За "Хлебните къщи" с недоумение

разкажете за вашите колебания и приключения по пътя към вярата
Потребителски аватар
anima
Потребител

За "Хлебните къщи" с недоумение

Мнениеот anima » нед дек 29, 2013 5:18 pm

От доста време в интернет попадам на видео материали, свързани с "хлебната" инициатива на д-р Надежда Савова и без да съм се интересувала особено от дейността на нейните "Хлебни къщи", съм оставала винаги с добро впечатление за нея, за начина по който говори за вярата си и радостта, с която се опитва да я споделя с другите. На 18 декември обаче в сайта на Българска патриаршия е публикувано становище на Светия синод , което ме смути. В него се казва следното: "В основата на Хлебното Движение е залегнало едно дълбоко погрешно богословие, което е нехристиянско, още по-малко православно. То представлява своеобразно учение за хляба със свой външен, практично нагледен израз, наподобяващ и преминаващ в култова обредност. ".
Предвид драматичните скандали, които засегнаха православните християни в България през изминалата година, а и последните важни събития като избора на Варненски и Великопреславски митрополит, развълнувал не само варненци, но и всички нас, тази тема може би бледнее, но все пак се надявам да има интерес от форумците, а още по-добре ако се включи и някой, който познава "Хлебните къщи" отблизо и да направи коментар.
Кабрал
Модератор

Re: За "Хлебните къщи" с недоумение

Мнениеот Кабрал » нед дек 29, 2013 7:38 pm

КАБРАЛЕ, НЯМА ДА ТИ ТЪРПЯ ОБИДИТЕ КЪМ БОГОСЛОВСКИЯ ФАКУЛТЕТ!!! ГРОЗДЕТО Е ЗЕЛЕНО, НАЛИ?
Модератор Чехълче

Върни се в “пътят към храма”