността. Поводът да се основе е едно премеждие. Пуританите, които слезли на брега през есента, свършили запасите, реколта нямало и щели да умрат от глад. След усърдна молитва се появили ята от диви пуйки, които новите заселници изловили и започнали да готвят и консервират за зимата, та оцелели. Затова на деня на благодарността по традиция винаги се яде пуйка. Лично президентът опрощава първата пуйка и я връща във фермата, което е християнски жест.

В Шумен на 1 и 2 октомври ще има карнавал на... плодородието. По целия свят карнавалът ознаменува началото на великия пост (анти-плодородие), но в Шумен всичко е наопаки, щом кметът е комунист. У, бре!

:crazy:
Vladislav
Потребител

Мнениеот Vladislav » ср сеп 29, 2010 9:23 pm

Бог не е създал Любовта, защото Той е Любов. А ние, създадени по Божий образ и подобие, сме призвани да пребъдваме в Любовта и Любовта да пребъдва в нас.

1 Сол. 5 гл:
15. Гледайте, никой никому да не отвръща зло за зло; а винаги желайте доброто и един другиму, и на всички.
16. Винаги се радвайте.
17. Непрестанно се молете.
18. За всичко благодарете; защото такава е спрямо вас волята Божия в Христа Иисуса.
ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » ср сеп 29, 2010 11:01 pm

Аз съм благодарна на Бог за това, че съм била, че съм и че ще бъда православна, защото всичко това дължа изцяло на Неговата милост, а не на моята греховност.
kassie
Потребител

Мнениеот kassie » вт окт 05, 2010 2:00 pm

Бих искала и аз да мога да благодаря на Бог за всичко, но... едва започвам да се уча на това...
А човек забелязва толкова малко неща, когато сетивата му са заети със света. И ако не се случи нещо голямо, което да го стресне, може и да не си спомни за Него цял ден или дори повече дни... :oops:
Днес искам да Му благодаря за именно такова голямо нещо. Излизайки от дома сутринта, почувствах подтик да се помоля. Ходейки, започнах да си казвам на ум „Отче наш”. Междувременно пресичах на пешеходна пътека половината от локалното платно на булевард, която е еднопосочна на това място (преградена с мантинела), но на 50-тина метра преградата свършва и платното става двупосочно. Поради тази еднопосочност, логично, винаги гледах за идващи автомобили само от посоката на движение. Такива нямаше и тръгнах да пресичам. В този момент и на думите „и ни избави от лукавия” се чу пронизително изсвирване и на сантиметри от мен един автомобил профуча в посока обратна на движението. Очевидно излязъл от близкия паркинг и решил да не обикаля, да спести път... Виновно в случая бе моето очакване, че там няма как да не се играе/шофира по правилата... А в България винаги има как... :think:
Асен
Потребител

Мнениеот Асен » вт окт 05, 2010 6:35 pm

Слава на Бога, kassie, че си жива и здрава!!!! :angel:
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » вт окт 05, 2010 9:00 pm

Бог наистина е достоен за всяка благодарност, каси. слава Нему, че ти е спасил живота!
тодоре
Потребител

Мнениеот тодоре » чет окт 07, 2010 1:20 am

Върни се в “разни”