Богоявление по български

разкажете за вашите колебания и приключения по пътя към вярата
Потребителски аватар
Ника
Модератор

Re: Богоявление по български

Мнениеот Ника » пон май 30, 2016 5:43 pm

Не смятам, че каненето по телевизии е критерий за святост. Тъкмо обратното. Шътнята по столичните сокаци и чуденето къде да се навре, осигуриха на Никанор една съмнителна слава. Успял е на 100 места да оплюе отец Евгений, като крадец и недостоен, а рипаше и луд да го изкара.
Никога, никога, няма да повярвам, че отец Евгений е крадец. Да ползвал е неща, но тези неща може и от Никанор да са докарани, за да има как да го закове, когато реши. Да, ползвал е богаташката къща, но това също е своего рода капан за простодушния отец Евгений.
Вярвам, че рано или късно Никанор ще си плаща за гяволъците и съм сигурна, че го е оклеветил здравата и в Патриаршията и е взел насила и с хитрост игуменството си. Съмнявам се, че такова игуменство, ще е благословено от Бога!
Аз самата се чудех, как това холерично, неврастенично "чадо", се сработва с кроткия и благодушен Отец Евгений.
Виждала съм, как си е взимал само няколко буркана с домати, тръгвайки за къщичката си, а този човек го е изкарал мошеник и изпечен крадец. Нямам думи, но Онзи отгоре бави, но не забравя.
laikos
Потребител

Re: Богоявление по български

Мнениеот laikos » пон май 30, 2016 10:10 pm

Извинявай.

Темата ми стана много семейна. Не е за мен.

Върни се в “пътят към храма”